Silokombajn

ciro moram ja to sutra proveriti iskreno da ti kazem covek mi je rekao da je fiat ja ga nisam ni zagledao ali je jako ostar motor kad mu od jedno povucem hidro rucicu tj od hidro motora nema ni trunke dima.e sad videcemo vreme ce presuditi.
 
Znam da uglavnom ti heston kombajni nose Detroit motore i to cuvene "dvotakne dizele".. Ima jedan kod mene u selu takav motor OGROMAN ja mislim da je V12 a dvotakni dizel je.... Pogledaj sutra dal je zaista Fijatov motor u njemu... :ppozdrav:
 
Hvala naucio sam nesto novo od vas... :ppozdrav: Znaci samo ovi veci Heston kombajni sa 3-4 vrste nose Detroit motore...
 
vjerojatnije da ovisi o godini proizvodnje prije 1977 su korisitili cummins, detroit diesel i cat a od 1977 do 1991 fiat za manje a iveco za veće. Što su koristili nakon što ih je 1991 preuzeo AGCO nemam podatke.
 
Da li je to ovako nešto?
heston.jpg

Pripadao je New Hollandu.
 
Stvarno kako za delove??? Recimo ako crkne nesto na tom Detroit motoru gde nabavljate delove??? Za njega sve moze da prestavlja problem,dizne,vodena pumpa ama sve.. :sta:
 
Kako da se na potingeru mex 2 resi da ne nakuplja po nekoliko stabljika pa da uvuce to odjednom nego da jednako uvlaci masu, jel treba nesto oko onog noza ispod bubnjeva za uvlacenje ili su samo gume u pitanju?
 
kakva iskustva imate sa samohodnim kombajnom clas jaguarom 682 ili neki drugi tip ?
 
Na pottingeru su ti najvjerovatnije otisle gume nadji negdje gume debljine cca 5 mm izbusi i stavi a mozda bi dobro doslo da i malo one "kljuncice" na na gornjem bubnju malo stavis ko tacku elektrodom bolje ce uvlacis :)
 
Nazad
Vrh