Silokombajn

Kemper adapter 20 reda kukuruza hvata ako sa dobro prebrojao. Koja je sila potrebna da to samelje u silazu !?
 
50 ks po redu minimalno, za normalan rad 70 ks. Ali nije samo to već kakve parcele to moraju biti gdje će se on okretati, zatim prijevoz jer na duljoj parceli on napuni par ovih ogromnih prikolica a na tih cca 14 m se one nemogu okretati. A o cijeni da ne govorimo jer znam da ovaj od 12 redova i to kao demo stroj (malo rabljen) je plačen 140 000 eura.

ss015_zpsb8768802.jpg


To je za ogromne konglomerate i za proizvodnju biomase za struju jer mislim da ni na zapadu nema dovoljno velikih farmera da bi on imao posla s kojim bi se otplatio.
 
ima li neko broj od nekih uvoznika tamo iz krusevca, nasao sam jedan kombajn kod nese u pojatama pa ako ima jos neko broj od nekog uvoznika iz tog kraja?
 
Ovaj je bio na polovnim automobilima i mislim da mu je cena bila oko 3hiljade i nesto

- - - - - - - - - -

a nije to taj pogresio sam mislio sam na ovog http://www.polovniautomobili.com/oglas3886869/laverda_someca/
 
Jel koristio neko obični silokombajn za mljevenje lucerke? U jesen mi uvijek ostane osrednji otkos lucerke koji ne mogu nikako da iskoristim jer ne može da se osuši. Mislio sam da bi se takav otkos ostavi dan-dva nakon koševine da bar malo uvene, potom da ga skupim i sameljem kod kuće i potrpam u vreće, dobro bi došlo za ishranu krave kao sjenaža.

Edit

Jel bi bilo bolje kada bi se samljela odmah nakon košenja, onako zelena, bila bi vlažnija?

Edit 2:

Izgleda da može, samo mislim da ovako "hranjenje" nije baš najbezbjednije, ja bih to radio drvenim vilama.

 
Aha, sad shvatam zašto si se raspitivao kod mene za nabavku rez delova za kombajn, ali ipak si se odlucio za hesstona, e pa Zmaju, svaka ti cast i neka ti uradi sve sto zamislis!!! Čestitam
 
Mnogo me podseca na Zmaj silo kombajn,model 350.
Ovo sa silokombajnom mi zanimljiva stvar,i ja sam razmisljao o tome.Dobro je za one sto nemaju senaznu masinu.
 
Bolje je da malo provene,procitaj koju stranicu pre pisao sam ja o senazi nesto malo iz iskustva,za Zombija porucujem

- - - - - - - - - -

I kolega Zmaj neka je sa srecom i neka dobro sluzi :ppozdrav:
 
Jel koristio neko obični silokombajn za mljevenje lucerke? U jesen mi uvijek ostane osrednji otkos lucerke koji ne mogu nikako da iskoristim jer ne može da se osuši. Mislio sam da bi se takav otkos ostavi dan-dva nakon koševine da bar malo uvene, potom da ga skupim i sameljem kod kuće i potrpam u vreće, dobro bi došlo za ishranu krave kao sjenaža.

Edit

Jel bi bilo bolje kada bi se samljela odmah nakon košenja, onako zelena, bila bi vlažnija?

Edit 2:

Izgleda da može, samo mislim da ovako "hranjenje" nije baš najbezbjednije, ja bih to radio drvenim vilama.

moze tako ali je to dosta sporo kad se radi i takav nacin moze ako znas sta radis
 
Nazad
Vrh