Silokombajn

Da li neko ima malo veca iskustva sa Zmaj 351 i gde se mogu nabaviti delovi za te kombajne?
 
Ove godine pred sezonu sam rešio hidroulično zakretanje cevi na našem SIP VIHAR 80E silokombajnu.

Mogu reći da sam se preporodio kako je sad milina raditi s tim. Sve radim sam iz kabine, netreba mi se nitko voziti na kombajnu, a samim time nema opasnosti od kakvih ozleda "kormilara". S zakretnim vrhom upravljam iz kabine na sajlu.













 
Ovo je nas silokombajn, kod nas je vec nekih 5 godina i nikakvih ulaganja nije bilo, sem opruga koje se nalaze na kljovama. Inace kada se dobro naostri sece veoma sitno, radi sa IMT 558 i nije mu bas svejedno. Zanima me gde imaju da se kupe nozevi za njega, ima ih 9 komada, nemaju nikakve oznake jer su se dosta pocepali.
1hcqr6.jpg
9hp9ip.jpg

A evo i kako sece
2els19j.jpg
 
pisao sam vec jednom ovde, imam torpeda 75 dv, nemam sebi puno da siliram oko pola hektra, ali za sledecu godinu hoce njih nekoliko da poseje oko 3h kukuruza za silazu a ovde se silira 3e po aru pa mi se zato uzima silokombajn, znam da su dobri pz 80, sad ne znam koja mu je oznaka iza ako ima 4 valjka za uvlacenje, mengele 280, 290 i video sam jedan 300 ako nije veliki, sad ne znam na sta od toga da najvise bacim akcenat, sa kojim bi imao najmanje problema i da imam najveci ucinak a da nije pretezak za rad
 
Ovaj nas PZ ima 4 valjka za uvlacenje i 9 nozeva. Za sada smo prezadovoljni, IMT 558 u dobrom kukuruzu (visine oko 3m) sa njim ide 2. sporom i gas bukvalno do samog kraja. Mi smo ga prvi uzeli u selu, a sada ih ima jos 4-5 komada.
 
gledao sam ovaj tvoj gore na slikama, jako mi se svidja ovaj kombajn, kako si zadovoljan ucinkom, ne znam kakva je druga spora na 558, koliko mozes na dan da uradis povrsine dobrog kukuruza, kako se snalazis za delove, ima li neka radnja koja ih prodaje, ima li stelovanje duzine reza i brus za ostrenje traktorom, evo gledam ovaj snimak i ide dosta dobro a identican traktor torpedu
 
Mi smo ucinkom zadovoljni, ne mogu tacno da ti kazem koliko moze na dan, jer mi radimo samo nama oko 2-2.5ha godisnje i iskreno ne zurimo. Ove godine samo za 1 dan isekli 13 prikolica (IMT jednoosovinki sa povisenjima), al' tu je bilo i prozinjanja u 2 njive, pa zalaganja i jos cekanja da stignu prazne prikolice, nikada nije radio punim tempom ceo dan pa ne mogu tacno da ti kazem. Sto se tice delova, ispasce smesno al' ne znam ni za to sta da ti odgovorim, kontra noz je radio jedan covek tu u Valjevu (navario stari, pa doterao osticu), opruge na kljovama je isto raila jedna firma iz Valjeva koja se bavi pravljenjem raznih opruga, to je bilo sve sto je radjeno oko njega, sada smo trazili nozeve mada bezuspesno, svi su nam rekli da moramo ici na sajam poljoprivrede u NS i tamo potraziti. Brus je klasican kao i na Sipovim silokombajnima, zanimljivo je to da se nozevi ostre tako sto idu u suster brusu, nema kardan od pozadi pa da ga drugi traktor pokrece u kontra smeru. Nama mnogo znaci i to sto ima tocak, pa ne mora hidraulika da ga nosi ceo dan.
Ako ti sta znaci mogu ti reci jos i ovo, godine kada smo ga uzeli isli smo kod komsije kada je radio silazu, da probamo kako radi (da ne bi otisli kod nas, a on nece da radi kako treba) komsija je silirao sa 558 i potingerom mex 2, a mi isto sa 558 i nasim PZ, tada je PZ isao brze od potingera za pola kruga njive. :)
 
cita osa mo njima i dosta ih hvale da su brzi, sad ne znam kako videti koliko je taj kontra noz potrosen i ovi na bubnju do koje mere mogu da se trose, znaci za ostrenje nista od pozadi sve klasicno samo se brus primice na nozeve, ja gledam slike velim nije valjda da ne moze da se ostri traktorom, i meni se svidja sto ima tocak jer kod mene hidraulika nije neka kad se ugreje traktor :ppozdrav:
 
Drustvo ako vas zanima moj jedan prijatelj prodaje silo kombajn marke Zmaj e sad ja neznam koje je oznake.. U jako je dobrom stanju ovako kad sam ga ja pogleda, (nista detaljno nisam gledao) ali na oko deluje lepo.. Ceni ga 800-900e... Mozda ce nekom biti od koristi.. Ako je neko zainteresovan slobodno nek mi se javi na PP...
A ako modratori misle da je reklama nek izbrisu post slobodno i ja im se izvinjavam ovom prilikom.. :ppozdrav:
 
Mi smo nase merili posle ostrenja, ostala im je 1 stota pa da brus udara u safove kojima su nozevi pricvrsceni, ove godine je islo tako, a za dogodine su planirani novi nozevi. Nije ti tesko proveriti, jer se ceo ovaj deo na kome se nalaze 4 bubnja savija u napred, u donjem delu je na sarkama a gode mislim da je zakacen srafovima, samo se skinu kljove i onaj poklopac (nisam 100% siguran da je bas ovako, mogu da proverim sutra). Inace konstrukcijski je veoma prost. I ima mnogo dobre diskove koji odsecaju sarovku, ne smeta mu nikakva trava, jedne godine smo uzimali od komsije Deutz-fahre (cini mi se neka oznaka 800) i muku smo mucili sa diskovima koji odsecaju, u jednom delu njive je bilo trave, i on je svu tu travu namotavao oko diskova nije hteo da je odseca. I ima jako dobre vetrove.
 
kakvi su mu bili nozevo kad si ga tek uzeo i koliko se brzo trose, kod koga si ti uzeo tvoj kombajn i koliko si platio ?
 
Mogu ti reci da se ne trose brzo, a i bili su lepo potroseni kada smo ga uzeli hteli smo i tada da uzmemo nove, al' ostalo za sledecu godinu i evo ostade sve do sada. Mada ovaj je sekao do prosle godine i dosta suve sarovine, dok nismo uzeli berac, i u njoj su se nozevi dosta potrosili. Mi so uzeli u nekom selu pre Draginja (otprilike na pola puta izmedju Valjeva i Sapca) i tada smo ga platili 1200e sa kardanom.
 
Nazad
Vrh