Silokombajn

U vezi onog snimka gde kombajn melje granje i drva,da li to moze da radi svaki jednoredni noseni kombajn?i sem verovatno cesceg ostrenja nozeva, ima li jos nekih nezeljenih pojava?
 
bioelektrane, kod mene austrijanci kupuju sav drveni otpad (i šumski i sa pilana) imaju i čak svoj deponij gdje skupljaju pa kad nakupe veću količinu dođu sa šleperima usitne i voze za austriju.
 
postovani kolege, interesuje me da li moze kombajn za senazu da vuce univerzal 445 (neki najmanji) i kolika je cena takve masine. Kod mene niko ne radi senazu ,a ja bih da probam, posto ne sejem kukuruz, a imam 2 h lucerke i livadarke, mesavina, a za neku godinu bi mozda moglo malo i da se zaradi radeci usluzno, dok ljudi vide sta je senaza. unapred hvala
 
postovani kolege, interesuje me da li moze kombajn za senazu da vuce univerzal 445 (neki najmanji) i kolika je cena takve masine. Kod mene niko ne radi senazu ,a ja bih da probam, posto ne sejem kukuruz, a imam 2 h lucerke i livadarke, mesavina, a za neku godinu bi mozda moglo malo i da se zaradi radeci usluzno, dok ljudi vide sta je senaza. unapred hvala

Trebalo bi da moze, ali manji otkosi i manja brzina a pun gas.
 
Konacno sam stigao da uslikam silazni kombaj. Evo slika
attachment.php



attachment.php





attachment.php


- - - - - - - - - -

Zanima me da li ima neko adapter za nisku silazu za ovaj kombaj?
 
postovani kolege, interesuje me da li moze kombajn za senazu da vuce univerzal 445 (neki najmanji) i kolika je cena takve masine. Kod mene niko ne radi senazu ,a ja bih da probam, posto ne sejem kukuruz, a imam 2 h lucerke i livadarke, mesavina, a za neku godinu bi mozda moglo malo i da se zaradi radeci usluzno, dok ljudi vide sta je senaza. unapred hvala

pogledaj kako moj Rus silira http://www.youtube.com/watch?v=bk9bcPwj1FY ovo je kada je vlaznija i prava za siliranje a ovo je kada se prosusi ide tri puta lakse ali nema ona tu hranljivost kada se prosusi,a prosusi se za 3 sata kada je temperatura 25 http://www.youtube.com/watch?v=XG0wzea2ELI
 
Mićo, nabavi samoutovarnu prikolicu sa noževima, lakše ti je za vuču i radiš sve sa jednim traktorom, pošto imaš manje površine lakše ti je, a možeš da je koristiš u toku godine za sirak i sudansku, kao i zelenu travu.
 
Hvala vam na savetima! Cile-Belarus za koliko moze da se nadje ovakav silokombajn ,kao tvoj i mislis da bi univerzal 445 (klot) mogao ovo da vuce? i da jel postoji uopste neki manji model, gledam po netu i nemogu da nadjem nista manje, a jedan poznanik iz toplickog kraja mi je pricao da mu rade silazu sa nekim nosenim silokombajnom, traktor imt 558, isto radio lucerku, ja sam shvatio da je to nesto slicno onim jednorednim za kukuruz sto se kaci za poteznice.
 
ja ovaj moj sam platio 2500 eura ali tesko je naci sada takav,detelina se radi dosta teze od kukuruza(bar moj silokombajn radi teze),meni je i rus slab za detelinu kada bi lepo pokupio 3 otkosa na jedan...ovako radim jedan po jedan otkos...nisam radio sve godine detelinu trebao sam da je radim ovih dana ali kisa pada a javljaju i mraz ne znam dal cu stici dok je ne unisti mraz...ako budem radio snimicu i postavicu :):ppozdrav:
 
Mi smo silirali lucerku samo skupimo u redove i ubacujebo iza ne moze puno da proguta posto zacepi lula ali se moze koristiti
 
Nazad
Vrh