Silokombajn

Treba mi pomoc. Imam SK Potinger MAX 3 i vucem ga sa belorusom MTZ 82. Do sada sam radio na 540 obrtaja kardana,ali ovaj traktor daje te obrtaje skoro na punom gasu. Zanima me da li mogu da radim sa njim na 1000 obrtaja kardana ili neko ima dobar savet sta da radim? Unapred hvala
 
Podvučeš se ispod traktora i na zvonu, tu gde je srednja glavčina kardana, ima jedan veći šraf i odmah pored njega manji u jednom šlicu. Popusti taj manji i prebaci šlic na drugu stranu i to je sav posao oko menjanja broja obrtaja. U tom slučaju na 1300 obrtaja motora imaš 550 obrtaja kardana, a na 1400 obrtaja motora ima malo više od 600 obrtaja karadana. Merio sam.

Taj problem sam i ja imao, pa mi je član Danger pomogao, te sam mu puno zahvalan.
 
Podvučeš se ispod traktora i na zvonu, tu gde je srednja glavčina kardana, ima jedan veći šraf i odmah pored njega manji u jednom šlicu. Popusti taj manji i prebaci šlic na drugu stranu i to je sav posao oko menjanja broja obrtaja. U tom slučaju na 1300 obrtaja motora imaš 550 obrtaja kardana, a na 1400 obrtaja motora ima malo više od 600 obrtaja karadana. Merio sam.

Taj problem sam i ja imao, pa mi je član Danger pomogao, te sam mu puno zahvalan.
Branko hvala na savetu. Ovo za menjanje broja obrtaja kardana znam,vec sam to radio. Reci mi, kad prebacis na 1000 obrtaja kardana i radis silazu na 1400 obrtaja motora, da li je traktoru tesko?
 
kad radim sa punim gasom,i kad uvuce vise stabljika odjednom,po zvuku motora se cuje da mu je tesko dok ne preradi tu masu.kad uzima jedno po jedno stablo,sve je ok.
 
ja se izvinjavam sto jos nisam postavio slike SK-a. U poslu sam ovih dana,pa ne stizem. Cim zavrsim kukuruz,stavljam slike.
 
Moze li mi ko reci u cemu je razlika izmedju SIP SK 80 S i SIP SK 80 posto moj drug i ja imamo razlicite,a ne vidim nikakve ama bas nikakve razlike
 
evo drugar iz sakula martinov,kako puni u dve zmajevke :D
watch
 
Nazad
Vrh