Silokombajn

hvala na odgovoru ovaj i mislim da kupim samo ne razumijem zasto je napisao new holand i kakav je u radu ovaj kombaj jer sam nisam nikada nosio silazer sa traktorom uvjek sam vozio
:sta:
 
Možda je greška u izradi oglasa a možda i pokušaj prevare. Imam takav pa iz iskustva mogu reći da je lak za nosenje, pogon i jeftin za održavanje. Kvalitet sečenja zavisi od stanja i ostrine noževa, kao i kontranoža.
 
sve u svemu moze se raeci da ovaj sip nije los i da 52 11 nebi trebao imati problema sa njim,sad sam gledao i ovaj sto kolega sa foruma prodaje lijepo izgleda jos samo da ga uda,kakve su cijene silazera kod vas

- - - - - - - - - -

da li bi mogao da dobijem par savjeta nozeva i kontra noza sta trebam gledati
 
jel zna neko da mi kaze kakva je razlika izmedju Potingera Mex 2-S i Potingera Mex 2-R i naravno koji je bolji. hvala unapred
Razlike su znacajne. Prva I osnovna je u tipu pogona reznog aparata- 2Rotacion ima pogon na lance, 2S na remenje. Daleko je bolja varijanta preko remena. Druga razlika je u reznom aparatu. Mex 2 rotation ima aparat tipa MH 430 sa 8 nozeva, Mex 2 S ima MH 432 sa 12 nozeva. Pogon uvlacne sekcije je daleko bolje I jednostavnije resen kod 2S, plus sto se moze podesavati brzina uvlacenja, a samim tim I duzina odsecka koja moze biti 3 ili 9 mm I 4 ili 7mm. 2s je daleko bolja varijanta od 2 rotation.
 
Danas sam malo oznojio Rakovicu, 9 prikolica je nasjekla bez pauze i popila je 30tak litara loze. Jest bilo brdo, al dva utega tvornicka naprijed + dvije vrece cementa po 50kg i gas, ode Rajka :)

6ole.jpg


z60h.jpg


g365.jpg


0dyp.jpg


I evo jos jedan snimak
 
Jel moze neko reci sta je bolji izbor Pottinger MEX 2 ili PZ MH80 ?? Odnosi se na traktor od 50 konja. Do sad sam radio sa ovim ZMAJ 310 i lijepo je isao sa 50 konja samo nema vjetra.
 
Koliko mi je poznato PZ MH80 je isti kao i Sip sempeter Vihar 80,tj licenca.Radi krupno,po meni bolje je Potinger.
 
To mene sad zbunjuje. Da li je isti kao SIP i radi krupno, ili ima 4 valjka i sitno sjece masu ? Ima li neko PZ MH80 pa da kaze provjerenu informaciju?

- - - - - - - - - -

To mene sad zbunjuje. Da li je isti kao SIP i radi krupno, ili ima 4 valjka i sitno sjece masu ? Ima li neko PZ MH80 pa da kaze provjerenu informaciju?

Neko, nesto konkretno ???
 
Pozdrav hazzee.Video sam tvoj problem i slican je imao moj drugar.Vetar je resio tako sto je ugradio ventilator sa 6 propelera,jako veliki,sa DC 12 v motorom, sada se ne moze prepoznati kako duva.To sam samo video po mraku,ne znam kako je uradio,ali rekao je da je bilo jako komplikovano.Ja da sam na tvom mestu uzeo bih SIP sk 80 ,to je po meni mnogo dobar kombajn,samo ko zna da ga lepo namesti. pozzz
 
Dzonica12 ako ti nije problem hajde nam objasni koji je to motor od 12 volti mogao da zameni vetar na silokombajn ,mozda si pogresno razumeo mozda su pravili vetar pomocu elektromotora za jednoredni berac to ima smisla ,a za silokombajn nebi pomoglo ni 220 volti.

- - - - - - - - - -

Pz ZVEGER 80 ima dva valjka , iza je turbina sa 12 nozeva ,ima 4 lopatice za izbacivanje mase u prikolicu, 4 remena licno ga posedujem i radi bez ikakvih problema goni ga traktor od 80 ks.
 
I ja pomislio da nije u pitanju berač, jer tu na silo kombajnu teško da može bilo kakav ventilator na 12V da učini nešto.

@ Dzonica12
Deder ti postavi sliku toga.
 
Jel moze neko reci sta je bolji izbor Pottinger MEX 2 ili PZ MH80 ?? Odnosi se na traktor od 50 konja. Do sad sam radio sa ovim ZMAJ 310 i lijepo je isao sa 50 konja samo nema vjetra.

Ja sam radio i sa potingerom i sa PZ MH 80 (kog imam sad i radim sa njim), i uvijek bi se odlucio za PZ kombajn, zato jer je laganiji i za nositi i raditi, odlicno ide kroz travu, i odgovaraju mu dijelovi od sipa, laksi je za kacenje, ima tocak... i kombajn PZ MH 80 ima cetiri valjka.
 
Nazad
Vrh