Silokombajn

Mislim da sam video na Ubu na vasaru Pottinger jednoredni sa adapterom za senazu pre 3-4 godine
 
Poslednja izmena:
Ni ne pomisljate na te stvari unisticete brzo traktor,a brze od najsporije brzine necete ici i to na kvacilu sem kad je godina kao ova i kukuruz na 30cm sejan,jeste da obojca jesu jaki na kardanu ali to je i za njih previse.Po meni bez 110 ks pa na vise ni ne treba razmisljati o tako necem.
 
S hestonom su problemi oko dijelova, jedan ima kod mene 7550, noževe i protunož sam mu ja pronašao jedino u SAD-u, u evropi nijedna od firmi koje se time bave ne radi za njega (granit, MWS)
 
Jedini koji ti mogu to kvalitetno napraviti su ovi što rade noževe za hobl mašine (tungsteen carbid tj wolfram karbida) ali barem kod nas bi ga nož došao trostruko skuplje nego original, ovo što kovači naprave je kratkotrajno a i vrlo upitno zbog balansa (mada se i kod stavljanja originalnih preporuča balansiranje rotora).

EDIT: problem kod hesstona što je on "made in USA" pa ima sve dimenzije u inchima tj. colima (barem ove koje sam ja vidio).
 
Poslednja izmena od urednika:
Upravo to kolega, da li bi MTZ 820 ili Torpedo 75 mogli da se izbori sa ovim pottinger-om ?

Druze,gledan na jedan red siliranja oko 60 ks najmanje,ako ne vuces prikolicu za njim,ja sa rusom 82 siliram detelinu i pogledaj kako ide,ako hoces da sacuvas traktor a i da radis kako treba,i to kada radim otkos po otkos

http://www.youtube.com/watch?v=bk9bcPwj1FY

imas tu jos video snimkova sa jednim redom kad radi rus pa uporedi da li bi mogao vuci 2 reda :)
 
Kolega Cile-Belarus 82.1 pronašao sam još jedan snimak koji ste postavili.


Kod vašeg silokombajna menjate samo pikap i koristite ga i za silažu i senažu, koliko ste platili kombajn ?
 
ja radim sa ovim rusom od 82 ks,menjam samo pick up, ja sam ga platio 2500 ali sam ga malo morao doterati,sada radi kao singerica,pa ja ne diram otkos zato sto je radim dosta vlaznu jer je mesam sa zitom tako da dobijem taman kako treba nebude jako morka silaza,tj kisela,a kada se prosusi malo onda bi mogao 2 otkosa da radim,da se pokupi,a ovako samo jedan,jbg tesko mu je ipak..Da postavio sam i taj sto siliram kukuruze...taj silo kombajn je inace za 2 reda,ali sam ga ja kupio sa adapterom od 1 red tako da moze da guta vise ali traktoru je dosta tako da ja polako radim i cuvam masinu :D
imam sada u planu da siliram zito i detelinu zajedno pa cu postaviti snimak kada budem radio to tamo u junu :)
 
Mislim da bi se on takodje namucio sa onim dvorednim tj ne on nego ti,bas sam zbog toga napisao traktori koji mogu preneti snagu na kardan,rus je jedan od njih koji jednostavno to ne moze,tj.jako brzo i posle jako malog broja radnih sati strada lamela,i nikada nece doci do toga da kardan ugusi motor nego ce proklizati moze se odraditi jedno stelovanje koje ce trajati jos pola dana posla i sledi menjanje lamele koja nije skupa ali dzabe treba vremena da se zameni...
 
Uh pa sad si me ::lose:: obradovao.
osim RD ništa nisam radio preko kardana tako da nisam merodavan da kažem jel ili nije za to.
Ipak je lepo čuti iskustva vas koji se godinama time bavite.
Po tvom mišljenju šta bi bilo optimalno za taj silokombajn?
 
Znam par slucaja za 1221 sto su radili sa velikim prikolicama za stajnjak,i stradale su lamele brzo,jedan covek sa 1025 je presovao sam rolobalerom kaze u sezoni i 3 puta zna da menja lamelu dosta su presovali,isti slucaj kod mene 820 radio je dosta sa presom i sa silokombajnom i na kraju je otiso sa 3600rc i lamela od kardana nikad nije izneverila,dok 1025 presovao sam malo s njim samo odjednom zaustavi se kardan,sta je sta nije mislio sam presa se zaglavila,kad ono otisla lamela,zamene mi iz agropanonke oderu me 130e nije izdrzalo mozda jos 400 rolobala i pocelo je da zeza zakacio silokombajn jednoredni radio sam dva dana kad ono proklizuje i samo pocne usporeno da se vrti...nisam je menjao radim i dalje s njom(iako sam kupio 2 nove lamele razlicite od 1000-2000din je pa sam onda kada sam nasao tu skuplju kupio i tu) ali sad vucem cisternu za osoku 3000l i rasturivac za stajnjak,za to ima snage,jer nije toliko operecenje.
Taj kombajn je najverovatnije na 1000obrtaja kardana,idealno bi bilo i do 140 ks,ima jedan drugar dajca 115 ks nosi s njim dvoredni mengele napred,nisam video kako se ponasa radi on sa tim mada verujem da mu nije najveselije,ali sada je uzeo traktor od 160ks s kojim ce i silirati.
p.s.Evo ti jedino nesto za utehu,takodje znam i jednoga koji tera veliku prikolicu za stajnjak sa 1025 i kaze da nema problema sa lamelom ako ne laze a neverujem ,tera je na 1000 obrtaja,e sad jel tako ubo il sta nemam pojma.
Takodje mi smo oprugu od kardana okrenuli da vuce da bude ukljucen kardan a ne da vuce da ga iskljucuje,najbolji je sistem na 820 kada se navuce ona rucica koja tesko ide i znas daje to nategnuto,a ova ruska sr...nja sa lakim ukljucivanjem na klipic to je grozno,super je za koristenje ali nije to to.
 
kod nas su na zadruzi nekad radili sa dvorednim silokombajnima i 82ojka ga terala bez problema isto na 1000obrtaja a i meni u uputstvu od traktora piše da može da pogoni dva reda silokombajn
 
Nekad se sejalo na 35-40 i kukuruz nije bio toliko visok ;) Mislim da je bio u oglasu jedan zmajev dvoredni vuceni dosta star ali restauriran i pisalo je 577 ne moze da ga tera zato ga prodaje a rus 820 moze.A gledao sam jednom slucajno u tom selu kako silira rus 820 u nekim malim kukuruzima,brzina solidna ali je pusio kao da se guma zapalila..Jedan drugar tera isto cudo sa imt 5136.
 
Igore ima kod nas jedan pobedin dvoredni silo kombajn coveg kad je stavio nove nozeve terao ga je sa rusom T-40,a drugar je imao dvoredni john deere i boga mi torpedo 90 je imao posla sa njim
 
Nazad
Vrh