Silokombajn

njemu od svih koje sam vidio najmanje smeta trava jedino jednu parcelu nećak nije mogao silirati ali tu je kukuruza bilo samo u tragovima (sorta gde gde jedan :osmeh: ) a svi mogući korovi su bili iznad njega i to najviše ambrozije i koštana. ostalo ide i normalan korov mu ne smeta .

evo par starijih snimaka u radu



brat ga je imao neke tri godine, nikakvih problema s njime osim jednom sa klinom koji puca kod preopterećenja a nismo bili u mogućnosti nabaviti orginalni a ono što smo mi stavljali je stalno pucalo, kad je nabavljen originalni zeger radio je još jednu sezonu bez kvara (nekih 5 ha) a prošle godine ga je prodao.
ja ne bih imao puno da radim ali da radi to kako treba, ovi mi se svidjaju, jesu li ovo niviji ili stariji modeli mengele silo kombajna ?
 
Da li neko ima ovakav silokombajn? Razmisljam o kupovini pa me interesuju bas ovakvi dvoredni,sa pick up-om za senazu.
Jel neko ima iskustva sa ovim kombajnima? Traktor sa koliko konja je potreban da pogoni ovaj kombajn? Ucinak,cena,ucinak ... itd? Koji je bolji od ova dva:Mengele sh20 i Pottinger mex IIIs?
Unapred hvala :osmeh:
Nije mog da niko nece da odg :sta:
 
po meni recimo da i mengele bio bolji jer ima opciju da radi i sa strane i nazad tako da nemoras prozinjat rucno onda trebo bi ti traktor oko 100 KS cijena oko 3000€ ako hoces veci ucinak onda moras imat jaci traktor od ovog napisanog i zavisi koliko radis godisnje mozda bi teb trebo i samohodni lp
 
po meni recimo da i mengele bio bolji jer ima opciju da radi i sa strane i nazad tako da nemoras prozinjat rucno onda trebo bi ti traktor oko 100 KS cijena oko 3000€ ako hoces veci ucinak onda moras imat jaci traktor od ovog napisanog i zavisi koliko radis godisnje mozda bi teb trebo i samohodni lp
Mislim da i potinger moze da se preklopi? :sta: Imam traktor od 100 konja,dali je to dovoljno da pogoni ovaj kombajn??? Sta tri hiljade evra??? Interesuju me i delovi,koji je jeftiniji za odrzavanje?

Necemo zamohodni,jbg zasto.. Pa radimo cirka oko 5ha nase i mozda jos tolko bi odprilike za pare...
Izvini moram malo da smaram :osmeh: Hvala :ppozdrav:
 
Delova tesko da ces naci a ako i nadjes odustaces kad cujes cenu,uglavnom domaca mala privreda radi po uzorku.
Ja kada sam trazio nasao sam u coricu samo jedan sh 20 ali je cena bila 5000e...ali imas i one koji se mogu samo kaciti napred ili nazad a imas i one koji se mogu terati sa strane, ali ima neku oznaku dodatnu.
 
Delova tesko da ces naci a ako i nadjes odustaces kad cujes cenu,uglavnom domaca mala privreda radi po uzorku.
Ja kada sam trazio nasao sam u coricu samo jedan sh 20 ali je cena bila 5000e...ali imas i one koji se mogu samo kaciti napred ili nazad a imas i one koji se mogu terati sa strane,ima neku oznaku dodatnu.
http://www.polovniautomobili.com/oglas2987027/pottinger_mex_profi/ Evo ga jedan iz oglasa,nisam zvao... a mengele ima po nemackoj,cena od 1500 pa na vise :osmeh:
 
Pa da zato sam i uzeo samohodni na kraju.Imas jos jedan na polovni automobili,ali ne pise cena,video sma oba u oglasima,mislim da je ovaj potinger super za te novce.Ali kad sam ja kupovao nisam naleteo na ovako nesto da jesam verovatno bi to kupio.Ali sam ja planirao kaciti za traktor od 145ks.
 
kako bi odgovarao za torpeda 75 silo kombajn pz mh 80s, kakvi su to kombajni ? hvala
 
Poslednja izmena:
Po meni takodje polovan ali neki noviji tip,i da je poznatija marka,malo cekas trazis da je u sacuvanom stanju i nema brige.
 
Prelistao sam temu, ali nisam siguran da li sam video na forumu ili negde na nekoj stranici, jednoredni silokombajn i kombajn za senažu, pottinger proizvodnje, samo se zameni pikap i kombajn postaje kombajn za silažu.
Da li je neko video nešto ovako ?
 
Teško da bi to bio jednoredni. Da ima pikap neku normalnu širinu, treba bar 3-4 redni silokombajn.
 
Nazad
Vrh