Silokombajn

hteo bih da kuim silokombaj mengele mb 280 a terao bi ga TD90 pa me interesuje da li bi taj kobaj mogao da iskoristi snagu traktors svojim kapacitetom ili je traktor velik za njega?
 
Neće mu biti preveliki, jer ovaj MF koji ga je kod brata tjerao je imao 75 KS plus naknadno ugrađena turbina (možda još nekih 10 ks gore) .
 
nece ti sigurno biti prevelik traktor,ako mu je lakse brzina gore,bolje za traktor nepati se,silokombajn lepse radi,sitnije,jer ima vise mase :) u svakom slucaju bolje vise malo konja nego manje
 
a ovo kosi i silira

ImageHandler.ashx

ImageHandler.ashx
 
nije to nista cudno jer sada po Nemackoj stavljaju silazu u rolo bale i tako je konzerviraju,umotavaju u foliju kao kada se radi senaza,kazu da je mnogo bolje sacuvana i da je daleko veceg kvaliteta nego ovako kada se radi...
 
Video sam u oglasima neki lik prodaje džakove za silažu, zapremine 800l ili 0.8m3, kaže da je ih doneo iz Švajcarske.
Nisam mogao da nadjem snimke kako to rade, već samo slike džakova.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

Koliko vremena može da stoji silaža u silosu? Da li može posle recimo 2 godine da se otvori i koristi?
Sve ovo pitam zbog godina kao što je prošla.
 
Poslednja izmena:
U strucnoj literaturi pise da moze da odstoji do 40godina.Kod nas u PIK-u su jednu jamu otvorili posle 10 godina od siliranja i prodali je,direktor kaze da je bila izvrsna silaza.Samo treba jako lepo da se nagazi i pokrije.
 
cile jel mmozes staviti jos koju sliku od tvog kombajna i da li ga teras na 540 o/min i kolika mu je cena bila ako nije tajna?
 
...evo da pojasnim ja temu oko DZAMBO vrece. ja otac i brat radimo u vrece jer nemam mesto za bazene.
u vrecu se ubacuje lopatom masa a u njoj gaze nogama dvoje najtezih koje nadjes, stim da im das litar-dva dobrog vina i pustis UZICKO KOLO!!!! Malo sale, tako radim veci niz godina. Prosle godine se budjala silaza svima u komsiluku, sve u bazenima, mi nismo bacili ni gram. Trajala je do kraja maja 2012-te, onda je nestalo,tako da ove godine idemo na 20 dzakova i sve stoje na otvorenom, nista im ne fali. toliko, ako kog zanima bice i slika.
 
Nazad
Vrh