Silokombajn

Razumem ja vas ali pogledajte moj poslednji snimak na njevu se vidi da bas taj C 1200 kosi neku travu,a na snimku od Zmaj 151 na 1.03 se vidi kako ide popreko u odnosu na redove.Oznaka C 1200 znaci da mu je zahvat 1200 milimetara,oznaka C 3000 znaci da mu je zahvat 3000mm ili 3 metra..............

Pogledajte na nijednom snimku nema srusenih stabala kukuruza,meni je to najveca prednost ovog tipa i gledacu da ga nabavim.......

- - - - - - - - - -

pozdrav od limara ,vidim da se razumes u silo kombajne da nemas mozda kakvo iskustvo sa prikolicama za utovar sena one imaju dodatak za senazu takosam cuo

Imas temu o samoutovarnim prikolicama,postavi pitanje tamo i dobices odgovor
 
Mi takav imamo samo 8 redni na JD na poslu radi jako dobro ,zeza ga sirak u kukuruzu kad je rosa ,ali inace guta sve zivo .

to sam i ja htio napisati, ali ne samo dok je rosa, ako je gušči (pa je tanak) smeta mu i kad nema rose. A najveća mana mu je cijena (tu mislim na ovaj c 1200) jer kad ga je brat tražio (prije nego je kupio Mengele-a) nije ga mogao naći ispod 15 000 eura u njemačkoj.
 
Poslednja izmena od urednika:
ja planiram uzeti neki silo kombaj za sledecu godim pa sta mi preporucujete da trazim, imam traktor torpedo 75A ?
 
Taj adapter je kemperov patent i najbolja stvar je sto nemora da prati redove kukuruza pa ga sad vecina samohodnih silokombajna koristi.Moye sa njim da se siliraju sve kulture koje nemoraju da se suse tj. kukuruz,sirak,tritikale,psenica...............

druze to sto pricas i nije tako jednostavno,to kako ovaj radi zito sa ovim adapterom nije nesto,pogledaj koliko ostaje i da je rosa i zito malo vlaznije nebi nikako radio,za takvu stvar se koristi odredjeni adapter,a sa tim nemoze da se radi,a pogotovo luceku,nju nema sanse da bi radio jos kad polegne neka govora
za svaki posao je odredjena masina i namena
 
ja planiram uzeti neki silo kombaj za sledecu godim pa sta mi preporucujete da trazim, imam traktor torpedo 75A ?
 
Ide bez problema i sa mb 280/290 jer ako je stari MF 178 mogao raditi s njime bez problema koji je lakši od torpeda i ima slabiji hidraulik, onda će sedamdesetpetica pjevati s njime.
 
kako rade ovi mengele 280/290, procitao sam celu temu i vidim da se mengele najvise hvali, da mu ne smeta trava i sl, sitno sece itd, da li je brz i tezak za teranje, ima li sa njim nekih problema, planiram raditi najvise 2h sa njim godisnje
 
A zasto bi radio po rosi,prostije je malo sacekati i raditi kako treba...
Lucerka se silira tek kad provene tako da nije ni predvidjen da je radi.......

Pa ko kosi mnogo kao kombinat nemoze da ceka da nema rose !!!Eadi kombajn 24 sata dabi se stiglo u roku odraditi i iskoristiti maksimalno masu da se nebi presusila jer kad su velike vrucine kao ovih godina tu gde ostanu mali kukuruzi koje sklanjamo u silazu izgore dok si trepno zato mora da se zuri i nema tu cekanja ima rose nema rose !!!
 
kako rade ovi mengele 280/290, procitao sam celu temu i vidim da se mengele najvise hvali, da mu ne smeta trava i sl, sitno sece itd, da li je brz i tezak za teranje, ima li sa njim nekih problema, planiram raditi najvise 2h sa njim godisnje

njemu od svih koje sam vidio najmanje smeta trava jedino jednu parcelu nećak nije mogao silirati ali tu je kukuruza bilo samo u tragovima (sorta gde gde jedan :osmeh: ) a svi mogući korovi su bili iznad njega i to najviše ambrozije i koštana. ostalo ide i normalan korov mu ne smeta .

evo par starijih snimaka u radu



brat ga je imao neke tri godine, nikakvih problema s njime osim jednom sa klinom koji puca kod preopterećenja a nismo bili u mogućnosti nabaviti orginalni a ono što smo mi stavljali je stalno pucalo, kad je nabavljen originalni zeger radio je još jednu sezonu bez kvara (nekih 5 ha) a prošle godine ga je prodao.
 
Poslednja izmena od urednika:
men nikad nije puko taj osigurac al mi je zato puko lanac na pogonu :( i sad sam stavio jaci od pottingera i nema problema i da pucali su mi oni sa strane sigurno sto sam ga opteretio maximalno
 
Ne sjećam se više koji je tu na snimkama motor gore, jer je kupljen s perkinsom A4.248 (72 ks) ali je imao naknadno ugrađenu turbinu, nakon toga je stavljena rakovica S44 (jer je od perkinsa pukao blok) ali je nakon popravka opet vraćen perkins, da bi ove zime dobio drugu rakovicu.
 
kombajn1.jpg

kombajnf.jpg

kombaj1.jpg


kombaj.jpg

Da li neko ima ovakav silokombajn? Razmisljam o kupovini pa me interesuju bas ovakvi dvoredni,sa pick up-om za senazu.
Jel neko ima iskustva sa ovim kombajnima? Traktor sa koliko konja je potreban da pogoni ovaj kombajn? Ucinak,cena,ucinak ... itd? Koji je bolji od ova dva:Mengele sh20 i Pottinger mex IIIs?
Unapred hvala :osmeh:
 
Nazad
Vrh