Silokombajn

Vidi meni ni iz dzepa ni u dzep,ali za neki normalni rad to nije.Ja sam jednom prenosio sa 539 jednoredni i reko ajde da probam s njim ali dzabe to nije to,neko i sa njim silira 10 prikolica godisnje ali to nije poso to je po meni mucenje.A ko uzima dvoredni uzima da bi ubrzo poso i da bude lakse bar uglavnom svi tome teze,jedino da kupis dvoredni zbog pik-apa pa da siliras s jednim redom,ali onda imas u jednoj masini obe i kad je neka extra losa godina mozes i sa oba reda raditi,ili ako je u planu veci traktor,pa ajde da sad se ne uzima jednoredni posebno i za senazu posebno,nego imas odma za njega masinu.
 
Znam par slucaja za 1221 sto su radili sa velikim prikolicama za stajnjak,i stradale su lamele brzo,jedan covek sa 1025 je presovao sam rolobalerom kaze u sezoni i 3 puta zna da menja lamelu dosta su presovali,isti slucaj kod mene 820 radio je dosta sa presom i sa silokombajnom i na kraju je otiso sa 3600rc i lamela od kardana nikad nije izneverila,dok 1025 presovao sam malo s njim samo odjednom zaustavi se kardan,sta je sta nije mislio sam presa se zaglavila,kad ono otisla lamela,zamene mi iz agropanonke oderu me 130e nije izdrzalo mozda jos 400 rolobala i pocelo je da zeza zakacio silokombajn jednoredni radio sam dva dana kad ono proklizuje i samo pocne usporeno da se vrti...nisam je menjao radim i dalje s njom(iako sam kupio 2 nove lamele razlicite od 1000-2000din je pa sam onda kada sam nasao tu skuplju kupio i tu) ali sad vucem cisternu za osoku 3000l i rasturivac za stajnjak,za to ima snage,jer nije toliko operecenje.
Taj kombajn je najverovatnije na 1000obrtaja kardana,idealno bi bilo i do 140 ks,ima jedan drugar dajca 115 ks nosi s njim dvoredni mengele napred,nisam video kako se ponasa radi on sa tim mada verujem da mu nije najveselije,ali sada je uzeo traktor od 160ks s kojim ce i silirati.
p.s.Evo ti jedino nesto za utehu,takodje znam i jednoga koji tera veliku prikolicu za stajnjak sa 1025 i kaze da nema problema sa lamelom ako ne laze a neverujem ,tera je na 1000 obrtaja,e sad jel tako ubo il sta nemam pojma.
Takodje mi smo oprugu od kardana okrenuli da vuce da bude ukljucen kardan a ne da vuce da ga iskljucuje,najbolji je sistem na 820 kada se navuce ona rucica koja tesko ide i znas daje to nategnuto,a ova ruska sr...nja sa lakim ukljucivanjem na klipic to je grozno,super je za koristenje ali nije to to.

Druze potpuno si u pravu sa tim sto kazes za lamelu,kod mene se jeko tesko ukljucuje kardan znaci kad je silaza rame me ubija i ruka od ukljucivanja i iskljucivanja i dosao jedan pametni covek i trvdi kako se to mora jednim prstom ukljucivati i to je tako on namestio ali kada je dosao u silokombajn on proklizava i ja gubim obrtaje,i onda opet zovi majstora da namesti i sad od kako ide tako tesko nemam problema sa lamelom.. Meni je komsija bio mehanicar u Rataru u Kukujevcima ne znam da li ste culi za to i on kaze da Rus 82 nije mogao 3 dana da tera mix prikolicu i odlazi lamela,zato su je terali sa Torpedom 90 i nije bilo problema,ali kaze kada nesto stane Torpedo Rus ne moze vise od 3 dana da izdrzi i mora se rastavljati,tako je potpuno isto i sa silokbajnom

I jos nesto,pustite vi pricu nekada se siliralo,to je bilo nekad i to su price,neka dodje sada neko sa 2 reda i traktorom manjim od 120 ks u ovakve kukuruze kao sto ja siliram pa neka vidi da li moze :D :D
 
Evo jednoga dvorednoga tarupa,ima i pik ap uredjaj.
www.poljoprivrednemasine.in.rs
phoca_thumb_l_taarup-602b-slika-2.jpg

phoca_thumb_l_taarup-602b-adapter-kukuruz-slika-1.jpg


 
Ako se na mene odnosi pitanje,ne znam stvarno slucajno sam naleteo na oglas,pa reko ako sl koga interesovalo zato sam stavio i stranicu da se moze naci kontakt.
 
pozdrav svim clanovima. interesuje me MENGELE MB 280 da li neko ima iskustva ja sam video kako radi, bas bas sitno. interesuje me kakve su mu mane ako ih ima?
 
Imaš već dosta o njemu, samo se vrati par stranica unatrag tj 59 i 60 strana a i negdje prije je isto par postova. Jedina mana mu može biti loše održavanje ili istrošenost i od tih jednorednih koje sam vidio ili probao u radu je za mene osobno najbolji.
 
hvala Marinko da li niko zna gde ima takav da se kupi ? ja bi uzeo ako je u dobrom stanju i koliko se kreću (cena)?
 
Pozdrav forumasi zamolio bih vas za pomoc oko saveta za silokombajn POTTINGER MEX 2 ROTACIONI,kupio sam ga danas od jednog druga iz mog sela koji ga je uzeo preko nekog posla,ja imam IMT 540,onako kad sam ga prikljucio deluje mi dosta tesko i jedva ga traktor pokrene,pa me interesuje da li ga ja mogu goniti sa ovaj moj IMT 540 ili ne.Bio bih vam neizmerno zahvalan za koji savet i pomoc jer meni deluje nekako veci dosta od sip,fahr,jer njih kod mene ima nekoliko.Hvala unapred Aca
 
Pa stvarno neznam,ja sam ga uzeo danas,taj covek je blizu mene,rekao mi je da ce raditi bez problema,ja dosad nisam inao sk,platio sam ga 800 eura,i sada sam bas u problemu,on je dosta tezak u odnosu na druge sk
 
aca85 za tvoj traktor si trebao uzeti potingera ali sa privodnim lancima on je dosta laksi, a ima isti kvalitet secenja i radnog ucinka ili tvoj prepravi da bude "vucni" olaksaces tj. pomocices dosta traktoru
 
Nazad
Vrh