Silokombajn

U selu pored ,jedan lik tako pržio 577 sa dvorednim,prva mu godina..pa to sve pršti i isilirao 3 do 4 h i odmah generalna!Evo sada prodaje taj dvoredac,viđao sam ga do skoro po oglasima!
 
Imam silokombajn Claas Jaguar 870 2002 gp. ali mi na ekranu izbacuje neke greške,pa ako neko zna za neki katalog preko interneta ili nešto tako,tražim na Claasovoj strani na internetu ali izgleda da nema,pa ako neko zna gdje ima na internetu zahvalan bi mu bio kada bi to objavio :ppozdrav:
 
Prodaj ga pa kupi bez ekrana ;) sala naravno,uzmi zovi neku firmu koja prodaje nove i polovne kombajne i reci kao da ides kupiti kombajn koji pokazuje odredjene greske,mozda ce trebati servis,i usput ispitas sta bi moglo biti s obzirom da poznajes materiju kad radis sa masinom,mozda se prevare pa ti kazu jel to veliki ili mali problem,koji je lako otkloniti pa ces znati i sam jel vredi da sam istrazujes ili moras zvati strucniju pomoc pa ga prikopca na racunar pa da vidi tacno sta je.
 
Jel neko kacio jednosovinku prikolicu za jednoredni silokombajn,jel smeta hidrulici?
AGHXp.jpg
[/URL][/IMG]
 
kacio sam ja i nije bas da je fino hidraulici al ja sam napravio lance koji bi drzali i kombaj i prikolicu dok sam imo pottinger i cim spustim rasteretim hidrauliku i lanci sve drze :D
 
ja mislim da cu sa nju holandom,ali videcu,treba da pravim poteznicu nizu na silo kombajnu valjda ce izdrzati hidrulika

- - - - - - - - - -

Jel sip 160 ide na 1000obrtaja

- - - - - - - - - -

sta mislite o ovim kombajnima?
 
Po mom nekom shvatanju taj bubanj je univerzalan i za kukuruz i za sirak i sudan i lucerku samo mi malo ne jasno kako to da nemci nisu razmisljali za senazu jer senaza treba da provene :D
 
Taj adapter je kemperov patent i najbolja stvar je sto nemora da prati redove kukuruza pa ga sad vecina samohodnih silokombajna koristi.Moye sa njim da se siliraju sve kulture koje nemoraju da se suse tj. kukuruz,sirak,tritikale,psenica...............



 
Sto kose na ovom srednjem snimku toliko jak kukuruz ? Dali mozda mesaju neku suvu masu i njega ?
 
@RatkoPa
Taj patent ima smisla na samohodnim mašinama dok na nošenim ili vučenim ne znači ama baš ništa.
Mislio sam na Vaš prethodni post u vezi silo- kombajna.
 
To je vase misljenje.....Kako ce te popreko skinuti krajeve njiva(uvratine) sa jednorednim ili dvorednim klasicnim silo kombajnom?Odgovor je nikako.........
Kako ce te kositi psenicu tim isti silokombajnom,takodje je odgovor nikako............

Ovi kemperi su svi dvoredni ili veci,nepostoji jednoredni sa tim adapterom,mislim na traktorske......
Kako bi pokosili ovo?


Na ovom videu se sve vidi....

 
Mi takav imamo samo 8 redni na JD na poslu radi jako dobro ,zeza ga sirak u kukuruzu kad je rosa ,ali inace guta sve zivo .
 
pozdrav od limara ,vidim da se razumes u silo kombajne da nemas mozda kakvo iskustvo sa prikolicama za utovar sena one imaju dodatak za senazu takosam cuo
 
Nazad
Vrh