Silokombajn

Kako vi Gospodjincani uvek naletite na neke akcije. :osmeh:
 
ja sam ove godine od 6 ujutro do 14:50 posiliro 3 ha a bilo 16 prikolica po otprilike 2,8 t al sam zeo 2 brzom. Kukuruz bio katastrofa ziva jos usluzno za 350€. Inace kod nas je cijena siliranja 1 ha oko 180€
a tacno sam mislio da sam ja budala sto brzo siliram i maksimalno opteretim kombaj al izgleda da ima vecih
 
A zasto bi se raspao ???? Kombajn voli masu veca mu je muka raditi kad ides ko puz pa te udje masa te neudje i tako isprekidano ,
ovo je muka za traktor a sto se tice kombajna nesekiraj se ti .
 
Ma sta pet minuta ko zna koliko ga oni kidaju tako i taljiga ,samo veca potrosnja goriva a ostalo jos taljiga .
 
To je International IH886 sa 90KS, pravi amerikanac, 6 klipova. IH sa 6 klipova su inače poznati po tome da "vole" da rade na velikim brojevima obrtaja, tako bar tvrde vlasnici sa njemačkog foruma posvećenog tim mašinama.

Inače, isti ovakav JD silokombajn ima jedan prijatelj u selu. Isto 2 reda, goni ga sa IMT 577. Kombajn je naprosto nevjerovatan, mislim da ga 2 577 ne bi mogla iskoristiti kako treba.
 
6 tak je 6 nek prica ko sta hoce jeste malo veca potrosnja ali je prava ks .Ne sad sto mi nasminkaju kao 100 ks a traktor kratak, lagan ,motoric nemas ga sta videti:osmeh:
 
To je International IH886 sa 90KS, pravi amerikanac, 6 klipova. IH sa 6 klipova su inače poznati po tome da "vole" da rade na velikim brojevima obrtaja, tako bar tvrde vlasnici sa njemačkog foruma posvećenog tim mašinama.

Inače, isti ovakav JD silokombajn ima jedan prijatelj u selu. Isto 2 reda, goni ga sa IMT 577. Kombajn je naprosto nevjerovatan, mislim da ga 2 577 ne bi mogla iskoristiti kako treba.
577 ga tera na 540 obrtaja? :sta:
 
Nazad
Vrh