Silokombajn

zao me samo sto nisam snimao,proguta sve znaci namesrno ostavim jedno jutro kukuruza prljavo bas je bilo dosta sirka proguta sve sto se nadje probavo sam i sudan ranijih godina sve zivo proguta,zadnje dve godine me je mucio pojeo se bubanj i slabo je guto,navarivao sam ja ali nije to to,pa sam ga se resio i uzeo ova dva nova
 
Jeste lifan je odradjen po kemperu,ali ako se malo prelista tema u nazad pisano je bas dosta o manama i svemu o kemperu-lifamu,svasta se moze pametno procitati.
Na ovaj kombajn se uglavnom misli :
silokombajn-lifam-slika-13885387.jpg
takav ja sad imam nov :D i zadovoljan sam

- - - - - - - - - -

Sigurno je moto travu i gusio jez ?
ne moze da namota nema sanse pogledaj i dvoredne kempere pa kose sa njima i sirak i sudan i kukuruz i detelinu
 
Nama na velikom 8 rednom jd imamo cemper uredjaj isti sistem kao na malom i ima lamele u tim jezevima i ti jezevi prolaze kroz na sredini metalna kucista neznam kako da ti sad objasnim bez slike i u sustini sirak je zlo pocne da ga gura u taj metalni prorez i namotava na jezeve i pocne da stvara opterecenje i prokliza lamela .

A jesi ti rasturo tvoj bubanj kako vi zovete mi smo zvali jez nema veze odnosi se na isto jel ima na malom lamela ???Postto ona ako oslabi tacno se primeti kako sporije za nijansu vrti taj jez tu i nece da uvlaci bez obzira dali bilo trave ili ne ,cim oslabi lamela nece da uvlaci na tom mestu .Mozda je to kod tebe bio problem.
 
nema ovde je direktni prenos iz reduktora dva konusna zupcanika,meni je bio problem posto sam kad sam ga kupio radio mojih 15 jutara,i jos ranijih godina sam usluzno silirao po 30-setak jutara a to je puno za taj kombajn pa su se pojele te bodlje na tom bubnju navarivao sam ja spicaste flahove ali nije to to kao original i onda sam ga se resio i uzmem u imt-eu u beceju dva ova nova i zadovoljan sam sad sledece godine planiram da uzmem neki samohodni klas ili mengele ali nista veliko samo 3 reda i ne veliku konjazu do 160ks,jer mi je problem nagaziti,pa sam zato pitao jel neko ima mengele sf300
 
ja sam im dao ponudu 50000 dinara po komadu i primili su,a ima likova i koji su nudili 25000din pa su ih odbiliimas slika i u predhodnim postovima i u temi kukuruzna silaza
sam7701.jpg
 
fop je bio pod stecajem zato sto je fop kupio vogel pa je bilo 50 kombajna pod vedrim nebom i ja od prijatelja cujem da ima samo se ponudi cena mozda bi dobio i jeftinije ali mi je bila hica
 
Au pa gde su otisli ti silni kombajni .Mozda je posle neko uzo sve pa se ogradjivo ko to zna.
 
Nazad
Vrh