Silokombajn

A cena polovnih 5X manja da nije preterano.
Malo su preterali,sto jeste jeste,ja radim od prikolice 20 evra,vidi se na snimku koji sam okacio par strana u nazad koja je prikolica,uradim dnevno 12 prikolica,i onda nema racuna da se kupuje nov,vec gledam kakav krone silokombajn jednoredni da nadjem,dosta sitnije radi od svih s kojim sam radio i koje sam vidjao i lako ga vrti traktor.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Zmaj 151
Evo koja slika iz silaze motor nemam uslikano:
07082012286.jpg

08082012291.jpg

11082012299.jpg

08082012290.jpg

09082012683.jpg

07082012659.jpg

09082012682.jpg


p.s.neke slike su vec postavljane u temi silaza,no trudio sam se iskopati i neke nove.
video je takodje bio postavljen ali nek ima od viska ne boli glava
 
Kod mene idu po ha oko 200 evra, inace ja ne radim usluge ali kad radio nebi iso ispod te cjene posto vecinom ko ima da silira 1ha ima svoj silo kombaj ovako ovi sto nemaju siliraju po 0.3 do 0.5 ha tako da tu nema neke velike zarade.
 
PKB,Terao bih brze,ali je vozac drugog traktora cica od 70 godina i nije bas da on moze lepo da prati ako bi ja isao brze,to je glavni razlog. Na snimku sam isao drugom sporom,a mogu i 3,s tim da ne praktikujem jer onda nije lako traktoru a i nisam ga nasao na otpadu da bi ga sahranio za dve sezone,nego lagano,ne zurim ja nigde,i ovom brzinom punim prikolicu dovoljno brzo da oni koji su kuci i gaze jedva postizu da nagaze. Taj isti traktor meni radi sve poslove,zato i cuvam. Suv je i posle dve godine od generalne.
 
Kod mene kad vozimo uvjek neko stigne silo kombaj i udari traktor naprijed u kardan od silo kombaja gdje se ostri, tako sam ja kuma stigao on nesto krene stane sa silo kombajom i odjednom ubrza ja da ga stignem on uspori i ja udari u silo kombaj.
 
Mi vozimo jedan naspram drugog,a kad se njiva zapocinje kacimo dvoosovinku za silokombajn dok ne napravimo mesta za drugi traktor. Da,a za usluge,pa ne radim puno,nema 3 ili 4 coveka,kako koja godina,ostali imaju druge ljude koji im rade
 
Kako se kreca cena usluznog siliranja?
Prosle sezone sam radio 200e ha, ili 1-5 prikolica 2000 din, do 10 prikolica 1600din i preko 15 prikolica 1400 din...
utrosak po ha mi je bio najveci 30l D2 a izaslo je 24 prikolce ne gazene... (bilo je mase)

- - - - - - - - - -

koji je sad bolji dal ovaj 80B ili 80D :sta:
80D je isti kao sk 80s, a 80B ima bubanj sa nozevima i finije sece, oba su jednako dobra i laka za traktor...
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Bas tako,kod mene jedan dosta redak motor tj jako je tesko naci ovo godiste sa tim motorom jer su jako mali potrosaci a ima dovoljno snage pogotovo za 3 reda,zbog toga su dosta i skuplji kombajni s tim motorom,i uglavnom se prodaju kad neko prelazi na nesto vece,pa su onda i parcele vece itd,ali za vozikanja ovo je dusu dalo,em motor je kao mina to je za neverovati kako to pali.
 
oko 30ha silaže a ove godine će se tritikal pokosit,pa isilirat,pa na to kukuruz i opet i njega silirat,znaći dvije sjetve godišnje,a dnevno može uraditi 30 ha dobrog kukuruza,stim da je njiva u komadu,a heder je Claasov RU 600 , 8 redi,JD ima svoje adaptere,a Claas svoje,a Kemper može i na Claasa i na JD,Kemper proizvodi samo adaptere,i nošene i vućene silokombajne

radis pametan posao,ja to radim ali sa zitom i ne na tako velikoj povrsini,isiliram zito i detelinu zajedno u silov pa onda na zito sejem dzin,to je onaj stocni sirak :)
 
i koliko ti puta sirak uspjedne do sljedeće sjetve žita,mislim koliko otkosa imaš do sjetve žita,kako se pokazao taj Đin,cuo sam za KWS Zerberus da je i on odlićan,ali vidim da vi koristite taj Đin za stoćne ishrane,a ti sirak siliraš ili baliraš u suho,ja bi ga siliro

A zar nije bolje od žita i djeteline da siješ stoćni grašak i zob i još jećam,tritikal ili pšenicu sve to zajedno,uglavnom da imaš stoćni grašak,to je više hranjivo od djeteline ja mislim :sta:
 
Mislim da on ne seje detelinu sa žitom nego su na posebnim parcelama a zajedno ih silira, što se tiče graška u pravu si ja bi sejao pšenicu sa graškom.
 
ja imam na dve razlicite parcele zito i detelinu,jedna preko puta druge su pa tako radim,nesejem zajedno...a stocni grasak nisam sejao zato sto ja nemam samohodni silokombajn pa se bojim da necu moci da uradim sa mojim vucenim i sta cu onda,pa ja sam sejao u redove Dzin,i kada dodje vreme do pred mrazeve isiliram ga,naraste do visine od oko 2 metra i ja sam zadovoljan sa time,a u redovnoj setvi kada sam imao dzin to je bilo strasno,visine je bio oko 4 metra i vise,i jako sam se napatio oko siliranja,taj dzin je samo za samohodni silokombaj zato sto je meni i polegao,za ovaj KWS zerbus jos nisam nista cio,od ove godine ga ima kod nas u prodaji,probacu sa njim da ga sejem,valjda nece polegati...
Za Dzin jos jako je dobar,izuzetno ima mase ali kada metlica sazri i zrno oteza poleze,to je bar bilo kod mene,zao mi je sto nemam slika od toga...
 
Za stočni grašak sa pšenicom ti treba ili samoutovarna prikolica sa noževima ili silokombajn za trave, nemora samohodni.
 
dal je jeftino ili skupo o tome mozemo dugo raspravljati to je bila cijena za proslu godinu nema bog zna sta zaraditi jedino sto imam nekoliko musterija koji imaju od 4 do 30ha kojima siliram jer ljudi jednostavno nece da se zaje..vaju sa kombajnima ili nemogu da se organizuju za toliki posao
 
Nazad
Vrh