Silokombajn

Dosta toga utice na ucinak (prevoz,silos, velicina njive) ali uspijevao sam 8ha pokositi sa jednim kombajnom
 
Sila ,a koliko kosis godisnje silaze??Isti adapter ko na jd ,jel cemper ??
oko 30ha silaže a ove godine će se tritikal pokosit,pa isilirat,pa na to kukuruz i opet i njega silirat,znaći dvije sjetve godišnje,a dnevno može uraditi 30 ha dobrog kukuruza,stim da je njiva u komadu,a heder je Claasov RU 600 , 8 redi,JD ima svoje adaptere,a Claas svoje,a Kemper može i na Claasa i na JD,Kemper proizvodi samo adaptere,i nošene i vućene silokombajne
 
I kako ce da istovara na tu rampu seno utovareno ako je samoutovarna prikolica -jeste slicna ali namenski je pravljena za silazu .
 
Pa smer moze da se okrene ali nemoze seno u rifuzu kroz tu rampu da protera samo silazu.
 
Bila je jedna samoutovarna kod nas na oglasima prodavana za 1300 e cini mi se jako dobra stvar ,nego kako bi skupljala sirovu masu tek pokosenu jel nema problema sto se tice toga??
 
Po meni te ks na tim kombajnima su neiskoristene,ali dobro u ono vreme se mozda nije gledalo toliko na ekonomicnost, nego da ima i na pretek snage samo da manjka nema,dok na novim kombajnima koji postizu brzine i do 10-15km/h u radu je potreban ogroman motor.
 
Iskoristene su ite kako pogotovo kod novijih serija srazmjerno ucinku a stariji kombajni su imali muku sa manjkom nozeva pa je tu trebala snaga da to kompenzira

ja siliram bez prevoza 180 eha

- - - - - - - - - -


snaga je priblizna broju redova a vidi se sta znaci novija tehnologija
 
  • Like
Reagovanja: igo
I kako ce da istovara na tu rampu seno utovareno ako je samoutovarna prikolica -jeste slicna ali namenski je pravljena za silazu .

Čisto da pojasnimo, samoutovarna prikolica ne služi za sakupljanje sena (mada možda i može ali nema svrhe) nego za sakupljanje zelene mase koja se koristi ili za ishranu u zeleno ili za silažu.
 
Po recima radnice koja se javila pre nove godine kad sam zvao da se raspitam bolji je taj 80d zbogjacih vetrova za izbacivanje mase,cena je oko 5500 evra,nemaju na stanju,i tacna cena ce se znati negde krajem marta.
 
Po meni te ks na tim kombajnima su neiskoristene,ali dobro u ono vreme se mozda nije gledalo toliko na ekonomicnost, nego da ima i na pretek snage samo da manjka nema,dok na novim kombajnima koji postizu brzine i do 10-15km/h u radu je potreban ogroman motor.
aj slikaj tvoj motor u kombajnu i daj jos koju sliku od tvogkombajna,ako mozes? :))
 
zmaj 151
Pa ajde slikacu,mada je sad u supi pa se ne mogu dici poklopce,sem ako nenadjem na kompu neku sliku.
Batoni
Pa to sam ja upravo napisao u postu na predhodnoj stranici,to o neiskoriscenosti sam reko za starije modele u smislu da nije tolko resena secka ili heder da bi se mogao bolje iskoristiti motor,znam jedan sf 70 koje je sa 135ks i 3 reda nosi sa brzinom isto kao i dva reda ,jer heder i da kombajn moze ne moze brze da radi.

Ja sam prosle godine radio za 100-120e jutro naravno bez prevoza dok u nekom jacem kukuruzu u dobroj godini nebi isao ispod 150e.
A zasto su tolke cene,jednostavno je ili radis sa minimalnom zaradom i radis jako puno usluga par godina i pojede te amortizacija,ili cuvas masinu i gledas da ako vec radis da nesto i zaradis,em ima maximalno 20 dana sezone uglavnom nekad je to i manje.
 
Nazad
Vrh