Silokombajn

silokombajn.jpg


Sa ovim ja radim. Fali traktor,al ko zna sta je radio on tog momenta kad nije zakaceno.
 
svako ima svoj nacin na koji radi,ja sam sa Torpedom 7506 vukao onog galignanija sto sam stavio video da Belarus silira i za nekih 8 sati sam uradio malo jace od 2 jutra,znaci nestaje se,traktor je vukao i prikolice i dubrave i zmajevke za silokombajnom a to mu oduzima dosta znage jer je bio i breg,i mislim da ne moze vise,brze i efikasnije da se odradi za 8 sati...nemoguce je...
 
Ja nisam dugo silirao nekoliko godina i sad vise ne siliram uopste,ja sam moj Lifam vukao sa Rakovicom 65 ali mislim da lakse idu ostali silo kombajni ovaj moj mi se ne svidja,malo malo pa onaj lanac za pogon pukne i ako je nov i podmazujem ga i ne vredi.... Moj komsija je dva puta sredio Unirvezala 445 sa Lifam silo kombajnem...
Sredili ste zato sto su vam tupi nozevi,ja sam kupio nov lifam mislim fadip je pravio po licenci od lifama kupio sam dva komada,dva puta na dan samo pustim kamen da malo naostri i teraj nikakvi problema nisam imao na njemu,cim vidim da je rakovici tesko odma ga naostrim e ove godine ce imati nju holand cast da ga nosi:ppozdrav:
 
Iz licnog iskustcva najbolja kombinacija za nase uslove je R60 sa ubrzanim vratilom i Sip sk 80... Motor ne treba da ide preko 1700rpm a moze da se tera u slabjoj masi i 1, a standardno je 3.spora...
ja sam kupio sk pre god dana, sa namerom da radim iskljucivo uslugu... i nisam se pokajao... placen je 1200e i u sezoni otplacen za 8 dana...
rekord mi je bio za noc tj od 20h uvece do 5:30h ujutru 26 prikolica, dobro organizovan prevoz i udri...
imam samo jedan snimak nazalost... ako ko sumlja u podatke uploadujem!:osmeh:
a da, temp motora je bila max 85step...
 
Ja imam ovaj Zmaj 310, stvarno lijepo sjece, nemam zamjerke ba to, ali to sto ima slab vjetar je ogroman problem. Ne moze da ubacuje u prikolicu koja se vozi pored njega sa drugim traktorom, nego ovako zakaci IMT-ovku za njega i vozi. Steta za vjetar, nikad ne bih ga mijenjao a za ovu sezonu cu morati.

 
Pravo sitno sijece i ne opterecuje mi puno traktor, doduse jest tezak za ponijeti, IMT 539 zvecka i lupka kada ga je premijestao u dvoristu, ali sto se tice vjetra ne znam sta bi mogao da uradim da to poboljsam.
 
Za moj silo kombajn nemogu reci da nije ostar i ja pustam kamen da ga ostri a i podesen je da sece na naj krupnije jedino sto onaj lanac zeza.. I mi smo ga kupili ganc novog i nije mnogo silirao nekoliko godina i sad je ganc nov u garazi ga cuvamo.. A za komsijin nemam reci koji je to krs zato je i sredio traktor dva puta jer ga nigad ne ostri i ne podmazuje...
 
Prikolica bez stranica nikad nisam tako probao da radim silazu,ali malo stane u nju tako..
 
Nazad
Vrh