Silokombajn

Da li neko moze da mi da savet u vezi kupovine silokombajna,nisam nikad to koristio tako da neznam nista o njemu.Citajuci ovde po forumu vidim da su dobri potinger pa sam u namjeri taj i kupit e sad na sta sve treba obratit paznju prilikom kupovine,radio bih sa IMT 577 i da li je moguce naci za 1000 eura a da je koliko toliko dobar.
 
Poslednja izmena:
da li ovo valja cemu?

12102011001.jpg


---------- Poruka napisana u 15:49 ---------- Prethodna poruka je at 15:48 ----------

ima i dodatak za kukuruz

ovo i nije tako lose, pustio sam ga u rad ali i dalje ne znam ko je proizvodjac. sve colovno na njemu
 
Da li neko moze da mi da savet u vezi kupovine silokombajna,nisam nikad to koristio tako da neznam nista o njemu.Citajuci ovde po forumu vidim da su dobri potinger pa sam u namjeri taj i kupit e sad na sta sve treba obratit paznju prilikom kupovine,radio bih sa IMT 577 i da li je moguce naci za 1000 eura a da je koliko toliko dobar.

Marko sve zavisi koliko ha siliras godisnje. Jednostavan kombajn za odrzavanje, sitno sece i dosta je povoljan je KEMPER i njegova cena je od 700-900 eura. Inace po njemu je uradjen LIFAM ali mislim da mu nije ni prici. A 577 bi se igrao sa njime. evo slike kako on izgleda a za ostale kombajne ne znam toliko.



022e4a8dbe13-800x600.jpg
 
  • Like
Reagovanja: PKB
laqzarmatic to ti je tarup inace pobeda ga je pravila i jako je dobar za senazu, kazu da moze i kukuruz ali treba adapterj, jer ja sam probao bez i ne moze. sto se tice sudanske trave, jecma, zobi, deteline perfektno radi
 
Vladj koje su tacne oznake ovog kempera ?Koja je minimalna snaga traktora ??
 
Vladj koje su tacne oznake ovog kempera ?Koja je minimalna snaga traktora ??


MIslim da je u pitanju KEMPER EXAKTER. Covek koji mi svake godine silira ovaj kombajn nosi sa mtz 82 i igra se sa njim. A sto se minimalne snage tice evo traktora clana YTO. Inace traktor je YTO 504. Dakle od 50 + ks





26082012004.jpg
 
Ove godine mi komsija radio silazu sa Kemperom i mogu da kazem da radi mnogo lakse i lepse nego Lifam , manje opterecuje traktor Rakovica ga tera na 1800 obrtaja.
 
Ja sam mislio vrsiti usluge i drugima,gledao sam potinger i jako sitno silira mnogi ga traze e sad neznam koji izabrat jer verovatno ih ima nekoliko modela,kako izabrati pravi,na sto treba najvise obratiti paznju prilikom kupovine stoga ako neko ima isti ili ako zna neke detalje ,karakteristike itd. bilo bi dobro da to podeli sa nama
 
Ja sam mislio vrsiti usluge i drugima,gledao sam potinger i jako sitno silira mnogi ga traze e sad neznam koji izabrat jer verovatno ih ima nekoliko modela,kako izabrati pravi,na sto treba najvise obratiti paznju prilikom kupovine stoga ako neko ima isti ili ako zna neke detalje ,karakteristike itd. bilo bi dobro da to podeli sa nama

Gledaj sto noviji da uzmes. Kod nas se najcesce mogu naci MEX 1, pa onda kao mladji idu MEX 2 i MEX 3.
 
detelinu radi sporo zato sto je bila pokosena i odma radila a prva detelina je bila i jako velika je bila,tako da moram polako da radim senazu,jbg rus nemoze brze rus da tera,a kad se prosusi malo onda mogu i dosta brze da teram,samo sto je problem sto sam ja radio i zito i detelinu,jednu preko puta duge su njive tako da nisam mogao da cekam da se presusi malo,jer dok bi uradio 3 jutra deteline i 1,5 zita presusila bi se odvise,tako da pocnem sa vlaznijom a onda zavrsim da bude taman :) e pa platio sam ga pre 3 godine 2500 eura,inace to je silokombaj na koji ide adapter za 2 reda kukuruza,ali kad sam kupovao imao je sa jednim redom,tako da bi jos sitnije radio da je od 2 reda jer bi imao vise mase...mogao bi on i ovako da radi sitnije da forsiram traktor ali meni nije cilj da sjebem motor na traktoru radi toga sto ce raditi nesto malo sitnije :)
 


evo video kada sam zavrsavao njivu i kada se detelina prosusila malo...:) onda ide mnogo brze :)

- - - - - - - - - -

pa bude oko 4 dubrave po jutru(to je kada se namesta na prikolici i gume legnu,da je puna do kraja),tj 4 prikolice od 3 tone,otprilike,to mislim od 1 otkosa,ako bude 3-4 otkos,onda je prosek 2 prikolice...
 
Poslednja izmena od urednika:
http://www.youtube.com/watch?v=XG0wzea2ELI

evo video kada sam zavrsavao njivu i kada se detelina prosusila malo...:) onda ide mnogo brze :)


- - - - - - - - - -

pa bude oko 4 dubrave po jutru(to je kada se namesta na prikolici i gume legnu,da je puna do kraja),tj 4 prikolice od 3 tone,otprilike,to mislim od 1 otkosa,ako bude 3-4 otkos,onda je prosek 2 prikolice...
Jel bi prodavao ovaj kombajn,ili ako neko zna gde ima ovako nesto,moze link?
 
Nazad
Vrh