Silokombajn

Bio sam kod ovog prodavca ljetos, išao sa komšijom da mu tražimo malčer pa sam imao prilikui da pogledam taj SK. Ovo čudo ne silira cijelo stabo - odvaja samo klip i melje ga u bunker a ostatk sitno samelje i baca ga iza sebe. Namijenjen je za pravljenje silaže od vlažnog zrna, ne silaže od cijele stabljike.
Ja sam mislio da je bunker za silazu, znaci za silazu je od zrna, tesko ce to ovdje prodati.
 
Da li ovi silokombajni koje koristite mogu silirati kulture sejane na 50 cm .Sirak je u pitanju.
mislim na neke od ovih standardnih sip,zmaj,lifam,mengele....
 
Da li ovi silokombajni koje koristite mogu silirati kulture sejane na 50 cm .Sirak je u pitanju.
mislim na neke od ovih standardnih sip,zmaj,lifam,mengele....

Jednorednima to ne bi smio bit problem.
Problem širine sadnje se pokaže kod samohodnih, 4 ili više rednih.
Tad se veća razlika u širini reda između kombajna i sadnje kaže kao loš rad na krajnim redovima, jer ulaze koso u lance, pa im padaju klipovi, nekih ne pokupi...

Može dobar kombajnist to da korigira, a celi dan rad se tako 'lovit' po redovima nije baš pogodak na lutriji.
 
Da li ovi silokombajni koje koristite mogu silirati kulture sejane na 50 cm .Sirak je u pitanju.
mislim na neke od ovih standardnih sip,zmaj,lifam,mengele....
Moze lagano, samo za taj posao bi idealan bio SK sa bubnjastim tipom secke, mada i dobro podesen diskasti nije los u radu..
ja sam sekao prosle god par redova na pocetku jedne parcele sa kukuruzom i bilo je idealno...
Inace SK sam kupio iskljucivo da radim uslugu...

- - - - - - - - - -

Jednorednima to ne bi smio bit problem.
Problem širine sadnje se pokaže kod samohodnih, 4 ili više rednih.
Tad se veća razlika u širini reda između kombajna i sadnje kaže kao loš rad na krajnim redovima, jer ulaze koso u lance, pa im padaju klipovi, nekih ne pokupi...

Može dobar kombajnist to da korigira, a celi dan rad se tako 'lovit' po redovima nije baš pogodak na lutriji.
i za viseredne nije problem ako imaju rotacioni heder...
http://www.google.com/imgres?um=1&h...w=246&start=0&ndsp=11&ved=1t:429,r:0,s:0,i:92
 
Ratko mašina mi je tako bude podešena.Prvo sejem na 70suncokret pa kukuruzr.Soju u principu sejem posle u 3 dekadi aprila ili prvoj dekadi maja i onda nameštam mašinu na 50 cm pa da je opet ne rastumbam sejao bi i sirak na 50.
 
Kod mene je sk80 od prvog dana iz fabrike,naravno pre nego sto sam ja radjen i svake godine silira lepu povrsinu(sto usluge sto meni)! Samo malo krupnije sece iskreno,ovo godine sam ima kukuruz i gde je moralo 1 sporom 6 u metar i pored vode....inace rakovica 65 ga nosi.
 
Ovako to izgleda kod sk80 kad se naostre nozevi dobro Mislim da nije krupno,vec taman kako treba. Znam da je trebalo u sezoni da postavim slike,ali sta je tu je. Nije bilo vremena.
silaza-u-ruci.jpg
 
kada se ne ostre nozevi onda je krupno i kada nema mase.. u masi i sa ostrim nozevima i dobrim kontra nozem moze i sinije nego na slici...u pitanju je odrzavanje i podesavanje... Mali Misa:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh