Silokombajn

sličan problem smo mi imali prije neku godinu na mengele-u a uzrok je bio nakupljeno smeće ispod uvlačnih valjaka tako da oni nisu mogli doci do kraja (bio je preveliki razmak između njih) pa nisu povlačili manju količinu kukuruza a kad se nakupila veća količina onda su naglo povukli i isto je pucao štift. možda je i kod tebe nešto slično ne mora baš biti u pitanju smeće već neki drugi uzrok zbog kojeg valjci ne idu do kraja.
 
Ja sam imao slican problem sa Sipom silo 90D. Isto tako dobro je odsecao stabljiku, sitno rezao, ali je slabo uvlacio masu, slabo vuce i kada nakupi odjednom povuce i desavalo se da je pucao osigurac, ne svaki put, ali je pucao. Problem je bila opruga koja stiska drugi par valjaka jedan uz drugi, oslabila je i nije mogla da stiska valjke vec su se lako odmicali jedan od drugog. Kada sam prosle godine zamenio oprugu... drugi kombajn. Uvlaci, guta kao lud. Na silo 80B je drugaciji sistem za rezanje, secenje uvlacenje, tako da nisam bas siguran ali mislim da je samo problem do valjaka koji uvlace masu. Verovatno ih neka opruga pribija jedan uz drugi i ona je oslabila. Mozda gresim, ali neko moje misljenje.
 
moj cale je navarivo na starijeg sipa 80 na vertikalnom bubnju one siple sto stoje vertikalno jer je slabije uvlacio bile su poderane i onda je dobro radio,aj ubaci sliku od tih uvodnih bubnjeva tu samo mora da bude problem
 
307rmgm.jpg
2ywxoxv.jpg
2ry55ja.jpg
bdwk6f.jpg

2qncqs5.jpg

Ratko, imam isti silokombajn i mucim muku s njim vec 4 dana. Naime, ne dolazi masa do nozeva i ne baca na ror. Problem je u onoj osovini iznad uvlacnih valjaka koja se nalazi na onim 'stepenicama' po kojima hoda pomocu one zvijezde (nadam se da znas o cemu je rijec). Kod mene se nalazi na donjem stepeniku i zatvorilo je dotok mase do nozeva koji bacaju na ror. Samo kada ubacim 6-7 stabljika extra debelog kukuruza uspije ga podici i sve to izadje na ror bez problema, dok kada udjem u redak i pocnem raditi sve valjci vracaju napolje jer se taj 'dozator' ne podize i ne otvara put masi do nozeva koji bacaju u ror. Vidim da je kod tebe do podignuto skoro do kraja na stepenicama, da li znas kako se to podize?? kako se otvara to? pati me to a vec mi kukuruz pocinje da zuti.. sutra trebao silirati a ne mogu eto..
 
Evo sad sam podmazao silokombajn i pregledao bas sa paznjom taj deo i nisam primetio nikakve dodatne fiksire,sve je kao na slici a kod mene se taj deo nemrda uopste.Tako kako sad stoji sam ga kupio i do sad mi se nije pomerao a mozda i treba da se pomera a da ja to neznam...........
 
I ja sam imao taj probem proteklih dana u slabijem kukuruzu,kad je kukuruz dobar ide super,silokombajn je sip sk 80. Problem nastaje posto ona ruka koja usmerava sasku ne moze da obori ka bubnju da bi ga uvukao,saska je niza od nje,pa kombajn samo svuce sasku na kljunove,pa kad povuce,eto problema,zagusi da ne moze dalje da se radi,ne izbaciva masu na tulajku,par puta mi ceo traktor ugasio,mi smo napravii nosac,spustii tu ruku,i nema problema,uvuce sve,kad je kukuruz visok vratimo kako je bilo. Slab mi net,ne mogu da ubacim siku kako to izgleda. A inace mislim da ovaj sk 80 i nema zupcanike,nemam pojma,vidim da ima kaise pozadi i deluje jednostavno. Osim nozeva,podmazivanja sto je vidno,ja na njemu nista drugo nisam pipao,kupljen prose godine,kod mene do sad uradio ovih jednoosovinki 50 prikolica.
 
Evo sad sam podmazao silokombajn i pregledao bas sa paznjom taj deo i nisam primetio nikakve dodatne fiksire,sve je kao na slici a kod mene se taj deo nemrda uopste.Tako kako sad stoji sam ga kupio i do sad mi se nije pomerao a mozda i treba da se pomera a da ja to neznam...........

Ja sam evo podigao na isti nivo kao kod tebe i onda mi skroz krupno sjece i izbacuje i dalje ispod valjaka masu, pola ide ispod kombajna a pola na ror.. koliko su nozevi udaljeni, jesil sta stimao ti?? Poludio sam, ne znam sta vise da radim
 
Ta dva pod brojem 2 skines i vidis koliko ti je udaljen kontra noz od noza a limovi sluze da zatvore rupe.a pod brojem 1 onaj veci ti je ekscentar sraf i kad njega pomeras pomeras kontra noz ali prvo odvi i ona dva pored koji su fiksiri kljuc 19
 
jel mozete da slikate uvlacece bubnjeve (sip, sk 80, silo 80d, silo 90d)
mozda mogu da vam pomognem... (svima) :osmeh:
pozz....
 
Ove godine su u selo stigla tri silokombajna Sip SK80,svi isti i u dobrom stanju.Danas sam sasvim slucajno pogledao kod svih kako su uradili,to je za mene strasno krupno i list skoro da ne sece,do sada u selu se radilo sa Lifamom,on radi ekstra sitno.Zapazio sam problem da posle ovih Sipova masa uopste nemoze da se utaba,krupno pa kao sundjer da gazis.Danas sam burazeru gazio sa traktorom i on je sasvim nezadovoljan kako je usitnjeno.

Posto pratim oglase zapazio sam da je u oglasima najvise bilo Sipovih silokombajna.Sigurno 70%
 
Sip sk 80 bas krupno sijece samo mu netreba jak traktor, ja imam lifama i zadovoljan sam sa njim jedino sam imao problem sa malim reduktorom inace mislio sam ga mjenjati ali sam odustao mozda uzmem jos jednog lifama da mi stoji u rezervi ako bi ovaj otkazao.
 
to sto pricate o krupnoci za sip sk 80, uopste nije tacno...
ovih dana pocinjem sa secenjem silaze pa cu da uslikam da vidite...
drugo je ako protiv noz nikada nije okretan ili menjan, ili potrosen donji noz, ali to nije do sk nego do vlasnika....
 
Nazad
Vrh