Silokombajn

bice sutra danas sam ofarbao dva posto su bili zardjani
 
Sip je uradjen po Zveger silokombajnu ako je to to.Tako pise u knjizi od Sipa 80-ke silokombajna.
 
Pa resili smo da kupimo silo kombajn jer ove godine 80 %kukuruya sto smo posejali mora pod silayu.e sad imam u ponudi taj silo kombajn pa ne znam kako s epokazao. Vlasnik kaze da sece malo krupnije nego kod potingera... Cena je 800 e ... p ame zanima da li ga vredi uzeti i da li lepo sitni i da li je veliko opterecenje za traktor,posto vidim da je pisano da neki silo kombajni su tezi za rad od drugih
 
Sip je lak za traktor,ne opterecuje.IMT na 1600 obrtaja,Rakovica na 2000 obrtaja.
Lifam je ubica traktora:osmeh:
 
i sip seče jako krupno ( i kad je nov)a kemper (lifam) kako ti želiš,pa sad biraj
 
vidio sam u radu i sipa, petingera (mex II i mex III), claasa ali daleko najbolje rade mengele (mb 280, mb 290) rade vrlo sitno i što je najbitnije ne štopaju su ako je trava.
 
...ja sam jurio, i trazio silo kombajn, po oglasima, ali sad je sezona i svi su sa cenama u nebo.
ako koji kombajn vredi 800€, sad je 1100€, pa na kraju ga dobijes za 1000.
taj od tih 800€, PZ MH 80, mi je nudjen bez kardana, kardan je nov 100€, znaci kostace 900.
prijatelj mi je reko da on kosta van sezone 600€, i da je jako star model, tako da je na vidiku REMONT- i ja odustao.
uzeo sam od tece PÖNTTINGER MAX II, i njime cu da odradim sezonu, a onda u potragu za pravim......
 
evo moga silo kombajna davno sam obecao slike [video][/video]
s9EK8.jpg
[/URL][/IMG]
ZXcMm.jpg
[/URL][/IMG]
2dvqL.jpg
[/URL][/IMG]
Z2tUx.jpg
[/URL][/IMG]
 
Proizvodi li neko ili ima u prodaji gumena zvezda od silokombajna Mengele(neznam oznaku)?Potrebno je mom kolegi,pa ako ima gde da se nabavi neki kontakt tf ili info?

Mislm na gumenu zvezdu kao sa slike koju je postavio @mladenmaso,treca slika je u pitanju.
 
zdravo druze,vidim imas istog rusa kao ja i reci mi kojom brzinom ides kada siliras sa ovim silo kombajnom?

---------- Poruka napisana u 20:01 ---------- Prethodna poruka je at 19:59 ----------

potinger se dosta tesko vuce pogotovo mex 3 a i 2 je teska za traktor ali radi izuzetno sitno ako je podesen kako treba dok sip se lakse vuce ali radi dostaaaaaa krupno a ti sad vidi sta ti odgovara
 
evo mog bodinija, neverovatno lako radi i sa 539 sam radio bez problema, ali nemogu da vucem loznicku 5t sa njim, tad mu je tesko, pa je cast dobio 577...
attachment.php
 
Ulje je u tom reduktoru, imaš tablicu sa svim pozicijama mazalica, mesta gde se sipa ulje sa periodima kada se to radi na poklopcu sa desne strane kombajna. A ako hoćeš, mogu ti poslati uputstvo sa katalogom delova.
 
zdravo druze,vidim imas istog rusa kao ja i reci mi kojom brzinom ides kada siliras sa ovim silo kombajnom?

---------- Poruka napisana u 20:01 ---------- Prethodna poruka je at 19:59 ----------

potinger se dosta tesko vuce pogotovo mex 3 a i 2 je teska za traktor ali radi izuzetno sitno ako je podesen kako treba dok sip se lakse vuce ali radi dostaaaaaa krupno a ti sad vidi sta ti odgovara

ako je meni namijenjeno pitanje 3 zec ili 4 kornjaca ali sve zavisi od mase
 
Ulje je u tom reduktoru, imaš tablicu sa svim pozicijama mazalica, mesta gde se sipa ulje sa periodima kada se to radi na poklopcu sa desne strane kombajna. A ako hoćeš, mogu ti poslati uputstvo sa katalogom delova.
Predpostavljao sam da tu ide ulje ali kao što vidiš predhodni vlasnik je tu nagurao mast,ni švabe nisu više kao što su nekad bile.Na kom poklopcu se nalazi ta tablica? ja je nemogu naći.A tebi ako nije teško ja bih te zamolio da mi pošalješ to uputstvo sa katalogom delova.
 
Nazad
Vrh