Silokombajn

Ja sam se mislio isto da ostavim mengele sto sam imao za ne daj boze,ali kaze mi jedan covek mani se toga,posle samohodnog neces zakaciti taj mali kombajn,jer ti ces 5 dana seci s njim sto ce ovaj za jedan dan uradi,i onda ti na isto dodje a svakako ga moras brzo popraviti.
No dobro svako zna svoje ne smeta kad ima u supi,no kolko su navukli silokombajna za male se pare moze uzeti za nevolju.
 
e takvog zmaja sam ja imao,pa sam promeniu za sipa a sad za vuceni...dobar je taj zmaj,stvarno dobar kombajn ali je problem sto je tezak...sitno radi i sve ali je mrcina za traktor...
a to sto vi kazete da se neko udruze nema sanse i ako se neko udruzi posvadjani ce biti posle prve popravke masine...i kod nas nema potrebe nekakve prevelike za silo kombajn do 20 jutara se moze uraditi i bez samohodnog...
 
Ispred ovog cuda idje jos jedno cudo, a u to drugo cudo se istovara samoutovarna prikolica sena. Potrazicu slike na netu i postavicu da vidite.
 
Nije ovaj za bio masu , drugaciji su za biomasu . Ja trezim svuda i nemogu da nadjem slike. Ispred ove masine ima 1 transporter koji je duzi i siri od prikolice, a radi pomocu lanaca isto kao prikolica za stajnjak ili samoutovarna. Samoutovarnom prikolicom se naidje ispred tog transportera i iskipuje se zelena masa na taj transporter. Transporter polako hrani silokombajn zelenom masom , a za to vreme seljak ide po drugu turu.
 
Pa da, slicno tako izgleda. Na takav transporter mozes ti da iskipujes i neiseckanu masu kao sto je trava.

---------- Poruka napisana u 23:17 ---------- Prethodna poruka je at 23:12 ----------

http://www.pik.ba/artikal/2449216/sj...o-masu-silazu/


Samo da znate ovaj je preskup za ove pare. Koliko se ja razumem u Bosanski novac ovo kosta 1000e. Sobzirom da se ovde takve masine uz malo srece mogu uzeti dzabe, onda cena u BiH moze da bude oko 400e. Sve zavisi koliko je kostao prevoz.
 
Ovja je tvoj Igore mengele dobar moram staroga nagovoriti da ovakvoga ko u tebe trazimo.
Isproban je i testiran sigurno ja sam samo sa lancom imao problem,msl problem dotrajao je i moro sam ga menjati,sto se ne moze ni uzeti za nesto ozbiljno kad je potrosni deo,a i naradio se nije da nije,mada i kvalitet lanca,nikad se ne uzima onaj 5 puta skuplji..A reduktor svake godine isti nivo ullja tako da,vredi uvek sacuvanu masinu kupiti.
 
Evo koja slika probanja siliranja lucerke za hranjenje:
Jedino je jako sitno trebalo bi promeniti na menjacu da krupnije sece.
slika0279.jpg

slika0280.jpg



slika0278.jpg

slika0277.jpg
 
evo ja danas pazario jedan mb 280 evo i slika sta mislite koliko je placen sta mu fali a imam i ja ponesto pitat



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
40 cm viri al sreca nema policije



Uploaded with ImageShack.us
e ovako za sta se koristi ova ploca



Uploaded with ImageShack.us
komsija mi nesto govori krupno i sitno da sijece , jel ovo sta treba popunit varom i to



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
evo malo i sa strane mislim da mi fali jedan spaner il ga mozda i nije bilo nikak



Uploaded with ImageShack.us
i zadnje pitanje koliko je sirina noza sad je tacno 8 cm
 
Evo malo slicica,kobmbajn radi extra,kabina tiha,drugi dan izduvao filtere i zatvorio vrata ukljucio ventilator,milina.
slika0300.jpg

slika0296.jpg

copyofslika0295.jpg

19052012439.jpg

slika0311u.jpg
slika0312.jpg

slika0290.jpg

Naravno dizna je montirana na grlo,ovo je bilo jos u fazi montiranja.
slika0302.jpg

slika0303.jpg
 
Poslednja izmena:
Sluzi za doziranje inokulanta,i dizna je montirana na grlo de ulazi masa,u biti moze se i kuci to odraditi kad se istrese prikolica ali ovako je puno bolje jer je u celoj masi inokulant rasporedjen.
 
Nazad
Vrh