Silokombajn

mengele sf 6000

d999278d.jpg


671c5797.jpg


2e162456.jpg


deb95771.jpg


i mammut 5800

1b205999.jpg


bd1a3f28.jpg


93396f40.jpg
 
mbranko
Dobro izgledaju kombajni,ajde napisi ako nije problem neke karakteristike,snaga,gnjecilica,itd...?
Koliko vi silirate kad su vam dva takva kombajna potrebna? ili je to uvoz i prodaja?
 
to je brat išao kupovati i mogao je birati jer je vlasnik obadva stavio na prodaju pa kojeg prvo proda drugi mu ostaje za njega, inače se tip bavi tovom bikova i ima 1000 komada u turnusu i silirao je prošle godine 100 jutara kukuruza i nešto trave.

SF 6000 je '89 godište, ima mercedesov motor V-10 turbo 360 KS, kukuruzni adapter je isti kao i na claasu (vjerojatno stariji model kempera) ali za razliku od claasa na sječki on ima po četiri mala noža u svakom redu i to stepenasto raspoređena tako da je jeftinije i jednostavnije promijeniti a zbog stepenastog rasporeda dosta lakše siječe, gnječilica je standardna hidraulički upravljana iz kabine. uz njega je brat uzeo pick up za travu od 2,20 (mogao je birati između toga i većeg tj. 3 metra ali on je bio u lošijem stanju) plaćen je 11 000€ plus PDV. on ima i auto pilot ali ne radi sad da li je što drugo u kvaru ili je u pitanju samo oštečena instalacija to čemo kasnije pogledati i pokušati popravit ako ne bit će dobro i ovako.

mammut 5800 je '93 ima volvo penta motor redni 250 KS , sječka i gnječilica su mu iste kao i na starijem jedino on ima i prekidače za upravljanje ventilima vani iznad desnog kotača dok kod starijeg to moraš raditi direktno na ventilima koji su ispod poklopca, osim vanjskog izgleda kabine unutrašnjost je ista kao i na starijem (komande i ostalo), adapter za kukuruz je 4 reda te pick up za travu po izboru (sad mu je ostao ovaj od 3 m) njemu je cijena bila 20 000 € plus PDV.

glavna pumpa na oba je linde kao i svi hidromotori dok su dvije male (jedna je jednostruka a jedna dvostruka) bosch.

oba imaju otprilike isti broj radnih sati tj. oko 3500.
 
Poslednja izmena od urednika:
sjeverozapadna hrvatska , cca 50 km od zagreba prema mađarskoj.
 
mbranko
Milina je citati kad neko ovako malo detaljnije napise o nekoj masini.Nije puno placen,takva masina u fr kosta toliko +prevozi carine papirologija itd...
 
Ja sam poceo danas po malo da siliram za bikove da jedu.
A i ja cu uradit silazu za 20-ak dana kao i kolega fiat615, zasad je dobra situacija ne susi se kukuruz. Ova kisa prije neki dan mu je dobro dosla.
 
kod mene ce poceti za koji dan, ja sam DZAMBO-dzakove obezbedio.


Planiram da kupim silo kombajn, treba mi pomoc, kazu da je najbolji PZ Zverger, ali ima razne vrste, neki 80E, 80S.... pa cak neki sa 4 bubnja, e sad kakav je taj , moze li mi ko pomoci???
 
Poslednja izmena:
Prijatelji imam SK Mengele MB 220 i zanima me za sta sluzi ovaj kardan sa zadnje strane? I da li se nozevi ostre na onaj prednji ili na ovaj zadnji sto je oznacen na slici?


 
kod nas otimacina za silo kombajne FOP prodavao nove za 50.000din stajali su oko tri god i sad ih rasprodao za tri dana
 
Nazad
Vrh