Silokombajn

e stavicu sliku za koji dan..to je jednoredni...a ima takvih i dvorednih...poslacu slike i traktora i silo kombajna...:)

---------- Poruka napisana u 21:30 ---------- Prethodna poruka je at 20:25 ----------

ee kako da ubacim slike treba mi pomoc? :D
 
ja imam Galignani silokombajn,italijanski je...to je vuceni,ima i pick-up za detelinu,tj za niski travu...silira sve zivo i dzin je radio.i detelinu i uljanu repicu sam radio sa njim...sad cu i zito u prolece da siliram zajedno sa detelinom...lako se vuce...traktor ga lakse pogoni od sipovog jednorednog...sitno sece i sto je najbolje nemos ga zagusiti...nikako....ima lamele za napred sistem sto dozira masu i nemoze se nista polomiti ili bilo sta...znaci silokombajn je vrh...:)

kod mene u komsiluku ima GALIGANI ali je noseni i ima oznaku P12
 
e moj ima oznaku p 10..

---------- Poruka napisana u 20:29 ---------- Prethodna poruka je at 20:27 ----------

evo ga moj Galignani...:)

---------- Poruka napisana u 20:30 ---------- Prethodna poruka je at 20:29 ----------

ne znam kako da ubacim sliku? :)
 
mislim da ima 10 nozeva,jebes ga nisam nikad brojao...a duzina je 30 cm,i na bubnju su...ima posebno secku a posebno su lopatice za izbacivanje...prava masina...radi dosta sitno,kad sam radio dzin sekao je bukvalno na milimetre si mogao meriti...a platio sam ga 2500 eura,trazilo ga je dosta ljudi ali nema vise takvih,slabo se uvoze...
 
stvarno lepo sece, reci mi kojim ga traktorom vuces i u kojoj brzini si vukao ( ti kukuruzi prva slika ) ?
 
Да ли може558 да окреће сило комбајн комбиновани који има две врсте за кукуруз и додатак за сенажу,какав је њу холандов сило комбајн има један на сајту www poljoprivrednemasine in.rs има ли ко каква искуства са тим комбајем како сече и да ли је тажак за вучу.
 
Ја имам једноредни потингер мекс 2-с њега окрећем са 558 ладно друга спора кад је добра маса не осећа на1800о/мин
 
vidi za senazu nema sanse,ja sa rusom vucem jedan otkos od kosacice 160 zahvata,ne moze 2,probao sam...to cim je bila pokosena detelina,ne presusena...znaci ispod 70 ks ne moze da radi senazu kako treba...
 
Koja je razlika izmedju Sip Vihar 40 i Sip Vihar 80? Pretpostavljam da je za 40-ku potrebna manja konjaza traktora. Jel neko ima iskustvo sa Sip Vihar 40? Koja je njegova realna cena?
 
SIP Vihar 80
k2cy1e.jpg

SIP Vihar 40
15zz4l.jpg
 
Nazad
Vrh