Silokombajn

treba za ovo traktor a ovaj je isti kao i mex 2 samo sto je 2 reda nebi ja vise njeg samo zbog namotavanja trave .
 
p to jeste sranje onda... Bolje uzeti privatno od nekog de mozes da vidis u radu,ili da bar iole garantuje da je u redu masina.
 
Jedan nas clan je prosle godine za svoje potrebe vukao silokombaj sa 533 ferbusonom prva spora i teraj.Velicina parcele oko jutra-ceo dan posla.ALi krave jele zimus sta da ti kazem.Kod nas vuku 558 a ovaj sto je silirao ove godine vukao sa ferdzom sa motorom od 560.U pitanju je dzon dir silo kombaj,dosta krupno sece gazio sam tu silazi velicina u proseku komada sa cim da uporedim recimo kao kaziprst kod coveka,dosta krupno i ne razbija zrno.Dal je do silokombaja ili do cega neznam prvo je dovukao drugi silo kombaj na M se zove da me ubijes koji on sitno silirao perfektno kao duvan i onda crce nesto pa ode po dzon dira a on je to skarabudzio ocas ali jako krupno a i masa bila dosta suva bas po meni dosta okasnelo siliranje.

---------- Poruka napisana u 17:15 ---------- Prethodna poruka je at 17:03 ----------

Covek u susednom selu meni prodavao mengele silokombaj manji neznam oznaku vukao ga sa zetorom 50 11 valjda je oznaka.Ima lance a on uzeo ovaj sa diskovima i gabarizno je veci.Za ovaj meni trazio 350 evra bez kardana sto ide na traktor jer njega koristi za drugo nesto znaci bez 1 zgloba (neznam koja je to logika li eto).I posle tri dana kupio ga covek za 450 evra.**greška sam si ujedao a imao sam pare nego znas kako ide cekaj ne treba mi nemam stoku za silazu.Sada useljavam ovce na leto..........
 
Pisano je pre vec o tome,ako malo iscitate bas sam ja pisao o tome.
U biti nije lose ali dosta snage treba i traktor urla,samim tim trosi vise,i moraje se skratiti nozevi koji odsecaje stabljiku jer znaju da udare u ventilator sto izbacuje masu i onda sve razbije i napravi haos,to je ukratko:)
 
Jel moze neko da preporuci neki manji a funkcionalan ,za jeftinije pare da moze 539 da ga vuce znaci za svoje potrebe ima dve krave i od tri do pet bikova ,koliko mu treba silaze ,i jel moze to sa tim silo kombajnom sto bi mogo da ga vuce ferguson bez vecih poteskoca da zavrsi ????
 
A nema niko da mu odradi uslugu?
Za tako malo stoke je po meni suludo praviti silazu od kukuruza,ako je stavis u trap trosis jako malo pa ce se kvariti,ili praviti sirinu 1m i visinu 50-60cm i ici u duzinu.
Ali onda uzmes seno ili detelinu i hranis s tim i gotovo.
 
Pa jel nemoze za dve godine da se napravi mi na poslu pravimo za dve godine za ovcarnik i nema problema pokvari se malo sa krajeva gde se sliva voda pobudja ,neznam nemoze covek vise nema radne snage za detelinu planira ovo pa sta bog da pa videli smo te neke da ima od 350 - 500 evra e sad koliko ce to sluziti ,koliko uopste daje u proseku jutro kukuruza silo mase ?
 
Ma najlakse je da plati nekom za 300-500e ce kupiti stao gvodje koje se tesko vrti...a njemu ne treba ni dva jutra silaze,ako i toliko.
A za dve godine sigurno da moze ali bespotrbno je lagerovati nesto stomozes sledece godine da radis,zarobljavas sam sebi novce,nije to puno ali opet,ko ima tako manje njemu je bitno svako jutro.
A kolko ima eh nekad 5 nekad 8 a nekad i do 12 prikolica po jutru od 5t.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Neznam kako hoce cowek ,videce podatke cucemo sta jos ko ima da kaze videce u Rumi sutra sta ima koliko kosta pa neg se pokloni i krene dalje hihih
 
ja imam Galignani silokombajn,italijanski je...to je vuceni,ima i pick-up za detelinu,tj za niski travu...silira sve zivo i dzin je radio.i detelinu i uljanu repicu sam radio sa njim...sad cu i zito u prolece da siliram zajedno sa detelinom...lako se vuce...traktor ga lakse pogoni od sipovog jednorednog...sitno sece i sto je najbolje nemos ga zagusiti...nikako....ima lamele za napred sistem sto dozira masu i nemoze se nista polomiti ili bilo sta...znaci silokombajn je vrh...:)
 
Nazad
Vrh