Silokombajn

Trazio je samohodni za ovu godinu, ali nije uspeo da nadje nesto sto mu odgovara, tako da ce za sledecu uzeti sigurno
 
znas od ceg smo mi od ove godine pravili,od prstiju pik apa i oko 10-15 komada sam polomio za 9 dana,ali malo je tanja i onda maltene rukom je izvadim polomljenu i stavim drugu.
stavio sam jednu od 5.8 mm tj natuko je cekicem i isla je dva dana ali jedva smo ej izvadili kad je pukla moro sam kuci doci da se moze s necim izbiljnijim tuci i da ima oslonac,tako da sad kad stavim sama ispada stavi se poklopac i on je drzi,lako se zamene i super sve.
e sad nisma probao iz dva dela da napravim mozda bi duze trajalo ovako ako ima lufta a iz jednog je na 3 dela je prepolovi,a onako bi krajevi kacili al opusteno,nije nista tesko,mora se nekad i stat malo ;)

mi smo probali probusiti na 6 mm i na kraju uspjeli ali smo tom prilikom unistili 6 vidija svrdla i nebrojenu kolicinu obicnih (bijelih i zutih) jer je i jedna i druga osovina tvrda ko sam vrag , sada je unutra zubac od trakastog sakupljaca sijena i on drzi bez problema.
 
kako mengele ide ako ima trave jel ga gusi

Ja sam s mengelom prezadovoljan, u travi neguši (otkad radim s njim ni jednom nije zagušio), sitno radi. Ona 4 noža na uvlačnim tuljcima moraju biti oštra i dobro naljegat na protu nož i to je sva mudrost..
Nemože ići brzo kao sip,pz.. Moj je manji model i ide do nekih 4km/h, bio kukuruz velik ili mal isto mu, brže nestigne odsjecat..
Sip mi je znao gušit

Silaža ove godine je bila ovakva


U 4g. sada sam imo prvi kvar, puko lanac pogona uvlačnih valjaka, stavio spojnicu i gas..
 
mi smo probali probusiti na 6 mm i na kraju uspjeli ali smo tom prilikom unistili 6 vidija svrdla i nebrojenu kolicinu obicnih (bijelih i zutih) jer je i jedna i druga osovina tvrda ko sam vrag , sada je unutra zubac od trakastog sakupljaca sijena i on drzi bez problema.

ooo da mi smo isto to probali ali mi smo odustali kad smo vidili da se samo drobe burgije a osovini nista. :D
 
ide kad je niski kukuruz i jos k tome na parove razbrojs. da mu je 3m visine i gust dimio bi zekan ko stara parnjaca.
 
Prasi u kukuruzu visine 2m, pitao bih ga sta bih radio u 3 - 3.5m i gustom kao ovaj kod mene, evo slike. Druga sporohodna i dobar gas.
of3wjm.jpg
 
e ovo već liči na kukuruz za silažu a onaj što praši bi u ovakvom prašio al kad prokuva
 
Da nema neko radionicarsko uputstvo za jednoredni lifamov silokombajn? Stoji mi u delovima po radionici 10 godina, pokvario se reduktor, cale hteo da ga popravi ali nije nasao deo i to tako ostalo...
 
Meni nekako deluje zgodan za povuci i kompaktan.Ali ipak je to slika,uzivo je mozda veci
 
ali bi moglo biti problema na manjim njivama, pa ako jos treba vuci i prikolicu onda guranje unazad.
 
Pozdrav svim forumašima. Interesuje mi da li je neko od vas se susretao sa silokombajnom Zmaj 310 91g.p , kakav je inače za rad, koju jačinu traktora zahtijeva? Posto sam potpuni laik u ovim stvarima volio bih da me malo uputite u vezi s ovim silokombajnom jer dobivam ga praktično kao poklon.

Evo i par slika kako to čudo izgleda:
2v1xon9.jpg
9jj6vm.jpg
nysh81.jpg


ih8r9t.jpg
 
Pozdrav svim forumašima. Interesuje mi da li je neko od vas se susretao sa silokombajnom Zmaj 310 91g.p , kakav je inače za rad, koju jačinu traktora zahtijeva? Posto sam potpuni laik u ovim stvarima volio bih da me malo uputite u vezi s ovim silokombajnom jer dobivam ga praktično kao poklon.

Imam ja takav silokombajn,za njega ti treba minimum 60ks a 80ks bi bilo idealno.jako je tezak i ne pokusavaj sa manjim traktorom da ga podizes:ppozdrav:
 
Hvala puno prijatelju na informaciji. A ja sam dobio njega u pazar skoro da je faktički dosao kao poklon jbt, samo trenutno sam u planu kupovati do nove godine traktor, neki Fiat ili Same duplak, pa me interesovalo koliko konja treba da za vozi. Znaci nema sanse da mi neko ga doveze sa 539 od covjeka?? Kako siječe, jel brz?
 
Nazad
Vrh