Silokombajn

hmm,e pa onda ne znam, onda da se nadje neko kod nas,neki rodjak ili slicno posaljes mu postom pa kad napravi isto tako ti vrati :/ druge nema ili da se kupi original ali je to preskupo msl.
 
ma nije problem ono stavicemo nazuljena vinkla ili savit rudnicke trake bice nesto al najvise se bojim da nije kakvo drvo otkinulo pa proslo kroz kombaj i zajebalo sta tam a jucer mi dolazi lik i govori kupi pz-ov komabj neces se pokajat ovo ono pa sam u dilemi ima jedan jel mh 80 nije los e sad ako je neko imo i jedan i drugi da mi kaze koji je bolji kad ima korova kad je jak kukuruz kako uvlaci kobaj koji je brzi i to
 
Dobar je PZ silokombajn, mada ja licno mislim da je Mengele bolji... Silirali su mi sa oba, i nekako mi deluju da je traktoru lakse sa Mengele.
ma ovaj sto mi je govorio u njeg je uvijek sve najbolje ma svi mi govore mengele a gledo sam u radu 280 -ku melje do ja.. gazda jos ga ne cuva a zanje ko lud u brasno sve nacero a men je cudno kud ulazi kukuruz u pz kad onako mali razmak izmedju bubnjeva
 
Ja imam pz , i mogu ti reci da sam prezadovoljan, u travi je ko rotokosa apsolutno mu ne smeta, jednostavan za odrzavanje , samo dvije mazalice i 4 remana , mengele je mozda brzi u radu jer moj susjed ima mengele 200 ali je osjetljiviji na korov,i jedan idrugi su dobri , puno znaci u kakvom su stanju kad ih kupis.Inace je kod mene pz mh 80 sl.
 
ma ja imam case 4220 (75 ks) i ide izuzetno lako , mada sam ga (silokombajn) posudjivo rodjaku da odradi silazu on ima mf cinimi se 254 ,glavno je oko 55 ks i on je uradi sam sebi oko 1 hektar (10 dunuma) silaze i rekao mi je da mu nije bilo tesko , ja nisam bijo tu pa ti nemogu reci koliko je isao brzo, inace ja kada radim sa svojim traktorom ovi sto imaju 539 idu pored mene u 3 sporom na pola gasa, kada je kukuruz izuzetno dobar ili u prvom brzom ako je losiji.
 
tom brinom sam ja radio s pottingerom a mengele ce ici brze nadam se ima veci protok a ja se ne brinem za snagu 85 ks turbo zetor al sam ove godine se bojo da ne raskinem kombaj kolko sam gonio prikolicu 3-3,5 t silae nazanjem za 14 min na njvi od 200 m 4 okretanja 2 cojka gaze prikolice i to jednoosovinke
 
da li ovo valja cemu?

12102011001.jpg


---------- Poruka napisana u 15:49 ---------- Prethodna poruka je at 15:48 ----------

ima i dodatak za kukuruz
druze ja sam radio sa takvim konbajnom izuzetno krupno sece biljku, i prilicno je tezak za rad.
 
Nije ovo kombajn za siliranje . Sreca moja sto se nikad nisam preso da kupim takav kombajn. To je masina koja sece travu i malo je usitnjava , i odma je duva u prikolicu. Svajcarsi tako rane krave , sa zelenu travu. A kod nas sem prvog kosa vise zelene trave nema. Dok ovde u CH trave ima preko cele god.
 
Ova masina ne moze da silira kukuruz. Ona cece travu iz stojeceg polozaja , ne treba za nju da se kosi u otkosima.
 
Ima li neko iskustva sa markom Kemper? po njemu je uradjen lifam ako ne gresim.
 
Ja sam imao kemper pre,pisao sam na pocetku teme i o problemima i potrosnji,pa malo prolistajte :)
evo prelistao sam ja na 8 strani pogledaj.
 
Nazad
Vrh