Silokombajn

Mozda traktor nije 552 , drug na LTZ nema spore brzine pa mu rad sa silokombajnom bio jako tezak usled nedostatka brzina
I nije bitno bas koliko ks ima motor traktora vec verovatno koliko ks motor isporucuje na prikljucnom vratilu
 
Mozda traktor nije 552 , drug na LTZ nema spore brzine pa mu rad sa silokombajnom bio jako tezak usled nedostatka brzina
I nije bitno bas koliko ks ima motor traktora vec verovatno koliko ks motor isporucuje na prikljucnom vratilu
Jeste Rale 552,ali on nezna de je koja brzina a ima ga 5 godina,nabada napamet.Kad mu se batalila rakovica pre 3 godine on je lepo lifama zakacio za 539 i udri sa njim u silovanje.Ishod je bio posle 2 hektara,radimo generalnu i jos mnogo sto sta.Ferdza propisao na sve strane.Strasno ga bilo pogledati posle siliranja.A rus neiskoristen(BUDALA):ppozdrav:
 
zombie_666, da belorus ne moze da nosi silo kombajn i da ne moze da uskladi brzinu , o tom uopse netreba ni pricati. isto tako da taj isti covek ne zna tj. ne moze da nauci brzine na svom traktoru verujem da bi ga prodao i kupio nesto sa prostijim rasporedom brzina naravno iste adekvatne snage. jos da dodam da sk bas se i nezagusi cesto bar ne kodnas i onih sto ja znam da rade sa njima
 
Ovaj moj komsija nebi prodao belarusa ni za zivu glavu,a nezna brzine sto sam i zapazio,samo cisto ubadanje,ali zato ima najveci traktor u komsiluku(titula)Glup,bolje receno budala na kvadrat:osmeh:
 
Posle srdjivaja lifamovog sk juce zavrsena prva silaza sk sam bio rasklopio na delove nisam mogo poverovati u uputstvu za odrzavanje i rukovanje se navodi da potrebna snaga za pogon sk je 26kw ja ga pogonim rakovicom 65 ali se posteno muci na punom gasu po meni za rad sa njim ne bi trebalo manje od 60kw jer je bolje imati snaga u rezervi nego u manjku
 
5fhmr4.jpg
 
Posle srdjivaja lifamovog sk juce zavrsena prva silaza sk sam bio rasklopio na delove nisam mogo poverovati u uputstvu za odrzavanje i rukovanje se navodi da potrebna snaga za pogon sk je 26kw ja ga pogonim rakovicom 65 ali se posteno muci na punom gasu po meni za rad sa njim ne bi trebalo manje od 60kw jer je bolje imati snaga u rezervi nego u manjku




Koliki je zazor(razmak)izmeđ noževa na reznoj ploči kontranoža,sa koliko noževa radiš?
 
Sticajem okolnosti to jest zato sto sam prodao zimus svog Potingera, sad radim sa Lifamom i mogu samo reci 'sad i nikad vise'! Sporrr, traktor puca, krupno sece...
 
Rarim sa svih osam noza stelujem ih na 4mm zazora i odostrim u kontra smeru mogu reci da sece dosta sitno ali je naj tezi za pogonit od ostalih sk bar onih koji se kod nas koriste
 
Rale pravo vreme za kupovinu je kad mu prodje sezona,a najbolje u sred zime,moze se naci lifam za malu lovu.
 
Nazad
Vrh