Silokombajn

Ima moj ujak SIP-a nekog prethodno ga je vukao IMT 558 a sada novi rus 82,kaze da je dosta lak,sasvim lepo sece i jako jeftin za odrzavanja spram potingera kog ima njegov drugar koji bi isto da kupi SIP-a sada.
 
zombi krone ima sa takvim diskovima ,a što se tiče sipa on zaista jeste jako brz ijeftin za održavanje mada se na njemu slabo šta i kida ali da seče lepo ne seče ni kad je nov
 
Ako ovdje kažete da je Potinger najbolji, nema se tu šta pametovati, nije to traktor. Tražim Potinger i tačka :)

brat je imao Pöttingera MEX II i nije bas bio previse zadovoljan s njime pa je 2006 g. uzeo mengele MB 280 i do prosle godine je radio s njime cca 20 jutara godisnje, trava mu ne smeta i vrlo tesko ga je zagusiti a on ima taj sistem za rezanje koji si naveo(dva okrugla noza) zadnje dvije godine radi dosta manje (5 -6 jutara) , u tih pet godina osim par lezajeva nikakvog veceg kvara na njemu .

3c69d8f4.jpg


dva videa u radu


 
ni ja nisam nikad do sad vidio zmajev silo kombajn ali sad vidim da je po izgledu dosta slican galiganiju P12 a oni dosta sitno sijeku samo im je vjetar slab
 
to vam je nešto slično mom klasu i francuzovom mengeleu u stvari kopija tih kombajna
 
Čini mi se sa slike da rotor sa noževima ne stoji u osi sa pravcem kretanja kao kod drugih SK već pod pravim uglom u odnosu na pravac kretanja, tj. noževi se nalaze po obodu. Možda me slika vara, al tako mi se čini. Inače imam sječku sa kukuruz kojom pravim svježu "silažu" za goveda (nasiječem prikolicu kukuruza i onda sameljem kod kuće, bude sitno kao prava silaža i onda ima dajem tako sirovo, a sječka ima 2 noža i motor od 2.5kW, "hrani" se ručno). Kod nje su noževi rasporedjeni onako kako mi se čini da su i na ovom Zmaju. Jel po masi mnogo težak ili traži mnogo snage na kardanu? Kod mene u selu su najčešći stari Mengele SK, oni su strašno teški za nositi ali nisu teški za pogoniti (npr, ovdje siliraju sa takvim SK i Zetorom 3320 koji i nije baš mnogo jak al ide solidno, samo ga SK bukvalno naginje na stranu).
 
Secka sece daleko od sitnog, imam i tu spravu. Pottinger sa reznim aparatom MH 433 (zadnja serija Mex 2 Rotation, Mex 2 k, Mex 2 s, Mex 3, Mex GT i Mex OK) je sigurno najbolji izbor.
 
Ja sjeckam sitno jer je polako "hranim", tj. ne dam joj da uvuče kukruz brzo. Za to treba malo snage a i rizično jer (zna baš gadno da povuče unutra) al to je jedini način da je natjeram da sitno isječe. Kad se pusti da uvlači kako ona hoće onda bude krupno, a ovako ga samelje da bude kao, kako moj otac kaže, kajmak :). Nemam puno stoke pa mogu da kilavim i natežem se s njom, al zato sve pojedu, ujutru kad dodjem u štalu u jaslama nema ništa, olizano.
 
kod mene neki likovi siliraju sa 533 i sipov silo kombaj traktor pusi i niz obalu

zombie_666
nozevi na zmaju su pod uglom i lepo uvlaci masu,ima tri para valjaka(dva nazubljena i jedan glatki) sitno sece ali 560 ga jedva digne u transportu,u njivi ga lako vuce 2. ili 3. sporom

@fiat615

To je već prose*avanje, 533 zaaaista nije za tog posla.

@RatkoPa

Pa koliko je to čudo teško, 560 nije baš neki slabašan traktor što se hidraulike tiče? NA slikama zaista ne djeluje masivno, al zna se da slika vara. Jasno da su noževi pod uglom kako bi se smanjio otpor sječenja. Glatki valjak je vjerovatno zamišljen kao "procesor zrna" (kako se to moderno naziva), tj. da gnječi zrno (ogromni supermoderni Krone BiG X 1000 koji je ovdje spominjan par stranica ranije ima set valjaka namijenjenih gnječenju zrna, al posle sječke). Kako su valjci rasporedjeni kod tvog Zmaja? Ne bi me čudilo da su inženjeri mislili na to (obradu zrna), exYu je zaista imala neke proizvode koji su čak i danas vrijedni poštovanja (npr legendarni IMT 5500).
 
Nazad
Vrh