Silokombajn

zombie Napustio forum do daljnjeg.
ovo bi mogao da menjas
zmaj ima po prospektu oko 650 kg,a sve nosi jedna poluga hidraulika jer je mnogo sa strane
 
Ja sam video kod jednog coveka u selu do mog silokombajn kao ovaj sa slika IMT i imao je tocak i za transport znaci valjda je imao neki jeftin fazon kako da ga brzo digne kad ide od njive do njive i neki radni polozaj u njivi,tocak je bio od auta.
 
@RatkoPa

To je već mnogo, baš mnogo, posebno što je sve samo sa jedne strane a i to poprilično daleko od traktora. Sredio sam potpis, zaboravio da promijenim, hvala što si me podsjetio. Ako ga budeš rasklapao (skidao limove) napravi par slika, baš me zanima unutrašnja konstrukcija, da vidim gdje su nabacali tolike kilograme :)

@fiat615

To je već druga priča, mislio sam da se neko pravi važan pa radi to sa 533. I ja sam sa fergom radio neke stvari koje nisu za njeg kad nije bilo drugog traktora.

@NA

Vidio sam na nekim SK te originalne točkove, al takvu budževinu nisam nikad. Najzanimljivije rješenje koje sam do sada vidio je nekio dvoredni SK koji se kača nazad (vidio sam ga u Crnjelovu dok sam tražio traktor, bio je na prodaju), on ima ono točak da se vozi na njemu u toku rada, al kada se transportuje, kompletan SK se okrene nazad (kao rotaciona kosa) i tada se vozi na tom točku kao da je prikolica (vidio sam da se tako transportuju ogromni plugovi sa mnogo radnih tijela).
 
307rmgm.jpg
2ywxoxv.jpg
2ry55ja.jpg
bdwk6f.jpg

2qncqs5.jpg
 
dali neko ima iskustva sa silokombajnom john deere 5200 imali li neko?
 
Poslednja izmena:


evo kako seče sa 4 noža,a može da se ubace još 4






ovako nasečem za 2-3 dana pa kući sa kombajnom usitnim,nesmem odma da siliram u prikolicu brzo se kvari ovako malo duže traje
 
Moj komsija vuce Lifama sa rakovicom 65,a ima rusa 552,kaze sa njim nemoze,a najverovatnije kako sam gledao uopste i nezna da vozi rusa.Inace rakovica oce da eksplodira sa silokombajno zato sto je mnogo:osmeh:brza na kardanu.
 
Taj onda stvarno ili ima neki kvar na Belarusu ili ne zna da ga vozi (mozd ide prebrzo?). 552 je dosta jak traktor, SK za njeg zaista ne bi smio biti problem.
 
S obzirom kako je opisao rad sa Rakovicom, "hoće da eksplodira", izlazi da Rakovica radi pod velikim preopterećenjem, a znamo da u takvim uslovima motor ne radi bas dobro jer je to van optimalnog režima rada (čitaj-ogromna potrošnja). Prema tome, teško da bi Belarus (koji bi radio pod manjim opterećenjem) trošio više od Rakovice koja radi pod stalnim preopterećenjem. Bolje je raditi sa malo jačim traktorom (tj imati neiskorišteni višak snage), nego sa traktorom koji bi stalno bio u režimu maksimalne snage. Sk je specifična mašina, sa veoma jakim dinamičkim promjenama opterećenja i prema tome nije "zdravo" kretati se u graničnom području potrebne pogonske snage jer tada dolazi do toga da motor traktora prelazi svoje maksinalno dozvoljeno opterećenje (pritisak gasova u cilindrima, pregrijavanje, skokovi momenta na radilici...). Jednostavno, ako radimo sa mašinom kojoj treba 100KS i imammo traktor koji ima 100KS,posebno ako je to SK kod kojeg često dolazi do zagušivanja (dakle ponekad mu zatreba vise od 100KS), motor traktora (kao i ostale komponente) će često zalaziti u područje opterećenja koje je doduše predvidjeno stepenom sigurnosti, ali nije nimalo "zdravo" za rad. Radni vijek svih komponenti u takvim režimima rada se drastično smanjuje, a o zamoru materijala u vratilima, zupčanicima i drugim komponentama koje su izložene direktnim udarima (skokovima obrtnog momenta) da i ne govorim. Želim reći da je od vrhunske važnosti imati višak snage i to je to.
 
Nazad
Vrh