Silokombajn

Verovatno je to proble, jel ukoliko je ona sipka sto obara kukuruz suvise visoka, uvlakacki valjci tesko hvataju stabljiku
 
pogledaj kakvi su ti noževi koji odsecaju stabljiku ako su tupi ili imaju prevelik zazor ne odseca ga odmah već ga mulja i tu dolazi do poremećaja procesa rada
 
odsijeca dobro stabljiku nozevi su u redu jedino ta sipka mozda pravi problem posto je ove godine kukuruzovina niska a ja nemam iskustva sa tim kombajnom. kod mene je sipka bila max uvucena .
sutra cu da probam da je izvucem i spustim pa da vidim sta ce reci.
 
Potinger sječe sitno silazu i to je ok.Inače glavni mu je problem uvlačenje kukuruza.Probaj na tu gumenu traku sto uvlači kukuruz postaviti metalni L ili U profil koji ćeš prethodno nazubiti fleksericom u oblik krune.Izbusis rupe i zavrces ih na ta dva vijka sto drze gumenu traku.Ja sam tako radio na jednom potingeru i vlasnik je zadovoljan.
 
Potinger sječe sitno silazu i to je ok.Inače glavni mu je problem uvlačenje kukuruza.Probaj na tu gumenu traku sto uvlači kukuruz postaviti metalni L ili U profil koji ćeš prethodno nazubiti fleksericom u oblik krune.Izbusis rupe i zavrces ih na ta dva vijka sto drze gumenu traku.Ja sam tako radio na jednom potingeru i vlasnik je zadovoljan.

nema on nokakvu gumenu traku nego ima dupli lanac sa zeljeznim lopaticama visine oko 6 mm jedino bi mogao da ih povisim jos
 
Znam i za tu vrstu al nemam iskustva sa njim.Danas sam radio kod tipa sto uvozi i prodaje polovne masine.Tri potingera ,na svima naljepnica MEX 2 ,a svi razliciti.
 
da ali svaki ima svoj tip na tablici mladenmaso tvoj kombajn bi trebao po opisu da je kao i moj i on nosi oznaku MH 1100
 
Jel bi mogao Hurlimann H-360 (62KS) da nosi silokombajn (neki prosječan, raspitujem se zbog eventualne kupovine do sledeće sezone, ove godine ne mogu)?
 
Snaga znači ne bi bila problem. Moram pogledati ovu temu malo, koje marke silokombajna se preporučuju, a koje treba izbjegavati, da pogledam sta se pojavljuje na oglasima? Kupovao bih ga u Njemačkoj.
 
e narode danas sam dobio noževe od silokombajna bili su na magnetnom oštrenju i strava izgledaju i prije toga mi je stroj dosta sitno seckao a sa ovim ne mogu da dočekam siliranje
 
@cukaneca
Ne boj se, valda nece da siri pricu. Receno mu je koji je najbolji i kraj price i svake druge diskusije.:haha:

Hehe, nema potrebe za sirenjem priče. Bitno mi je samo da može da siječe i travu. Prosle godine mi je silirao lik sa nekim kombajnom bez oznaka (ofarban) pa nisam uspio saznati o kojem se radi, a on tvrdi da ne zna. Svidjelo mi se što bukvalno pokosi sve na šta naidje i nikako se ne zagušuje (a silirao je veeeeoma gust Pioneer sa strašno mnogo koštana). Vidio sam da ima dva diska dole koji odsijecaju biljku (preklapaju se i liče na šajbe od cirkulara za drvo), pa mislim da neko sa više iskustva može da identifikuje o kojem se modelu radi. Ako ovdje kažete da je Potinger najbolji, nema se tu šta pametovati, nije to traktor. Tražim Potinger i tačka :)
 
Nazad
Vrh