Silokombajn

jel ima neko kemper super kažu da je lak za rad ali me zamima da li je spor
 
sta za sezonu ma za 2 radna dana

Ovaj veliki reže 400 tona na sat, zamislimo da radi 2 dana bez prekida (što za njeg sigurno nije problem), to je 48 časova, ajd nek 8 časova izgubi na odmor, sipanje goriva, transport, ovo-ono. Za 2 dana (40 časova) narezao bi 16.000 tona silaže. Jbga, al to je baš mnogo silaže.

EDIT

Evo dobrog silo-kombajna za dosta male pare u Njemačkoj, 3300E, Fortschritt E281

http://www.quoka.de/nutzfahrzeuge/t...zeuge/cat_82_8212_9477_adresult_73081680.html

Nisam do sada vidio ovakvu konstruciju naprijed, evo slika na kojoj se dobro vidi:

gallery_893_87_29666.jpg


a evo i snimak u radu, ova makina radi sasvim solidno, mislim da reže 4 reda (ima 170KS)


Posebno je zanimljivo što ima mehanizam za odsijecanje kao običan kombajn, pa bi s ovim mogla da se u isto vrijeme kosi i silira i trava i slične niske biljke.
 
Poslednja izmena:
ma oni izgleda jesu isti ali ko ima original kemper svi ga hvale a oni sa lifamom ...malo su ljuti na njega, a uzgred kemper je jedan od najvećih proizvođača reznih aparata za silokombajne čak i onaj big x ima njev rezni aparat tako da bih volio da čujem nkog ko je imao original
 
upravo tako - mora gas da bi turbina izbacivala to kako treba, a ako je masa slabija postoji i veci stepen prenosa, al mozda je onom samohodnom losiji motor pa ne sme da ga forsira jer dize temperaturu
 
Mi smo takav kombajn koristili skoro 20 godina. Puno klipova ostane iza njega na njivi.
 
do sada sam imao pttinger max 2 i sve mu je bilo ok samo sto mu uvlacenje kukuruza zeza,nakupi cesto vise komada pa moras stati vaditi kukuruz jer nece da proguta...muka !!
inace sam ga vozio sa zetorom 5211 prvom brzom

i ja imam ovakav problem
neki dan sam mijenjao sipov silo kombajn za potingera II sa lancima i prvi utisci su da sitnije sijece od sipa samo me zeza u ulazu u valjke tu nakupi kukruza i nece da proguta ili ako proguta to bude 10 tak stabljika pa mu bude tesko.
imali kakvo rjesenje za to
 
Poslednja izmena:
onu sipku na njemu sto gura kukuruz spustititi sto nize ( zavisi od visine kukuruza ) i izvuci max napred da sto vise obara kukuruz ( kako bi vec skoro bio horizontalan pri ulasku u kombajn )
 
Nazad
Vrh