Silokombajn

LALO baš sam se i nadao da ćeš se ti javiti ovde u temi jer sam video da i ti poseduješ taj MEX 2 pa te smatram za merodavnim.Listajući ovu temu video sam i sliku tog tvog kombajna pa mi nije bilo jasno zašto tvoj ima duže kljunove.E to je verovatno zato što je noviji model.Da li ima tu još neke razlike ili je samo to.Da napomenem da ima dvostruki lanac za pogon,nema kamen za oštrenje noževa i ima kraće kljunove,čovek ga ceni 1000e e sad šta mi je činiti?
 
LALO baš sam se i nadao da ćeš se ti javiti ovde u temi jer sam video da i ti poseduješ taj MEX 2 pa te smatram za merodavnim.Listajući ovu temu video sam i sliku tog tvog kombajna pa mi nije bilo jasno zašto tvoj ima duže kljunove.E to je verovatno zato što je noviji model.Da li ima tu još neke razlike ili je samo to.Da napomenem da ima dvostruki lanac za pogon,nema kamen za oštrenje noževa i ima kraće kljunove,čovek ga ceni 1000e e sad šta mi je činiti?
koliko sam ja upoznat član lala iz banata ima mex rotacion što je različit u odnosu na mex 2s koji ja imam rotacion ima pogon na lanac a mex 2 s na kaiševe što je po meni bolje jer lanc u slučaju nekog loma ne staje dok kaiševi preklizavaju ako nekog nešto zanima u vezi 2s neka pita jer sam dobio katalog od njega sa svim kataloškim brojevima delova koji nisu nimalo jeftini
 
koliko sam ja upoznat član lala iz banata ima mex rotacion što je različit u odnosu na mex 2s koji ja imam rotacion ima pogon na lanac a mex 2 s na kaiševe što je po meni bolje jer lanc u slučaju nekog loma ne staje dok kaiševi preklizavaju ako nekog nešto zanima u vezi 2s neka pita jer sam dobio katalog od njega sa svim kataloškim brojevima delova koji nisu nimalo jeftini

Pa i ovaj ima lance ali nije isti kao LALIN to je izgleda neka prastara mašina.
 
1jt1jb_th.jpg
ovo je model mh 1100
 
ja imam sip ov silo kombajn a sad imam ponudu da ga mijenjam za potinger 2.
covjek mijenja radi tezine moram otici pogledati u kakvom je stanju.
sta mu je slaba tacka.
 
Krone BIG X 1000

Tata svih silokombajna. Zahvat 14 redova, pogon obezbjedjuju 2 motora od po 510KS (pri siliranju trave i u transportu radi samo jedan, a u kukuruzu rade oba sa ukupno 1020KS i kapacitetom od 400 tona silaže na sat).

DSC08008.jpg


Krone BIG X


Ovo da nisam vidio ne bih ni vjerovao.
 
Jah, ovaj ima 1078KS iz dva MAN motora. Ma bolest. Jadni John Deere udario konkurenciju sa svojim JD 7950i koji ima jedan Cummins motor od 19L zapremine i 820KS. Evo detaljnih podataka za X1100.

Krone BIG X 1100
 
Jah, ovaj ima 1078KS iz dva MAN motora. Ma bolest. Jadni John Deere udario konkurenciju sa svojim JD 7950i koji ima jedan Cummins motor od 19L zapremine i 820KS. Evo detaljnih podataka za X1100.

Krone BIG X 1100

Moja greska, ima jedan MAN V12 motor sa 24L zapremine i 1078KS. Jbte pa to bi gonilo brod. Fazon je što snaga motora može da se mijenja od 638KS pa do maksimalnih 1078KS, tako šparaju na potrošnji.
 
Ovde na nasem terenu Potinger se bas i nije nesto pokazao krupnije sece nego Lifam sporiji je od Mengele i smetaju mu zatravljeni kukuruzi
 
Krone BIGX 500 (sto sam postavio sliku na predhodnoj strana) iz preduzeca Sava Kovacevic iz Vrbasa kazu da napunu FLIEGL prikolicu od 18 tona za 5 minuta sa kukuruznom silazom!
 
Nazad
Vrh