Silokombajn

Ja imam u planu ove godine da uzmem silokombajn. Prvo sam mislio PZ ili Mengele da uzmem, ali kako sad cujem ovaj Galignani je lak za vucu a i nije uopste skup, pa cu ozbiljnije razmisliti onjemu. Ne znam samo kako je za delove i kako se ponasa kada je rosa i kada ima korova?
 
galignani je jaka marka pa tako ne sumnjam da za njih manjka djelova,ima negdje a mozda nisu ni skupi,
 
Kazner je napisao(la):
galignani je jaka marka pa tako ne sumnjam da za njih manjka djelova,ima negdje a mozda nisu ni skupi,
ljudi sve sto treba javite se meni ako nesto ima u srbiji ja to za pola sata iskopam ne pitajte me kako ali iskopam
 
sto bi ja tebe pito kako, ako sam preko tebe naso to sto mi treba,tamam da su ti svemirci donijeli to nije moja stvar :D,
uglavnom imas ili nabavis tako da sto se dijelova tice nije problem ::svaka cast::
 
pocerina je napisao(la):
Ja imam u planu ove godine da uzmem silokombajn. Prvo sam mislio PZ ili Mengele da uzmem, ali kako sad cujem ovaj Galignani je lak za vucu a i nije uopste skup, pa cu ozbiljnije razmisliti onjemu. Ne znam samo kako je za delove i kako se ponasa kada je rosa i kada ima korova?
za mene je mengele najbolji!melje sitno a radi u svim uslovima i po rosi i u travi!
 
levak je napisao(la):
Kazner je napisao(la):
galignani je jaka marka pa tako ne sumnjam da za njih manjka djelova,ima negdje a mozda nisu ni skupi,
ljudi sve sto treba javite se meni ako nesto ima u srbiji ja to za pola sata iskopam ne pitajte me kako ali iskopam
Znaci Levak ako uzmem Galignanija da znam da tebi mogu da se obratim za delove :D
 
pozdrav ! imam jednu dilemu ( zamisao ) posto imam silokombaj potinger mex II ( to je onaj sa duplim uvlacnim lancima ), hteo bi da probam da ga doradim da moze da podize pograbljenu detelinu iz otkosa. zanima me da li je neko probao tako nesto, a mozda neko vec i poseduje takvu masinu ?
 
jesi sam pravio ili postoji fabricki, jel mozes nesto odredjenije neka slika ili da li ti je taj prikljucak na prodaju?
 
bokib je napisao(la):
pozdrav ! imam jednu dilemu ( zamisao ) posto imam silokombaj potinger mex II ( to je onaj sa duplim uvlacnim lancima ), hteo bi da probam da ga doradim da moze da podize pograbljenu detelinu iz otkosa. zanima me da li je neko probao tako nesto, a mozda neko vec i poseduje takvu masinu ?
Ja sam bio pre par godina vlasnik jednog CLAAS JAGUAR 40,on je imao
dva adaptera,jedan za kukuruz i jos jedan za pokosena deteljina(ja sam silirao ovas),promena adaptera je za 30 min,min KS za ova masina je 70 ks,heder je slican na claas(poljostroj)balirke.
Sama konstrukcija ovog adaptera je vrlo slozena i neisplatljivo za preradu tako da najbolje je da prodas taj potinger i kupis sil. kombaj sa dva promenljiva adaptera.ja sam ga prodao za 1200eura.

28rp000.jpg
 
bokib je napisao(la):
jesi sam pravio ili postoji fabricki, jel mozes nesto odredjenije neka slika ili da li ti je taj prikljucak na prodaju?
ma nemam ja nego sam video kod jednog coveka sto dovlaci krseve iz nemacke, ali nezmam da li ja za taj model i to je bilo jesenas
 
ne bih ga prodavao jer ga nosim sa torpedom 4506 i vucem pobedinu prikolicu 5 tona i to vrlo lako. ovaj model sto ja imam je za moje potrebe ekstra. komsija je kupio noviji model i sve ispod belorusa 52 mu je slabo. potreban mi je za kukuruz samo bih hteo prvu detelinu da siliram ( do 3 kj. ) pa sam pomislio da bi mi ovo bila najjeftinija varijanta
 
Nazad
Vrh