Silokombajn

Da li neko ima,ili je mozda radio sa dvorednim silaznim kombajnom POBEDA?Interesuje me da li ga moze vuci belorus 820,i da li neko nema slucajno neki katalog ili uputstvo za rukovanje?
 
jbrtka je napisao(la):
Da li neko ima,ili je mozda radio sa dvorednim silaznim kombajnom POBEDA?Interesuje me da li ga moze vuci belorus 820,i da li neko nema slucajno neki katalog ili uputstvo za rukovanje?
Nemoj ni da pokusavas :nono:!!! Propisana potrebna snaga po redu je 80 konja,pa ti izracunaj! Pa nije rus svemoguc.
 
Pa vec je gotovo,drugar je to kupio i treba da se sredjuje...neki covek iz beceja takav isti prodaje,pa smo ga zvali,on kaze da nisku silazu radi sa torpedom 75 i da rus moze da vuce,ali ako je dobar kukuruz stalno mora na kvacilo...e to je on rekao.a da li nema neko katalog?
 
Pozz ja sam nov u ovoj temi imam odg. za Pocerca ima postavljen dozator u Klenju na dvoredni silo-kombajn radi odlicno i silaza posle upotrebe inokulanata je extra kvaliteta, a i sam pravim dozatore evo odprilike kako izgledaju:
1057j0w.jpg
1zv7rko.jpg
 
pocerina je napisao(la):
Jel neko postavljao na silo kombajn uredjaj za direktno ubacivanje inakulanata u silazu? Ja sam cuo da postavljaju ali nisam nikada video.

Ja sam radio sa uredjajem http://www.gandy.net/feed.php3 postavljenim na DF silokombajn. Koristio sam Pioneer inokulante i zadovoljan sam rezultatima. Imam i jedan potpuno nov uredjaj no o tome u temi oglasi.

Ovako to kod mene izgleda:

 
Jel moze uredjaj da se postavi na svaki model silokombajna? Planiram da kupim Mengele ili PZ... Kako si ti zadovoljan sa DF, ima li problema s korovom i kada je vlazno? :ppozdrav:
 
Uredjaj moze da se namontira na svaki silo-kombajn i na svaku presu za baliranje. Pogon uredjaja je elektromotor koji trosi oko 5A struje na 12V i pali se preko automatskog prekidaca koji se kaci na hidraulik pri spustanju kombajna ili pick-up uredjaja ili rucno.

Sa kombajnom nisam imao problema. Njive mi uglavnom nisu prljave a i taj poneki sirak sto se nasao nije zasmetao. Jedino bih trebao zameniti nozeve koje seku samu stablu na ulazu zato sto su potroseni. Vlazno prilicno lako guta, samo sto treba pravi traktor da tera taj moj kombajn.

Ako te interesuje moj kombajn, javi mi se na pp posto je na prodaju. Imas slike u temi ponuda.
 
Vrati se malo nazad u temi i pogledaj oglas pa ces videti i cuti sve, ima i snimak. U pitanju je traktor IMT 577. Probao sam da ga 'teram' sa Rakovicom 65 ali taj kombajn jednostavno u dobrim kukuruzima nije za nju. Rajka ide dosta brzo 1. sporohodnom a motor je slabiji nego na 577 i ja nikada ne sejem kukuruz namenski za silazu gusce vec gde nam je zgodno mi siliramo ali sam probao recimo na njivi gde imam spic pa su duplirani redovi-lakse sece 2 reda tankih stabala kukuruza nego 1 red debelih pravih modro-zelenih stabala...
 
Nazad
Vrh