Silokombajn

Jel ima neko iskustva sa Mengele silokombajnom, kako se ponasa kada u kukuruzu ima korova? :cao: I za koliko ::novac:: bo mogao da se nadje?
 
pocerina je napisao(la):
Jel ima neko iskustva sa Mengele silokombajnom, kako se ponasa kada u kukuruzu ima korova? :cao: I za koliko ::novac:: bo mogao da se nadje?
pocni da citas temu od pocetka ima dosta o svim kombajnima pisano tako i o mengele :)
p.s.ne smeta mu korov i dosta su dobri kombajni,lako se vrte.
 
Ja sam teo al sam onda preso na granulisani pionirov i razbacas po silazi ko vestak i milina :) na sredinu manje na krajeve vise,u srednji sloj isto sparas jer nema potrebe i to ti to :)


Da li neko zna nesto vise o PZ silaznim kobajnima:haha:
kazu da su zveri jako veliku propusnu moc imaje,i da se mogu terati preko 5.6 km/h i u dobim kukuruzima,jel ima neko takav neko iskustvo.
 
Covek koji meni silira ima PZ silo kombajn, nosi ga sa 577. Ne znam u km/h koliko moze da ide ali stvarno ide brzo u extra kukuruzu, i sece sitno... I sa korovom nema problema, siliriao mi je drugu njivu gde je kostan bio veci od kukuruza jel je lezala voda i nije imao nikakvih problema ::svaka cast::
 
kolko ste uspeli najvise za jedan dan da nasilirate?
nisam ni ja imao ni u mokrom ni sa korovom problema sa mengele,no kazu da ovi jos brze mogu od mengele da se teraje,pa sad ne znam,ja sam sa mengele i po kisi radio nista mu en smeta.
jel ga nosi prvom brzom 577? kazu da ko i opranje ide poa sad ne znam puno mi to.
 
ali niste radili ceo dan ne?
ja sam mengele ako ceo dan radim od ujtru 7 pa do uvece 10 preko 30 prikolica (a radim sa dve od 5 t tehnostroj,ima slika kako tovarim,jedna neka plava 6t jedna zmajevka 8t, jedan rasturivac sip 4t i kikinda ponekad uleti ali veoma retko.) uglavnom se menjaje ove tehnostrojke i rasturivac i ta od 6 t jer one kipuju sve.
 
Ma kakvi ceo dan, to je bilo od 8 ujutru do 3 popodne... Sad ne znam da li je brzi od Mengele, ja sam cuo da je Mengele mozda bolji... Svako hvali svoje, najbolje je kad neko ima iskustva sa oba...
Post je spojen: [time]1294757623[/time]
_________________________________________________
I ne znam koji je je laksi za nosenje, PZ ima tocak i traktor ga lagano nosi, ali ne znam za Mengele
 
nema tocak ali ja ga sa rusom nosim i ne vidim neku razliku kad ga digne i kad ne,mozda za torpedo ili neki drugi traktor koji imaju losu hodrauliku bi znacio da ima tocak,ne znam ali ovako ni na oko nije masivan,meni je mengele stvarno super,ali ne znam cuo sam sta ljudi pricaje i bio danas kod jednog coveka ima taj pz i on mi reko brzinom kojom ore tom i silira.
sad sam bio na imt forumu 7.5km/h pri 2200obrtaja imt 578 i 579 ili tako nekako no menjac je trobrzinski to je bitno.
 
MONTOYA je napisao(la):
hurli,ti bi s tim masejom moga terati i MEX 3
Massey koji tu silira DV je prodan u 6 mesecu :cool:
Nemam potrebe za MEX 3 jer več dvije godine ne siliram s 1 rednim...
Sad siliramo sa pravim mašinama:
sezona-2011-foto_13023700_17421657_18414308.jpg

sezona-2011-foto_13023700_17421657_18414307.jpg

sezona-2011-foto_13023700_17421657_18414306.jpg
 
petarHR je napisao(la):
Za ovima treba stić nagazit.. A tek prikolica u prijevozu...
Minimalo ih 5 vozi kad je blizu zemlja a kad se ide na dalje ona i do 8..
Gazi se sa 2 traktora,jedan samo gazi a drugi ima ralicu na sebi,nekad se rade paralelno i 2 silosa..
Učinak je min 8ha dnevno laganini pa na više..
 
Nazad
Vrh