Setvospremači

Odg: Setvospremači

KishRobert je napisao(la):
kao da je vrbas!

Jeste, to je setvospremač proizvodnje "Metalogradnja" iz Vrbasa. Oni su radili specifično i prepoznatljivo kačenje na poluge (piramida). Imaju dobre žice na rotorima.
 
Odg: Setvospremači

evo jedno "glupo"pitanje mada kazu da nema glupih pitanja,sta je uloga setvospremaca,sta se dobja njegovim koristenjem
 
Odg: Setvospremači

Kazner je napisao(la):
evo jedno "glupo"pitanje mada kazu da nema glupih pitanja,sta je uloga setvospremaca,sta se dobja njegovim koristenjem
Ima ulogu da zatvori brazdu odn.uradi predsetvenu pripremu.Najcesce ima dasku napred,zatim S opruge i 1 ili 2 valjka.Moze direktno da zatvori brazdu,a moze da ide i po podrljanom.On odlicno usitni zemljiste a prednja daska poravna zemljiste.Jedina mana setvospremaca je sto izvlaci vlagu svojim S oprugama zbog samog oblika.Na S oprugama moze da ima tzv. koplje ili pacije noge.
 
Odg: Setvospremači

U lakima je dovoljna samo drljaca,on je dobar za srednja zemljista.
Tj RD je zakon za prolecna oranja i stvrdnuta zemljista kao sto je kod nas npr zuta glina koje imam na jednoj njivi pa tu setvospremac nekad mora i 2X posle drljanja iako se uredno poore u jesen.
 
Odg: Setvospremači

freza to sve zavrsi ako ne valja iz prvog prohoda onda ponovim i to bude ko brasno,a opasno razmisljam o rd
 
Odg: Setvospremači

Kod nas ima delova atara gde ako zakasnis bukvalno 2 sata moras cekati da ponovo padne kisa inace si dzabe išao sa setvospremacem. Tu bi RD došla ko budali šamar.
 
Odg: Setvospremači

sto su spore?idu brzo kao i oranje stim da ne moras prelaziti vise puta kao npr sa drljacom ili setvospremacem kad su teza zemljista!ja sam jednju njivu pet puta morao preci drljacom sa valjcima da bi bilo kako treba da se poseje psenica!da sam imao RD,jedan prohod i sej!
 
Odg: Setvospremači

Da, mozda se cini sporo, ali veruj mi nije. Sa RD se moze ici oko 5 do 6 km/h direktno u oranje i jos se moze vuci sejacica. Setvospremacem moraš bar 2x i onda još setva. Izračunaj da li je sporije, a o kvalitetu da ni nepričamo.
 
Odg: Setvospremači

Vecina vas bi da pretvori zemlju u brasno ::lose::... pa se onda posle cudite sto vam pada kukuruz i suncokret ili se cudite zasto vam se stvara pokorica, ili se cudite zasto vam se desava kad padne kisa da vam voda odnese gornji deo posteljice (ako je teren valovit ili brdski) ili u najgorem slucaju zasto vam je mali prinos a bilo je dovoljno kise... ljudi sedite i razmislite zasto. (cast izuzecima)
 
Odg: Setvospremači

Dragane ne govorimo ovde samo o povrsinskom sloju iza kog ostaje prasina,ako nisi radio u zemljistu u kom pucaju S opruge iako je poorano i podrljano onda nemamo o cemu pricati.
 
Nazad
Vrh