Setvospremači

Odg: Setvospremači

Ne kontate vi nase muke kad kazem vi mislim na vas gde 80ks vuce bar 3*12 a cesto i 3*14. ::namigivanje::
 
Odg: Setvospremači

pa to ti je razmisljanje takvo... on ce da spremi da bude ko brasno...pa ljudi ko vam je rekao da treba da bude ko brasno . U tome je fora... :bravo:
 
Odg: Setvospremači

Kazner je napisao(la):
freza to sve zavrsi ako ne valja iz prvog prohoda onda ponovim i to bude ko brasno,a opasno razmisljam o rd
:cao:

P.s. nisu samo S opruge zlo sto se tice izvlacenja vlage...vec i sama konstrukcija valjaka jer jako razbijaju i mesaju zemljiste.
 
Odg: Setvospremači

Pa kolega evo resenjaaaaaa otkrili smo vrucu vodu RD sa Kembridz valjkom,pa mi smo genijalci to nikom nije palo na pamet pre nas da sami klinovi naprave prasinu a valjak sabije to semljiste,jer nozevi idu vertikalno tako da ne mesaju mnogo zemljiste.Ko bi rek'o do kakvog cemo zakljucka doci. :D :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Mislim da će ove kao i prošle godine izvlačenje vlage biti neprimetno i najmanji problem.Biće vlage i na pretek bar u tom setvenom periodu.
 
Odg: Setvospremači

U ovim se stvarima slažem sa kolegom NA . Na ovim našim prostorima (širim) ima tako različitih tipova zemljišta da bi sve polemike oko bilo kojih priključaka a i agrotehnike trebalo početi od tipa zemljišta na koje se misli .Razlike su ko nebo i zemlja. Kod mene npr u krugu od 10km ima zemlje (vrlo malo)koju sam orao sa IMT 533 sa 14" pušten u dub koliko može u 2. br i malo malo se okrenem da vidim da se plug nije otkačio :haha: , a 2 km dalje kod ljudi u dvorištu samo vidiš plugove 1br.
P.S. Neki dan za sv Jovana sam išao na slavu kod rodjaka u Temerin i nešto gledam kakva je zemlja . Onako crna kod nas nije ni noću bez mjeseca :haha:.
 
Odg: Setvospremači

Trebao si doći malo severoistočnije od Temerina ,tu je prava crnica.Ugalj je svetlije boje nego zemlja ( jednon deo našeg atara) ::namigivanje::
 
Odg: Setvospremači

ima li 'ljeba od ovoga :sta:
molim za mišljenja , traktor koji bi ga vukao je vladimirac , pretežno jesensko oranje , zemlja sionica (teška je ali ako je jesensko oranje razbija se kao luda)

slika-95210-2011-01-1294123117-velika.jpg


slika-95210-2011-01-1294135237-velika.jpg


slika-95210-2011-01-1294073049-velika.jpg
 
Odg: Setvospremači

Pozdrav svima,@Savoris tako nesto slicno i ja pravim sebi ali za podrivanje,hteo sam te pitati koja ti je to freza u pozadini?
 
Odg: Setvospremači

sasa j je napisao(la):
Pozdrav svima,@Savoris tako nesto slicno i ja pravim sebi ali za podrivanje,hteo sam te pitati koja ti je to freza u pozadini?
ovo nije moje nego imam u ponudi pa je slika od sadašnjeg vlasnika ,a freza je ja mislim ''batuje'' :sta:
 
Odg: Setvospremači

Neznam Savo, nekako mi kratak - malo opruga nema dasku i ima jedan red valjaka, meni se nesviđa. Nisam siguran da će ti dobro odrađivati posao. Koliko ::novac::
 
Odg: Setvospremači

zamjena je u pitanju , da mu dam sijačicu za kukuruz 4 reda OLT bez plastičnih koševa i drljaču 4 krila
neznam ni ja sam , i meni se čini da od njega nema neke vajde pa sam baš iz tog razloga tražio stručna mišljenja
 
Odg: Setvospremači

@Savoris
Pitaj ga dal bi on tu frezu prodavao ako mu ne terba.
Sto se tice setvospremaca mislim da treba prvo probati pa pricati,ne vidim razlog zbog kojeg ne bi radila kad je to vec promrzla zemlja,fakticki samo da se rasporedi(izravnja) i ako je trava krenula iscupati je.Pozdrav
Post je spojen: [time]1296418570[/time]
_________________________________________________
U medjuvremenu sam poslao poruku kad je stigla nova,sto se tice kvaliteta stojim ispred toga da valja ali ako je ta varijanta u pitanju menjaze ne bih se slozio,ako znas da varis ili poznajes bravariju materijal za konstrukciju i valjak ne bi trebalo da te kosta vise od 100e,i plus ove grabulje kako li se vec konkretno zovu.U svakom slucaju sa malo para i rada dobices setvospremac,ostace ti grabulja i sejalica.
 
Odg: Setvospremači

Auuu Miroslave imaš :ppozdrav: svaka ti dala. Jesam ja sam im rekao da mi stave napred jer manje hoće da guši kad ideš dublje. Lep nema šta :D
Post je spojen: [time]1296486155[/time]
_________________________________________________
ZRENJANINAC je napisao(la):
Auuu Miroslave imaš :ppozdrav: svaka ti dala. Jesam ja sam im rekao da mi stave napred jer manje hoće da guši kad ideš dublje. Lep nema šta :D

Jel si sija više od drugih? ::namigivanje::
 
Odg: Setvospremači

ma gde si pogrešio setićeš se mojih reči kad ga pustiš u rad.Vrh setvospremača na ovom prostoru.Dobar potez si uradio i neka te lepo služi. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh