Setvospremači

Odg: Setvospremači

dukej je napisao(la):
I Consum će se iskriviti ako negde zapnete, kao i svi drugi. Sve zavisi od kakvog materijala je napravljen, odnosno koliko je žilav upotrebljeni materijal. Ako je obično gvožđe čvrstinu mu nadomešćuju masom i onda on izgleda jak k'o tenk, ali nije.

Meni se više sviđaju FOP-ovi setvospremači jer se dubina može tačno podesiti na njegovim točkovima, a ima i sistem koji omogućuje lakše odgušivanje (sa pokretnom kupom).
Kakvo odgusivanje :sta: Zar to nesluzi za odrzavanje stalne dubine rada? Zato su mu i potrebni tockovi.
 
Odg: Setvospremači

Ja sam na IMT-KONGSKILDE 2.9 eliminisao taj mehanizam sa pokretnom piramidom, skinuo tockove i sada se nosi na rotoru koji je prepravljen (sada je sa flahovima). Mnogo bolje se pokazalo ovo resenje a lezajevi posle prepravke su izdrzali oko 800kj...
 
Odg: Setvospremači

Ako u radu zaguši, odnosno počne da gura zemlju, onda se malim dizanjem hidraulika prvo podiže samo prednji deo setvospremača i on lakše "proguta" tu zemlju. Zadnji kraj se ne digne i na njivi se ne vidi da je tu uopšte bilo zagušenje. Inače, tačno je da taj sistem održava konstantnu dubinu rada odnosno strogo horizontalan položaj setvospremača bez obzira na trenutni položaj traktora u zavisnosti od terena, ali se ta osobina lako iskoristi i za zagušenje.

Ja imam jednu njivu koja celom dužinom ide uz progon koji se slabo koristi i sav je zarastao u travu. Ma kako god održavao njivu čistom, prvi red stalno ima problema sa pirevinom i zubačom. Kad spremam tu njivu, prvi prohod uz progon uvek bude uz zagušenja i da ne radim na opisani način iza mene bi ostajali brežuljci iza svakog zagušenja, a ovako ostane ravna njiva.
 
Odg: Setvospremači

Bubu je napisao(la):
Ja sam na IMT-KONGSKILDE 2.9 eliminisao taj mehanizam sa pokretnom piramidom, skinuo tockove i sada se nosi na rotoru koji je prepravljen (sada je sa flahovima). Mnogo bolje se pokazalo ovo resenje a lezajevi posle prepravke su izdrzali oko 800kj...
dobar je to sistem zasto si ga eliminisao? topling na traktoru malo vise produzis da bude savladana ona opruga (vlasnici Fopovih setvaka znaju o cemu se radi) i onda lepo regulises dubinu na maloj rucici hidravlika (Imt), i kad radis njivu na kraju popreko spustis do kraja i bolje odradi. tockovi nikad nisam koristio, skinuti su jos od kad je bio nov, :cao:
Post je spojen: [time]1295129612[/time]
_________________________________________________
http://www.youtube.com/watch?v=SkyYTGB7cWY
 
Odg: Setvospremači

Pa kod Consuma je kućište ležaja liveno i drži se na četiri šrafa.Veoma je jako i dosta je šire od klasičnih limenih kućišta sa dva šrafa koju većina kopija IMT-a ima.Consum ima paralelograme koji su veoma masivan i pravljen je da rotori preuzmu težinu na sebe.
Kod točkova je problem što ako je mokrija zemlja non-stop lepi na njih i na taj način odiže setvospremač i smanjuje dubinu rada.Onda zemlja otpadne pa opet ode dublje i sve tako.
 
Odg: Setvospremači

ZRENJANINAC je napisao(la):
Vukli su koje šta kao i ja pre Consuma pa ni jedan dan nisam mogao spojiti da mi nešto nepukne ili otpadne koji rotor.Od kad sam zakačio Consuma setvospremiranje je bilo odmor za dušu i pričam iz iskustva....
potpuno se slazem stobom! :D :D ::svaka cast::
 
Odg: Setvospremači

Kod vlahova je problem ako su sečeni iz tabli,a većina tako radi.Onda nemaju potrebni kvalitet.To se vidi tako što su im sve ivice oštre.Kod toplo valjanih vlahova kvalitet je mnogo bolji ,a prepoznaju se po oblim ivicama.Takve sečene flahove sam video kod Agromerkura i odma ih skinuo sa liste želja.Sama debljina je mnogo manje bitna nego to.
 
Odg: Setvospremači

diklofen je napisao(la):
Pa kod Consuma je kućište ležaja liveno i drži se na četiri šrafa.Veoma je jako i dosta je šire od klasičnih limenih kućišta sa dva šrafa koju većina kopija IMT-a ima.Consum ima paralelograme koji su veoma masivan i pravljen je da rotori preuzmu težinu na sebe.
Kod točkova je problem što ako je mokrija zemlja non-stop lepi na njih i na taj način odiže setvospremač i smanjuje dubinu rada.Onda zemlja otpadne pa opet ode dublje i sve tako.

u potpunosi se slažem sa tobom :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Evo jučer dovezli, 2.9m, 700e, nije puno radio.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Pa šta kažete, točkove mislim da ću skinut jer ni na ono od prije nisu trebali. Cijena je takava kakva je, ali htjeli smo uredan stroj.
 
Odg: Setvospremači

Petre, ako se ne varam, to je AKPIL spremac? Sole prodaje takve, samo s drugacijim tockovima, al sve je to isto... Dobar stroj, samo da se zekan ne propinje po brdu i bit ce sve OK.

Zanimljivo je da samo valjke mozes kopcati za traktor i s njima raditi... Ili mozda grijesim?
 
Odg: Setvospremači

Nevidi se na pločici točno ime proizvođača, uglavnom poljak je.. Nije težak, baš ću probat ga dići s 533 da vidim, oko 550kg ima..

Da bobo, ja to tek kasnije skužio, samo neznam jel bi izdržale ove uši, jer bi one gurale, a nebi se vuklo na lancima..
 
Odg: Setvospremači

Kolega je kod soleta uzeo akpil, 2.20 i nosio ga je tam oprema gradiskoj sa tafe 42 DI i kaze da se namro straha ko nikad, al zato kod kuce ursus 360 i kaze da je sjetvospremac super.

Same valjke je kopcao kad je razbijao pokoricu i kaze da je to super stvar za tu radnju...

Trebao sam i ja uzeti takav spremac, al mi "naletio" ovaj rau laksi i po meni bolji izbor pa sam zato uzeo njega. Inace, nisam na poljaku uspio pronaci niti jednu jedinu zamjerku, a sad vidim da se ne moze voziti samo na rotorima iza jer ima onu oprugu, pa bi spremac stalno "plivao" na oprugi gore-dolje, stoga naprijed i tockovi. Svakako probaj i bez njih, al mislim da nece ici, bas zbog te opruge.

Majstori ste vrsni, vec cete nesto smisliti ako se tockovi pokazu kao lose rjesenje ;)
 
Odg: Setvospremači

Sad se vratih od Satexa.Nema ni jedan gotov veći od 2,9m tako da nisam imao šta slikati.Evo ovih manjih i jednog džerminatora i jednog kombinatora njihove proizvodnje.
ot136q.jpg

33dkz2t.jpg

k9xv1g.jpg

mal5xj.jpg

25f5e1i.jpg

kb4z8w.jpg

29enfk5.jpg

Mislim da ovaj spremač nije gotov jer su mu nešto radili oko rotora.Vdidim da jedna opruga nije stavljena.
 
Odg: Setvospremači

E stvarno ne bih znao reći.Bili neki iz Kovačice i kupili dva komada.Nisam čuo cenu.
 
Nazad
Vrh