Setvospremači

Odg: Setvospremači

,,Mozes li staviti sliku tog "landsberg"-a?Sa 50 moticica pre mi to zvuci kao neki germinator a ne setvospremac.Uostalom i njega bi imt jako lepo vukao"

http://www.njuskalo.hr/scripts/get_image_variation.php?image_id=2383022&quality=90&var_suff=w450


http://www.njuskalo.hr/scripts/get_image_variation.php?image_id=2383021&quality=90&var_suff=w450


Evo ovo je isti kakav sam išao vidjeti samo je ovaj malo izrađeniji.

Netko je napisao da on ostavlja pliću obradu koja je prvenstveno za sjetvu repe i povrtnih kultura.

Meni treba za pripremu njiva i poslije sjetvu djeteline, soje i kukuruza. Dali bi on bio dobar za to...

Ima i ovdje jedan, vidi se još bolje ali je puno skuplji -1500€
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/sjezvospremac-3-m-prodajem-ili-mjenjam-oglas-1972505
 
Odg: Setvospremači

Spajki je napisao(la):
Antonio je napisao(la):
Mišljenja i savjeti za kupovinu sjetvospremača kojeg bi vukao IMT 577!
Imam dva koji mi odgovaraju sa cijenom i širinom ali su različite izvedbe!
1.Landsberg 2,80 širine, dva rotora, i ima 50 malih opruga i cijeli je u jako dobrom stanju.
2.Nepoznat prizvođač, 3 metra širine, 27 velikih opruga, jedan rotor ali je već varen na par mjesta mada to nije ništa strašno.
Kaže vlasnik da mu sada služi za razvlačenje stajnjaka po njivi.
Iskipa stajnjak sa kipericom na manje hrpice pa razvuče sa tim sjetvospremačom po njivi.
To sam prvi puta čuo od njega za takav način ali on kaže da je to brže od klasičnog sa đubretarom.
Taj je jeftiniji od prvog za nekih 70 € ali to nije presudno.
Postove sam dosada pročitao sve u ovoj temi i zaključio sam da 577 treba vući sa lakoćom klasičnog sa 27 radnih tijela ali kako bi vukao sa 50 malih opruga?
Mozes li staviti sliku tog "landsberg"-a?Sa 50 moticica pre mi to zvuci kao neki germinator a ne setvospremac.Uostalom i njega bi imt jako lepo vukao :D
Post je spojen: [time]1294651131[/time]
_________________________________________________
ZRENJANINAC je napisao(la):
Pošto će mi traktor stići do pripreme interesuje me koju širinu setvospremača da uzmem?
Sa 892 vučem 3.6m hidro Consumov i ide bez poteškoća njega bih sad prodao i uzeo isto Consumov za 155ks ali ne mogu da se odlučim koliko m širine? :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Kolega je za clasa od 150 ks kacio 5m (ili 5,2?) i sad hoce da ga prepravi na 6m.Masa traktora (mala) siroke gume-veliko naleganje-malo propadanje u zemlju daje mu veeelike mogucnosti sa setvospremacem...

Gde je mala masa traktora bez tegova 6500kg plus tonu i više tegova :nono:

Lala iz Banata je napisao(la):
ZRENJANINAC je napisao(la):
Pošto će mi traktor stići do pripreme interesuje me koju širinu setvospremača da uzmem?
Sa 892 vučem 3.6m hidro Consumov i ide bez poteškoća njega bih sad prodao i uzeo isto Consumov za 155ks ali ne mogu da se odlučim koliko m širine? :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Pripremi ti ovu sezonu sa Rusom, a posle polako, natenane...
Post je spojen: [time]1294654345[/time]
_________________________________________________
diklofen je napisao(la):
Ovi spremači iz MBV-a su indentični sa spremačima iz Bečejskog FOP-a.Sve je odrađeno sa flahovima kvaliteta čelika(materijala) 0462.Nisu opet hteli da mi kažu ko im ih radi.Nemaju čak ni na lageru neki da se može videti.Ja da naručim pa ako mi se svidi platim ,a ako ne nikom ništa :haha:.Kakvi su to prodavci.
Evo ko radi http://www.minav.co.rs/proizvodi.htm

A što da teram rusa ako mogu sa širim setvospremačem da radim?
 
Odg: Setvospremači

Mozda ces naleteti na nesto bolje, savremenije. ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1294680345[/time]
_________________________________________________
Ako si bas resio da hoces setvospremac, onda ciljaj na 5.5-5.6m, zavisno od proizvodjaca. :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Masa traktora,snaga traktora i gume na kojima on ide su velika razlika u odnosu na (glupo je porediti) belorusa od 80ks,4t i njegovim gumama.Za pripremu ti nece trebati tegovi. U svakom slucaju nesto izmedju 5,5-6m ce ti sigurno odgovarati. :ppozdrav:
Da li si razmisljao o germinatoru?
 
Odg: Setvospremači

Spajki je napisao(la):
Masa traktora,snaga traktora i gume na kojima on ide su velika razlika u odnosu na (glupo je porediti) belorusa od 80ks,4t i njegovim gumama.Za pripremu ti nece trebati tegovi. U svakom slucaju nesto izmedju 5,5-6m ce ti sigurno odgovarati. :ppozdrav:
Da li si razmisljao o germinatoru?

Pa nisam razmišljao neznam koja je razlika u odnosu na setvospremač?Ako imaš neku sliku pošalji da vidim u čemu je caka..
 
Odg: Setvospremači

ZRENJANINAC je napisao(la):
Pošto će mi traktor stići do pripreme interesuje me koju širinu setvospremača da uzmem?
Sa 892 vučem 3.6m hidro Consumov i ide bez poteškoća njega bih sad prodao i uzeo isto Consumov za 155ks ali ne mogu da se odlučim koliko m širine? :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
uzmi 6m i da ne razmisljas! :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Slazem se sa mladenom87. 6m uzmes za traktor od 155ks. Cicimoric je lepo objasnio (sad ne mogu da se setim u kojoj temi) da je izmedju 22-25ks dovoljno za metar zahvata setvospremaca.
 
Odg: Setvospremači

Danas zvao Satex i situacija je sledeća:3,7 metara,ram 80x60x5,dupli flah rotori,standardni S-ovi,daska,dva hidro klipa i cena oko 2100eura.Nema točkove jer mu je masivna i jaka konstrukcija rotora pa se na njima vuče.
Sutra idem da vidim kod njih i ostalih pa će biti i slika(verovatno)
Ista stvar ali 4,1m je oko 2500 eura.
Zaboravih da kažem da mu je i trougao za kačenje od istog cevastog materijala 80x60x5.
 
Odg: Setvospremači

diklofen je napisao(la):
Ovi spremači iz MBV-a su indentični sa spremačima iz Bečejskog FOP-a.Sve je odrađeno sa flahovima kvaliteta čelika(materijala) 0462.Nisu opet hteli da mi kažu ko im ih radi.Nemaju čak ni na lageru neki da se može videti.Ja da naručim pa ako mi se svidi platim ,a ako ne nikom ništa :haha:.Kakvi su to prodavci.
Mislim da ih oni rade!
Pitaj člana Petru iz Lokava on zna 100% .
 
Odg: Setvospremači

Stvarno ne znam,kad sam bio kod njih u radionici pravili su tanjirače a bilo je i par setvospremača.
Nisam pitao ,nije me interesovalo.
 
Odg: Setvospremači

Pa rekli su oni meni da oni rade male ali nisu hteli da kažu ko im radi preko 3,2m.E sad pitanje za ove što su kupovali.Kada sam pitao na jednom mestu za račune uz koje bi imao povraćaj čovek mi reče:mogu da ti izdam fiskalni i otpremnicu ali ne možeš da ostvariš povraćaj PDV-a jer ja nisam u tom sistemu.O čemu se tu radi.Kako može legalno da mi izda fiskalni i ostalo a da nije u sistemu PDV-a? Za to još nisam čuo.Još mu ja ponovim zašto mi računi trebaju ,a on kaže da će mi dati sve papire za povraćaj bez problema. :sta: :sta:
 
Odg: Setvospremači

Ima li ko sliku rzbijaca tragova za setvospremac.Hteo bih ih praviti pa mi treba nika ideja
 
Odg: Setvospremači

slucajno sam naleteo na nekog iz gospodjinaca sto pravi kopije imteovih setvospremaca i recimo kod njega je 2.9m oko 900e .ima navodno firmu i daje racune.
ima li ne iskustva sa njim? :sta:
 
Nazad
Vrh