Setvospremači

Odg: Setvospremači

ja koliko sam iz postova video ljudi teraju setvospremace i u jesen za zito, a tu je daleko teze uraditi zemlju nego posle zimskog oranja, i mislim da zato vise idu setvospremaci sa jednim redom flahova i jednim redom zicanih valjaka nego samo sa zicanim ili mozda gresim :sta:
 
Odg: Setvospremači

cika_jova je napisao(la):
ja koliko sam iz postova video ljudi teraju setvospremace i u jesen za zito, a tu je daleko teze uraditi zemlju nego posle zimskog oranja, i mislim da zato vise idu setvospremaci sa jednim redom flahova i jednim redom zicanih valjaka nego samo sa zicanim ili mozda gresim :sta:
Slazem se potpuno. Medjutim kod nas u jesen za zito je nemoguce uci setvospremacem.
Jednostavno to niko ne radi jer se prilicno lose izore.
Znaci samo za prolecno sredjivanje zimskog oranja mi treba i u tom slucaju mislim da je sa zicanim rotorima bolje.
Jesam li upravu?
 
Odg: Setvospremači

Iz mog licnog iskustva mnogo bolje je sa flahovima nego zicani rotori znam imao sam imt sa zicanim a sad imam sa flahovima dupli rotori extra nemam reci.
 
Odg: Setvospremači

Flahovi često pucaju ,a to nije slučaj kod žica.Mislim da je kombinacija flah pa žica ipak najbolja stvar.
 
Odg: Setvospremači

nikola indjija je napisao(la):
Ja imam sa zicama 2,90 imt za nekih 20god nije pukla ni jedna zica niti se iskrivila :D

Tu si upravu, imam i ja takav, od kad ga vuče 892 izgubio sam jednu žicu, nisam ni znao da tu ima i leva i desna.
 
Odg: Setvospremači

pazi ga ovaj sa hidroliftom :sta:

slika-78624-2010-04-1270145259-velika.jpg
 
Odg: Setvospremači

worm je napisao(la):
Da li je neko cuo za Prvi Oktobar Zabalj, oni su pre radili prikljucne masine,ne znam da li jos postoje, ja sam od njih kupio spremac i vec godinama radim i prezadovoljan sam
nepostoje vise,firma je prodavana par puta...
 
Odg: Setvospremači

kod imt-ovog setvospremaca postoje dve vrste zica.boljeg i losijeg kvaliteta.mi smo imali srecu pa smo kupili sa boljim a kolega ima na rasklapanje spremac i na krilima su boljeg a na sredini losijeg kvaliteta zice.zlo je sto su na oko identicni pa ne znas dok ga ne isprobas. mislim da je bolja varijanta flah pa zica,jer ako kupis sa losijom zicom.... valjda flah ne puca tako brzo kao sto zica zna da iskoci!
 
Odg: Setvospremači

pozdrav drustvo :ppozdrav: interesuje me spremac agromerkur 4,2 m koja snaga treba za njega i kakav je kvalitet mogu ga dobiti za 2500 e ima 2 hidraulicna podizaca krila :cao:
 
Odg: Setvospremači

Pa imaš kod njih na sajtu specifikacije pa vidi koja je preporučljiva snaga ali dodaj još nekih 5-10%.
Ja sam ih danas zvao i cene novih su im tačno na sredini što se ponude setvospremača tiče.
 
Odg: Setvospremači

ZRENJANINAC je napisao(la):
koliko para toliko muzike.Mekani su i rotori im baš i nisu jača strana.
Tako nekeko , moj prijatelj ga ima i vuce ga sa Belarusom 1025 Eurolux , pa onako malo je slabiji kvalitet , msm neznam bar se kod njega tako pokazalo... :cao:
 
Odg: Setvospremači

Da se phvalim pazario sam spremac Vrbaski Rau 2.9 i ekstra stanju . Bice i slika uskoro cim ga doteram. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh