Setvospremači

Odg: Setvospremači

Pre par godina na prezentaciji Lindner traktora sam vozio model Geotrac 103 (99KS) sa IMT setvospremacem 4m 12km/h a inace radim sa 577 (70KS) i setvospremacem KONGSKILDE 2.9m sto otprilike odgovara ovoj tabeli.
 
Odg: Setvospremači

Agromerkur iz Ade ima cenovnik na njihovom sajtu. Ja imam njihov setvospremac 2.9m i prezadovoljan s njim i sad planiram da uzmem jos jedan veci .
 
Odg: Setvospremači

Jel se moze ici sa sjetovspremačem direktno u jesenje oranje, ono da se ne tanjira, već da se samim spremačem zemlja udesi za sjetvu kukuruza?

Post je spojen: [time]1292753310[/time]
_________________________________________________
zombie_666 je napisao(la):
Jel se moze ici sa sjetovspremačem direktno u jesenje oranje, ono da se ne tanjira, već da se samim spremačem zemlja udesi za sjetvu kukuruza? Koja bi širina bila potaman za 82.1, kod mene je dosta brdovito a ni zemlja nije najlaganija (sem kad dobro izmrzne, ona je ko pijesak u proljeće)?
 
Odg: Setvospremači

ima u Tuzli jedan se prodaje , više mi liči na germinator , cijeni čovjek 500e , bio je za FIATom 70tak konja , rus bi morao da ga ''cepa''
 
Odg: Setvospremači

ima li neko sjetvospremač minimalne širine , recimo 180-200cm i sa čime ga vuče , znači minimalna snaga me interesuje
a sve ovo me interesuje jer bih jedan napravio za vladimirca pa mi treba neko da preskicira svoj ako je moguće
 
Odg: Setvospremači

ima kod mene u selu jedam Rau 1,80 na prodaju, bio je namenjen za vladimirca,sad je vlasnik kupio 52 rusa pa mu netreba
 
Odg: Setvospremači

Imam ja jedan stari 1.8m, ali mi treba za bastu pa ga ne bih prodavao vec mogu da ti ga iskiciram.
Vuce ga 542 u drugoj brzoj.Ili jos bolje mogu da ti ga i uslikam.
 
Odg: Setvospremači

Rastislav je napisao(la):
Imam ja jedan stari 1.8m, ali mi treba za bastu pa ga ne bih prodavao vec mogu da ti ga iskiciram.
Vuce ga 542 u drugoj brzoj.Ili jos bolje mogu da ti ga i uslikam.

:ppozdrav: već si zaradio pola piva :haha:

ajde ako nije problem i slika i mjere pa da se sračunam isplati li mi se sa time zezati
 
Odg: Setvospremači

Jedno pitanje za vlasnike setvospremaca Agromerkur.
Da li rotori pozadi imaju 2 ili 4 lagera po jednom redu rotora? Trebalo bi 4 znaci ukupno 8 lagera u dva reda.
Konkretno me interesuje za setvospremac zahvata 2,5m.
Takodje me zanima sta je bolje uzeti oba rotora za zicama ili jedan sa nazubljenim flahom a drugi sa zicama (prvenstveno cu raditi zimsko oranje sa njim)?
Unapred zahvalan
 
Odg: Setvospremači

ja imam agromerkur 2.9 sa dva rotora . prednji rotor nazubljen a drugi žičani,mislim da je to dobitna kombinacija bar za moj tip zemljišta :cao:
 
Odg: Setvospremači

Mačvanin 82 je napisao(la):
ja imam agromerkur 2.9 sa dva rotora . prednji rotor nazubljen a drugi žičani,mislim da je to dobitna kombinacija bar za moj tip zemljišta :cao:
I ja imam isti setvospremac i mnogo je bolji nego sa dva reda zicanih, bolje razbija grudve. A sto se tice lezaja ima ih ukupno osam, ima cetiri valjka sa po dva lezaja na svakom.
 
Odg: Setvospremači

Danas sam narucio onaj od 2.5m i trebalo bi da ga preuzmem 15 januara.
Komsija ima od 2.9 onaj danski mislim konkliside ili kako se vec pise i on ima dva reda rotora sa zicama.
Probao sam ga i bas je lepo sitnio zemlju. Naravno radi se o zimskom oranju bez ili sa malo trave.
E sad na osnovu toga sam i ja rekao da oba rotora budu sa zicama.
Gospodja Marta iz Agromerkura mi je rekla da najvise prodaju varijantu da prvi red bude sa nazubljenim letvama a drugi sa zicama.
Takodje kod nas imaju ljudi samo sa jednim rotorom sa letvama i on bas lose radi pa sam i zbog toga ovako resio.
E sad neznam sta je nabolje za nase uslove odnosno za mesovitu zemlju sa malo smonice.
Zimsko oranje i nema grudve mada mozda je vasa varijanta najbolja.
Stvarno neznam sta da radim da li da zovem da promenim.
Na kraju bice Ako uzmes kajaces se ako neuzmes opet ces se kajati..
 
Odg: Setvospremači

odlicno rade one žičane valjke nema bolje, ali je problem sto su kratkog veka, pokidaju se žice ili poispadaju. ali ako ne radis puno trajace. meni 20g bez problema a posle pocele zice da se krive i da ispadaju, pa sam uzeo nova dva rotora.
 
Nazad
Vrh