Setvospremači

Odg: Setvospremači

2i6phlz.jpg

Post je spojen: [time]1291826064[/time]
_________________________________________________
2s13yi0.jpg
 
Odg: Setvospremači

Ja za 130 ks planiram da uzmem 4,1 i ni cm više.Čak me neki ubeđuju da uzmem od 3,7m sa ojačanim ramom ali mislim da je to stvarno premalo.Gledao sam rakovicu 130ks kako radi sa novim spremačem od 3,7m i to izgleda smešno.Mislim smešno kako ga ladno vuče,mada je posao extra odrađen.
 
Odg: Setvospremači

diklofen je napisao(la):
Ja za 130 ks planiram da uzmem 4,1 i ni cm više.Čak me neki ubeđuju da uzmem od 3,7m sa ojačanim ramom ali mislim da je to stvarno premalo.Gledao sam rakovicu 130ks kako radi sa novim spremačem od 3,7m i to izgleda smešno.Mislim smešno kako ga ladno vuče,mada je posao extra odrađen.
ja imam 120 ks i vucem 3,7 i bukvalno traktor ko da ide sam po njivi. i to je cisto trosenje goriva. i planiram da ga sirim ali nzm na koju sirinu, ali opet i 4,1 m mi se cini premalo. tako da nemam pojma zato sam radoznao sta ljudi planiraju za sebe za traktore tako neke snage ??
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Ja sa 155ks bez prednje vuče vučem 5.5m bez problema.Za sledeću godinu stavljam duple točkove i onda ima da letim po njivi
 
Odg: Setvospremači

acA cS prO je napisao(la):
diklofen je napisao(la):
Ja za 130 ks planiram da uzmem 4,1 i ni cm više.Čak me neki ubeđuju da uzmem od 3,7m sa ojačanim ramom ali mislim da je to stvarno premalo.Gledao sam rakovicu 130ks kako radi sa novim spremačem od 3,7m i to izgleda smešno.Mislim smešno kako ga ladno vuče,mada je posao extra odrađen.
ja imam 120 ks i vucem 3,7 i bukvalno traktor ko da ide sam po njivi. i to je cisto trosenje goriva. i planiram da ga sirim ali nzm na koju sirinu, ali opet i 4,1 m mi se cini premalo. tako da nemam pojma zato sam radoznao sta ljudi planiraju za sebe za traktore tako neke snage ??
:ppozdrav: :ppozdrav:
za traktor oko 120-130 ks minimum 5m.....
 
Odg: Setvospremači

Pa trazim od 5.5 jer imam 3.3 i vucem ga sa torpedom 90 bez problema tako da manje od toga ne i ne prosirene ili karabudjene nego ojacane i teske sa daskom itd..
 
Odg: Setvospremači

pa i ja sam sam planirao tako od 5 do 5,5 max. mada hvala na savetima :D a sad prosirivao bi ga na foru sto bih kupio gotova krila od 1-1,5 m i samo stavio umesto ovh sto sad imam :D
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

diklofen je napisao(la):
Ja za 130 ks planiram da uzmem 4,1 i ni cm više.Čak me neki ubeđuju da uzmem od 3,7m sa ojačanim ramom ali mislim da je to stvarno premalo.Gledao sam rakovicu 130ks kako radi sa novim spremačem od 3,7m i to izgleda smešno.Mislim smešno kako ga ladno vuče,mada je posao extra odrađen.
Pravilno razmišljanje
Sad ću malo u off .Da li ti je sad jasno zašto MTZ traktore rasklapaju svake godine ?
 
Odg: Setvospremači

Tačno, bolje je manji zahvat i veća brzina. Lakše je i tebi i njemu, a manje će i trošiti.
 
Odg: Setvospremači

najveci problem kod rada setvospremacem je propadanje!kod nas jedan covek vuce rusom od 90 konja 5 metara ali ima duple tockove nazad!
 
Odg: Setvospremači

djoker je napisao(la):
Mozete vi da vucete i 2.2 sto se mene tice vas problem svako radi ono sto misli da je najbolje
Pa ako već misliš smatra se i da znaš šta je najbolje.Pa zašto onda postavljaš pitanja i tražiš mišljenja ostalih?
 
Odg: Setvospremači

mladen87 je napisao(la):
najveci problem kod rada setvospremacem je propadanje!kod nas jedan covek vuce rusom od 90 konja 5 metara ali ima duple tockove nazad!
Taj samo brlja odozgo sa tim rusem izgleda, ja sa 82 i sa 3 m spremacem taman snage koliko treba
 
Odg: Setvospremači

isidor je napisao(la):
mladen87 je napisao(la):
najveci problem kod rada setvospremacem je propadanje!kod nas jedan covek vuce rusom od 90 konja 5 metara ali ima duple tockove nazad!
Taj samo brlja odozgo sa tim rusem izgleda, ja sa 82 i sa 3 m spremacem taman snage koliko treba
ja sa 577 vucem 3m bez problema,ti bi sa rusom mogao i veci!
 
Nazad
Vrh