Setvospremači

Odg: Setvospremači

Sve je to relativno jer broj pluznih tela spram snage traktora odredjuje i sam zahvat pluznog tela, oblik daske, dubina oranja i jos mnogo faktora! Prica kod setvospremaca je slicna jer opet sve zavisi od dubine radam brzine kretanja i broja opruga tj motika po metru radnog zahvata setvospremaca.
Traktor i setvospremac o kojem Tesin prica sam i ja video u radu! Ne znam o kojoj brzini kretanja se radi ali mislim da je oko 12 km/h a dubina rada je dovoljna da bi usev bio kvalitetan...
 
Odg: Setvospremači

Evo naseg setvospremaca u toku rada.
1zxbqm0.jpg
 
Odg: Setvospremači

Fodor
Kolika je sirina tog setvospremaca i koja je snaga tog traktora?
 
Odg: Setvospremači

mucobieno je napisao(la):
tesin je napisao(la):
eeee ovaj radi samo donju zemlju RIT radi 1800 ha zemlje za holadom od 140ks vuce 6 m a Cormikom 9.6 u oranju vuce 6 glava....ako neverujes dodji da vidis....
ako traktor sa 200 ks vuce 6 glava plug, onda imate extra laku zemlju, kod nas je 5 maksimum...

znam 2 coveka koji sa 180 ks vuku po 4 glave...

pa poredi dalje sam.

I kod nas je isto tako ja sa 230KS vucem regenta 5 glava resetkaste daske nije mu nimalo tesko mogoa bih vuci 6 glava ali bi sporije isao.... Sto da preopterecujem traktor ako moze i ovako ..Ali drzimo se ipak teme "Setvospremaci"
Kao sto mucobieno kaze sve zavisi od vrste zemljista i rasporedjenosti orpuga,i kulture koja se seje... Hvala na pozivu navraticu jednom.. :cao: :cao: :cao: :D
 
Odg: Setvospremači

Zike
Setvospremac od 7m (imt-fop) na s-oprugama su oni siri nozevi (pacije noge).A traktor Valtra od 160 ks.Radimo 11-12 km/h,sa dubinom spremanja se netreba preterivati da se ne isusi jako zemljiste.Sa ovom povrsinskom obradom i onako nam je cilj da namestimo mek pokrivac semenu a ispod ovog sloja treba da bude tvrdo zemljiste da bi se kulture bolje ukorenile.
289gbqh.jpg
 
Odg: Setvospremači

Lalo!

Teraj sa spremačem tako da ti uvek sa desne strane bude spremljena zemlja a sa leve neurađena i onda nećeš imati one male bregove dužom!
 
Odg: Setvospremači

Vanjske S opruge u zadnjem redu treba malo uvući unutra i onda neće toliko "grobarit" (pravit grobove, jel).
 
Odg: Setvospremači

mityoo je napisao(la):
Lalo!

Teraj sa spremačem tako da ti uvek sa desne strane bude spremljena zemlja a sa leve neurađena i onda nećeš imati one male bregove dužom!
Ne vredi, Mityoo, moj je iz one stare serije, nema ukosene valjke, neg idu jedan za drugim. :udri: :udri:
@ Becarina
Ne mogu krajnje opruge vise da uvucem, to im je sto im je. Skupljene su do kosnika.
 
Odg: Setvospremači

Ma banda jedna. Ja sam za zadnji spremač išao u tvornicu (kod nas u Hr.) i očitao im lekciju kako spremač treba doraditi da se to nedogađa. :udri: Jednostavno njih neinteresira jel spremač radi dobro, jel treba šta doraditi, promjeniti... A na predhodnom spremaču sam malo uvukao vanjske opruge i sad manje grobari.
 
Odg: Setvospremači

I ja sam imao problema sa bregovima (setvospremac KONSKILDE 2.9 jedan rotor) pa sam lepo skinuo krajnju oprugu sa desne strane i teram tako da mi je uvek sa desne strane uradjeno. Od tada nema vise bregova u njivi... :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Pa ni meni nisu valjci pomereni u stranu(drugi red je dodat u home made varijanti) nego ima veze na koju stranu stoji kosina žice na krajnjem segmentu valjka...
Ko je beše tražio slike......

r7sjt2.jpg


axcpzb.jpg
 
Odg: Setvospremači

Dzabe ti kosina zice ako ides brzo pa motika tj. opruga baci sire nego sto rotori pokrivaju! Recimo Konskilde 2.9 sa duplim rotorima ima siri zahvat rotora od onog sa jednim rotorom pa zato ne ostavlja bregove. Mislim da bi svima nama dobro dosla ovakva motika:

 
Odg: Setvospremači

:D resenje za spremac... ali meni nema takvih problema jer su freze od uvijenog flaha dosta debelog i freze su sire od moticica tj. opruga.... ::namigivanje:: ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh