Setvospremači

Odg: Setvospremači

Panonstib, rekoh ti ja :haha:
IMT-FOP to su pravi setvospremaci,a taj potinger pa to niko ni nema ::000::
 
Odg: Setvospremači

@dicki
Svaki ozbiljan proizvodjac ovakvih masina daje vise opcija o broju radnih organa po metru sirine odnosno sa razlicitim razmakom jedne od druge.Ti razmaci se krecu od 8-15 cm.Broj radnih organa zavisi od tipa zemljista, stanja zemljista,predkulture koja se gaji .... .Jedino kod nas je to jedna mera i onda svi vicu da je tako zato sto je to neka nasa fabrika napravila.Pa i paznata svetska firma za proizvodnju poljoprivrednih masina KONGSKILDE (a po cijoj licenci i radi IMT-FOP Novi Becej) daje razlicite sirine.Zato nemoram da imam setvospremac da bih znao nesto o njima.
 
Odg: Setvospremači

panonstib je napisao(la):
@dicki
Svaki ozbiljan proizvodjac ovakvih masina daje vise opcija o broju radnih organa po metru sirine odnosno sa razlicitim razmakom jedne od druge.Ti razmaci se krecu od 8-15 cm.Broj radnih organa zavisi od tipa zemljista, stanja zemljista,predkulture koja se gaji .... .Jedino kod nas je to jedna mera i onda svi vicu da je tako zato sto je to neka nasa fabrika napravila.Pa i paznata svetska firma za proizvodnju poljoprivrednih masina KONGSKILDE (a po cijoj licenci i radi IMT-FOP Novi Becej) daje razlicite sirine.Zato nemoram da imam setvospremac da bih znao nesto o njima.

E pa ti onda od njive do njive odvrci i zavrci opruge po specifikaciji za zemljiste. +- Nama je lakse ovako, jedna mera i gotovo :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

@BobanNB
Slazem se da je "jedna mera" lakse, ali to nije razlog da drugom namecete vase misljenje koliko treba tu dodati opruga a masina jos nije ni isprobana.Kada on isproba masinu na svom zemljistu i ustanovi da nije zadovoljan i sam ce znati sta mu je ciniti.
Sto se zavrtanja tice Bogu hvala toga mi ne nedostaje pa nemoram jos i to da radim. :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

vidim da se doslo i do broja radnih tela... :ppozdrav:
Moje misljenje je sto vise to bolje, naravno ako trakrot moze vuci... video sam da ovde neko sa rusom 820 vuce 3,7 m setvospremac, a ja sa 10265 vvucem 3,6m, a razlika je ogromna... prvo u brzini, ja idem sa 14 km/h i verujte to mu je puna kapa, nemoze vise nit brze... ali zato imam 60 radnih tela, i iza tockova imam parace, ili kako ih vec zovete, nesto kao mini podrivace, koji dizi ugazeno zemljiste iza tocka...

plus setvospremac je lemken... :haha: :haha: :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

2whfkn8.jpg

zdravo svima,nasao sam na netu setospremac skoro isti kao moj koji ima 20 radnih tela, zagledao sam i moj setospremac i nisam uocio da su s opruge pomerane ili da fali neka izgleda da je tako fabricki :sta:
2a4r72f.jpg

slikah i ovu polocu koja se nevidi bas najbolje mozda ona daje odgovore zasto 20 radnih tela :sta:
 
Odg: Setvospremači

Consum-ov od 3,6m ima 4 reda motiika.Prvi red 8 kom. drugi 9 kom. treći 9 kom. četvrti 8 kom. tako da ima ukupno 34 komada motika.
 
Odg: Setvospremači

Nije svaka fabrika kao IMT.Kad nemac ili neki zapadnjak nešto odradi budimo sigurni da to tako treba.Ali mi ne bi bili to što jesmo da ne sedimo uz pivo i smišljamo "šta bi mi tu mogli dodati".
I dalje stojim sa tvrdnjom da je bolje postaviti široke pačije samooštreće šape nego dodavati opruge.To se odnosi na onaj potinger.
 
Odg: Setvospremači

Ja imam landsbergov plug 10 coli, koji se veoma lako vuče!
 
Odg: Setvospremači

Pozdrav hocu da kupim spremac od 4,5 m zanima me vase misljenje kojeg proizvodjaca da izaberem i gde je povoljnjije unapred hvala
 
Odg: Setvospremači

djoker je napisao(la):
Pozdrav hocu da kupim spremac od 4,5 m zanima me vase misljenje kojeg proizvodjaca da izaberem i gde je povoljnjije unapred hvala
Provericu ja da li je na prodaju jedan polovan IMT-FOP kod nas pa cu ti javiti,ako te takav zanima? :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

gledaj da kupis setvospremac koji ima jaku gredu napred i nazad, po mogucnosti da bude kocka nikako od flahova kao na imt-fop. brzo se krive...
ako kupujes novu moja licna preporuka je agromerkur :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Agromerkur jako loša farba , što je po meni jako velik minus za novu mašinu . Kvalitet materijala i opruga je OK.
I ja mislim da je HUĐIK N0... :cao:
 
Odg: Setvospremači

@farmer bob
I mene zanima takav spremac,ako kolega nije zainteresovan tu sam ja :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

gledao sam hudjuka na vasaru u rumi i mogu vam reci da je na oko izuzetno dobar e sada nisam ga nikad video u radu ali svarno ostavlja lep utisak kad ga vidis :cao:
 
Odg: Setvospremači

Imas na youtubu snimak mog od 3,6 m. Za spremac imam samo reci hvale. Extra cvrst,kvalitetna zavrsna obrada i + dobijes garanciju. Usporedjivao sam ga sa kvernelandovim sa sajma iste sirine i ni malo ga se ne stidi.
 
Nazad
Vrh