Setvospremači

Odg: Setvospremači

Zaista je retko, greota terati tako. Inače broj radnih tela/S opruga je onakav kako je rekao Okrim, na svakih 10 cm ide po jedna, ne vredi češće zbog potencijalnog gušenja, ne vredi ređe jer to nije posao :cao:
 
Odg: Setvospremači

hvala kolega na savetima ja sam ga kupio u takvom stanju,al nije problem dodati jos koje radno telo na vasrau 15-stog cu kupiti radna tela.ja sam jos mlad u tom poslu pa me malo i razumite,ipak ja nemam bas mnogo iskustva :cao:
 
Odg: Setvospremači

Ma opušteno, tu smo da se ispomažemo. Kad budeš došao do postavljanja S opruga, obrati pažnju na taj flah na koji se montiraju, jer su mnogi proizvođači obeležavali kružićem mesto gde treba da se montira S opruga...ako nema nikakvog znaka onda ih rasporedi što ravnomernije :cao:
 
Odg: Setvospremači

Te Švabe koje su pravile taj tvoj spremač vrlo dobro znaju koliko motika tu treba da ide.Ako nešto nije budženo(rekao bih da nije)nemaš potrebe išta dodavati.Moj ti je savet da skineš koplja i staviš široke pačije šape i bićeš prezadovoljan.Samim tim ćeš proširiti radni zahvat svake motičice i dobiti daleko više na kvalitetu obrade.
A mislim da ti je to i jeftinija varijanta nego kupovati deset celih esova pa onda još imati i muke gde ih staviti.......
 
Odg: Setvospremači

Agromerkur stavlja na 2.1m 21-u S opruga sa kopljima tj. svakih 10cm . Trebalo bi da ima označeno ili kirnerom ili neki kružić gde treba da stoje motike . Gledano od nazad mislim da imaš dosta motika .
 
Odg: Setvospremači

Na mom IMT setvospremaču su obeleženi i kružići i crtice na flahovima. Međutim, neke S-opruge stoje ili na kružićima ili na crticama ili ni na jednoj oznaci. Sve su na broju i dobro su raspoređene.
Pre nekoliko godina sam baš posmatrao te oznake da bih skontao da li treba koristiti kružiće ili crtice i došao do zaključka da je najbolja kombinacija baš ona koja je trenutno bila postavljena, a to je da se ne vodi računa o tim oznakama već o pravilnom rasporedu S-opruga.
 
Odg: Setvospremači

Ima sasvim dovoljno S-opruga i dobro su mu rasporedene,ne treba nista da dira samo u zdravlju da tera.
 
Odg: Setvospremači

iceburn je napisao(la):
Ima sasvim dovoljno S-opruga i dobro su mu rasporedene,ne treba nista da dira samo u zdravlju da tera.

Ako misliš da ima dosta radnih tela, onda bi na setvospremaču radnog zahvata od 3,6 m trebalo da bude 29 ili 30 "S" opruga :sta:
 
Odg: Setvospremači

Molio bi clanove da mi objasne na koji razmak se motiraju radni organi na setvospremcu?
 
Odg: Setvospremači

Ne znam koliko S-opruga ima spremac od 3,6 ali po slici svaki red pokriva prazninu koju ostavlja predhodni tako da je sve tu ni fabricki nema vise.
 
Odg: Setvospremači

Posto je u mom mestu IMT-FOP,znam da je pravilan razmak 10cm.Znaci spremac 2.9m ima 29 S opruga.Spremac 2.1m ima 21 S oprugu.Eto sad znas. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: I to koplja,pacije sape isusuju zemljiste u prolece.Toliko od mene.
 
Odg: Setvospremači

Znaci taj razmak od 10 cm kako Vi kazete je propisao IMT-FOP. :sta:
A sta ako je POTTINGER propisao 12 cm!
 
Odg: Setvospremači

Pa sta ja znam,mozda oni imaju svoje razloge,ja samo kazem kako je kod IMT-a.Ako veci traktor vuce manji spremac,onda bi moglo da bude par opruga manje,ali ako je obrnuto onda bi trebalo par opruga vise.Eto,pitaj da li se neko zali na IMT spremac?? :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Da li su oni to ispitali? Jesu.Da li je IMT to ispitao? Nije. :cao:
Na Vase pitanje da odgovorim pitanjem. Da li se neko zali na POTTINGER-ov setvospremac?
 
Odg: Setvospremači

Ljudi! Napdoste čoveka ni kriva ni dužna... Treba taj spremač probati u radu, tako kako jeste, pa ako nešto nevalja, pokazaće se samo i onda će se videti šta treba menjati ili popravljati, dodavati ili oduzimati!
 
Odg: Setvospremači

Panonstib@ farmer bob je izneo svoj stav i obrazlozio na osnovu cega je to tako, dok je tvoj stav pretpostavka dok ne predocis svoje argumente poput : ja imam takav spremac, ili to je model ... koji fabricki ima toliko i toliko motika. Sta je razumno,primeniti cinjenicu ili uzeti zdravo za gotovo da je spremac sada isti kao kad je bio novi [ali stariji]?
 
Nazad
Vrh