Setvospremači

Odg: Setvospremači

@ Farmer Bob

Pošto si mene pitao da ti i ja odgovorim,daska je bila nameštena pozadi pa pri spremanju naročito prvo gaženje kada je i najvlažnije dosta se "štopalo"kako neki kažu,odnosno gušio je prvo dasku a potom i rotore.Prvo gaženje,zemlja mekana i daska nije stizala da propusti toliku količinu zemlje.Kada sam je premestio napred nisam imao tih problema.
 
Odg: Setvospremači

ja imam IMT spremac on je 3.70 zahvata sa hidraulikom. i zadovoljan sam ja ga vukao sa belorusom od 82ks, a sada ga vucem sa YTO od 120ks i potrosnja po hektaru je 4.6lit. ja nisam verovao da tako malo trosi. a sada planiram da uzmem spremac od 4.60m. pa da vidim kako ce se onda pokazati.ovaj spremac sto imam i ne oseca ga.
 
Odg: Setvospremači

ja sa rusom 1025 (105ks) vucem 3,60 lemken... i nekad mu je taman, a nekad bi mogao i vise, ali zato finis, iliti drugi prohod radim sa 14 km/h... potrosnja oko 3 l po kj.
 
Odg: Setvospremači

yto x904 je napisao(la):
Vukao sam spremac od 2.90 i uopste ga ne oseti kao da ga ne vuce! Ima 4 brzine, ja teram drugom na oko 2200 obrtaja, leti po njivi!! Da li bi 3.60 bio puno?!
Verovatno,čim teraš na 2200
 
Odg: Setvospremači

Odg: Setvospremači
« Odgovor #1028 poslato: danas u 21:04 »

ja imam IMT spremac on je 3.70 zahvata sa hidraulikom. i zadovoljan sam ja ga vukao sa belorusom od 82ks, a sada ga vucem sa YTO od 120ks/quote]

Interesuje me kojom si brzinom vukao sa Belorusom taj spremač, pošto rus ima veliki izbor brzina, kao i to koliko ima radnih tela na spremaču te širine.
 
Odg: Setvospremači

Okrime mislim da nisi bas najbolje citirao, ali razumeli smo, donekle...

vucem u trecoj grupi sa 4-tom brzinom...
setvospremac ima 60 malih S opruga... i dva reda valljaka.
image008sp.jpg
 
Odg: Setvospremači

@mucobieno
Tačno je da nisam dobro citirao. jer se moja pitanja odnose na post člana @ bitevic, odnosno na konstataciju da je sa belorusom 82 vukao setvospremač od 3,7 m.

Izvinjavam se na lošem citatu.
 
Odg: Setvospremači

yto x904 je napisao(la):
Koji je najbolji setvospremac (sirina) za moj traktor od 90 konja!?
Zemlja crnica, teska za obradu!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Jf396S8ygS8[/youtube]
Moj belorus 820 ravan most u radu sa 2.9 setvospremacem.Brzina je oko 10 km/h,dubina oko10cm, u 7 brzohodnoj u kornjacu pri nekih 1800 obrtaja . Ucinak je odlican,motor ne trpi opterecenje i nema truckanja po njivi, tako de se i ja slazem da bi za tvoj traktor posto je od 90 ks sirina setvospremaca od 3.3m bila sasvim dovoljna.U Melencima je takodje zemlja nesto teza za obradu.
 
Odg: Setvospremači

Okrim je napisao(la):
@mucobieno
Tačno je da nisam dobro citirao. jer se moja pitanja odnose na post člana @ bitevic, odnosno na konstataciju da je sa belorusom 82 vukao setvospremač od 3,7 m.

Izvinjavam se na lošem citatu.

ako mi neverujes ja sam iz farkazdina i radaim 200-a kj. pa slobodno navrati da pogledas. vukao sam spremac sa belarusom 820 dok nisam kupio jaci traktor. vozio sam 5-om brzom na 2000obrtaja na dubini od 8 do10 cm. potrosnja mi je bila 5 lit. kretao sam se brzinom oko 9 km/h.
 
Odg: Setvospremači

Ja verujem da MTZ 82 može nositi i vući taj setvospremač, a pitam zato što sam skoro kupio MTZ 82 i nemam setvospremač za njega.
Svojevremeno sam imao MTZ 50 i sa njime sam vukao Osječki Rau od 3,20, ali on mi je bio jako težak za sklapanje.
Nekoliko puta sam koristio IMT 2,90 sa daskom i točkovima i rus se sa time igrao.
Pošto je ovaj traktor snažniji, zato se informišem kod ljudi koji su imali tu kombinaciju.
Još me interesuje koliko je radnih tela potrebno na takvom spremaču.
 
Odg: Setvospremači

Moja ti je preporuka (iz iskustva) da za 820 uzmeš 3.3 m Agromerkur-Ada. Ja sam ga platio 1250 eura i paše rusu ko **greška na nošu. :cao:
 
Odg: Setvospremači

Rus 82.1 bez problema moze da vuce 3.7 m. Godinama sam radio sa 3.7 FOP Becej i uradio oko 1000 kj. Prvi prohod je isao u 6 kornjaci a drugi prohod 5 zec ( malo brze od 6 kornjace ) i redje u 7 kornjaci. Moram da napomenem da je kod mene jako teska zemlja i da tockovi ne upadaju u zemlju u prolece kada se sprema.

Imamo pored sela nesto extra lake zemlje. E tu mu nije svejedno sa tim spremacem ali zato u brzinu-dve manju i prolazi bez problema.
 
Odg: Setvospremači

zdravo svima gledam vasa tumacenja u vezi setospremaca i dolazim u dilemi koji setospremac za imt 558 kupio bih ali neznam koja bi sirina najbolje odgovarala za moj ne tako mlad imt 558?!unapred hvala
 
Odg: Setvospremači

Ja ti preporučujem da neideš na širi od 2.5m jer ćeš sa širim morati da radiš sporije pa će kvalitet obrade biti lošiji!
 
Odg: Setvospremači

sutra treba da uveze jedan lik masine iz austrije reko mi da ima dva setospremaca pa kada rastovari kamion slikacu ih pa cu ih staviti da vidim vase misljanje :sta:
 
Odg: Setvospremači

ja nemam reci za sve vas kako mozete da vucete toliko velike spremace ja imam 3.3m spremac sa duplim rotorima i belarus 82 jedva ga vuce nisam uopste zadovoljan dok torpedo 90 je druga prica nije fora samo vuci bitna je i brzina i dubina moje misljenje je da za 82 2.9m je puna kapa.
 
Odg: Setvospremači

North ARMY je napisao(la):
2.4m,daska i dupli rotori i vozis kako hoces,neki su imt-om 560 vukli 2.9 al jbo pos'o kad ne moze u 2brzu da ide.
Ne kazem da nisi u pravu,ali ako je lepo zimsko oranje i ja teram R65 1 brzinom i prvi i drugi put,sa 2.9m spremac,pa sam zadovoljan.Dubina koliko su koplja!! :D :D :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

djoker je napisao(la):
ja nemam reci za sve vas kako mozete da vucete toliko velike spremace ja imam 3.3m spremac sa duplim rotorima i belarus 82 jedva ga vuce nisam uopste zadovoljan dok torpedo 90 je druga prica nije fora samo vuci bitna je i brzina i dubina moje misljenje je da za 82 2.9m je puna kapa.
u cemu je razlika kod torpeda?? ??jeste brzina je veoma bitna!!
 
Nazad
Vrh