Setvospremači

Odg: Setvospremači

Meni izgleda simetrično(jedna se slabo vidi na slici jer je zaklonjena piramidom, zadnji red, srednji par, leva) ali svašta je moguće, mašina je polovna...
 
Odg: Setvospremači

zdravo svima gledam vasa tumacenja u vezi setospremaca i dolazim u dilemi koji setospremac za imt 558 kupio bih ali neznam koja bi sirina najbolje odgovarala za moj ne tako mlad imt 558?!unapred hvala
 
Odg: Setvospremači

arsa 85 je napisao(la):
zdravo svima gledam vasa tumacenja u vezi setospremaca i dolazim u dilemi koji setospremac za imt 558 kupio bih ali neznam koja bi sirina najbolje odgovarala za moj ne tako mlad imt 558?!unapred hvala
Arsa 85 predstavi se!!! Da te upoznamo svi pa onda da se savetujemo!!!
 
Odg: Setvospremači

Citao sam na pocetku teme kad je Bubisa kupio nov sspremac,da mu je daska postavl;jena nazad.Pa me sad zanimaju iskustva da li je to bolje i da li je neko prepravio to na IMT spremacu. :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Farmer Bob je napisao(la):
Citao sam na pocetku teme kad je Bubisa kupio nov sspremac,da mu je daska postavl;jena nazad.Pa me sad zanimaju iskustva da li je to bolje i da li je neko prepravio to na IMT spremacu. :ppozdrav:
Nije lose da stoji daska nazad ali zahteva ciste njive.
 
Odg: Setvospremači

b_a_t_a je napisao(la):
Farmer Bob je napisao(la):
Citao sam na pocetku teme kad je Bubisa kupio nov sspremac,da mu je daska postavl;jena nazad.Pa me sad zanimaju iskustva da li je to bolje i da li je neko prepravio to na IMT spremacu. :ppozdrav:
Nije lose da stoji daska nazad ali zahteva ciste njive.
kazu da kad je iza malo lepse ravna... ali i lakse zastopa sve, cak i ako je zemlja vlazna, nagura na daasku, i eto zastoja.... ja mislim da je bolje da stoji napred, tako nece stopati...
_________________________________________________
CONSUM-ovi setvospremaci imaju nosace i napred i nazad, pa se po zelji daska moze prebacivati...
 
Odg: Setvospremači

to jeste imt odnosno becejci su to pravili i nije 2.20 nego je 2.40 imam ga otkad znam za sebe
 
Odg: Setvospremači

Ja na omikron spremacu imam dasku nazad i mogu vam reci da lepo radi,ali kad spremam za zito prethodno tanjirano tulajiste dasku moram podici kako bi od posla bilo nesto.
 
Odg: Setvospremači

Koji je najbolji setvospremac (sirina) za moj traktor od 90 konja!?
Zemlja crnica, teska za obradu!
 
Odg: Setvospremači

Ritska ili livadska crnica ?Velika je razlika.Posto je srce Backe pre ce biti livadska crnica .Da je ritska nebi ti sa 90 ks orao sa tri brazde. Moj predlog 3,3 m
 
Odg: Setvospremači

Vukao sam spremac od 2.90 i uopste ga ne oseti kao da ga ne vuce! Ima 4 brzine, ja teram drugom na oko 2200 obrtaja, leti po njivi!! Da li bi 3.60 bio puno?!
 
Odg: Setvospremači

Slazem se sa Kirajem,do 3,3m kako bi mogao postici odgovarajucu brzinu kretanja.Bolje je kad spremac ide malo brze. :cao:
 
Odg: Setvospremači

b_a_t_a je napisao(la):
Slazem se sa Kirajem,do 3,3m kako bi mogao postici odgovarajucu brzinu kretanja.Bolje je kad spremac ide malo brze. :cao:
Upravo to sam napisao u temi IMR kod spremaca je najbitnija brzina,a sto se tice daske zavisi od njive na nekim njivama koje uzimamo pod zakup dodje mi da bacim dasku skroz!!!
 
Odg: Setvospremači

Hvala vam na savetima,ja mislim da ostavim dasku napred,jer i onako je koristim samo prvi put,a posle je skinem zbog Treflana(inkorporacija). :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

yto x904 je napisao(la):
Koji je najbolji setvospremac (sirina) za moj traktor od 90 konja!?
Zemlja crnica, teska za obradu!
Ako uzimas s opruge sa kopljem onda na 1 oprugu ide 2.5ks a za pacije 3ks na jednu s oprugu. Po mom misljenju ti je 3.3m dosta dobra kombinacija, a nije ti problem ni 3,6m pa ako ne mozes vuci skines sa svake strane jednu s oprugu, samo ti je onda problem ako spremas a komsija nije skinuo usev ili je posejo pre tebe (npr. repa).Najbolje je da se sam odlucis oko kupovine pa ako pogresis sam si kriv.
 
Nazad
Vrh