Setvospremači

Odg: Setvospremači

koji mu je radni zahvat i tezina?
 
Odg: Setvospremači

Zahvat mu je 4.9m a za tezinu neznam tacno ali je dosta tezak :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

da nije mozda 3,9? koliko mu je osnova a koliko krila u metrima?
kojim traktorom to vuces?
 
Odg: Setvospremači

Evo da predstavim moj setvospremac.

14v5md.jpg

1z4uxxd.jpg

Post je spojen: [time]1261840393[/time]
_________________________________________________
1z4uxxd.jpg
 
Odg: Setvospremači

Nije 3.9. Sredina je 2.2 a krila su mu pravljena od 2.7 na pola.
Probali smo ga vuci sa same-om od 105 ks, islo je teze ali odradi, ali smo mu onda skinuli krila i radili samo sa srednjim delom. Trebalo bi bar 120 ks da se postigne dobra brzina za pripremu.
:ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

peter,nisi trebao skidati krila i raditi sa 105ks samo 2,2m bolje bi bilo da si skinuo nekoliko motika sa setvospremaca dole,tako da dobijes 4m radnog zahvata pa bi traktor od 105hp lakse radio i postigao bi solidnu brzinu.
 
Odg: Setvospremači

Skidanje motika uz zadrzavanje sirine setvospremaca nije bas... Moglo bi se tako doci do toga da sa 539 neko vuce spremac 3.2m sa sest motika [primer].
 
Odg: Setvospremači

@ bata - jer može izbliza te S oprug na spremaču , spremač mi se čini baš neka zver ! :cao:
 
Odg: Setvospremači

Mogli bi se skinuti motike ali onda je problem kako raditi krajeve, ako komsija na primer ima zito?! :cao:
Evo kako je to izgledalo :D
28guqtw.jpg

5kfrsg.jpg
 
Odg: Setvospremači

~Kiki~ je napisao(la):
@ bata - jer može izbliza te S oprug na spremaču , spremač mi se čini baš neka zver ! :cao:
S opruge su ojacane (duple). Imam ovu sliku ali ne znam koliko ce se videti.
2gw7wnb.jpg
 
Odg: Setvospremači

Kakvo mišljenje imate da se stave cevsti rotori napred.Preko njih bih se mogla štelovati dubina kao i na zadnje rotore.Imam nešto u planu da stavim na nosače gde se stavlja daska a pošto mi je daska iza S opruga tako imam mesta i nosače.
 
Odg: Setvospremači

ZRENJANINAC je napisao(la):
Kakvo mišljenje imate da se stave cevsti rotori napred.Preko njih bih se mogla štelovati dubina kao i na zadnje rotore.Imam nešto u planu da stavim na nosače gde se stavlja daska a pošto mi je daska iza S opruga tako imam mesta i nosače.

Rekao bih da je to poželjna stavka na sjetvospremaču. Sa cjevastim valjkom možeš regulirati dubinu, a valjak ujedno malo poravna i usitni površinu tla. Na tvom mjestu bih ostavio dasku iza tog valjka, a još jedna daska iza S pera (prije zadnjih valjaka) bi bio pun pogodak za odličnu predsjetvenu pripremu. :D
 
Odg: Setvospremači

Daska iza S opruga je dobra ali zahteva cistu njivu.Ako ima vise trave,kukuruzovine u tom slucaju daska ne propusta krtog pa spremac gusi i podize se.
 
Odg: Setvospremači

imao je nalepnicu imt doduse na metal mozes svasta da zalepis" :sta:sta vi mislite cije ovo proizvodnje"ma da mi sad nije briga kad sam ga uzeo a nisam ga mnogo ni platio.
 
Nazad
Vrh