Setvospremači

Odg: Setvospremači

Moze se jako jednostavno postaviti sajla ,na nekom principu kao elevator za kukuruz i bez velike sile krila su gore.
 
Odg: Setvospremači

rile je napisao(la):
Moze se jako jednostavno postaviti sajla ,na nekom principu kao elevator za kukuruz i bez velike sile krila su gore.
Ja sam to vec negde video...
 
Odg: Setvospremači

Pa da, sajla je ipak bezbednija.Inače video sam da su postavljali sajle na brane/drljače kod kojih su na postojeća krila postavili još po jedno, pa je 4-krila pretvorena u 6-krilnu
 
Odg: Setvospremači

Ti mehanizmi se nalaze na velikim setvospremačima.Buraz je imao na svom Kongsu od 6.6m i dobio bruh od lakoće sklapanja preko čekrka.
 
Odg: Setvospremači

Ja sam rekao da sam video a ne da sam imao! Po meni jedan hidraul. cilindar i malo varenja je najbolje resenje!
 
Odg: Setvospremači

Kolega je imao sjetvospremac "na sajlu" i nikad ga nije skupljao, osim kad ga parkira u supu, da zauzima manje mjesta...

Njegov radnik je radio s tim spremacem, ni on ga nikad nije skupljao i jednom prilikom je obilazio 549 sa sijacicom, zapeo spremacem za sijacicu, prevrnuo 549 i ubio vozaca...

Kolega je odmah zvao majstora i dogovorio prepravljanje skupljanja spremaca u hidraulicno. Samo steta sto je netko trebao platiti zivotom, da se to uzme u obzir, a da se odmah dalo tih 200-300€, nikad problema s tim.
 
Odg: Setvospremači

Origina konskilder, lako se dize sajle idu u krug ali dosadi. Razmisljam prepraviti na hidrauliku ali jos nisam smislio kako posto imam samo jedan cilindar.
2vkmhl4.jpg
 
Odg: Setvospremači

abro je napisao(la):
Origina konskilder, lako se dize sajle idu u krug ali dosadi. Razmisljam prepraviti na hidrauliku ali jos nisam smislio kako posto imam samo jedan cilindar.

Evo pogledaj kako je kod mene reseno sa jednim cilindrom

1zohq39.jpg


i evo direktog linka do slike zbog vece rezolucije: http://i50.tinypic.com/1zohq39.jpg

Ako se ne vidi lepo javi mi pa cu uslikati malo detaljnije
 
Odg: Setvospremači

Vidi se prilicno dobro ali ne bi bilo na odmet par slika samog mehanizma, sklopljen-rasklopljen, inace poentu shvatam. Hvala. :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

agro merkur je odlican,ja sam kupio i konstrukcija je ok,valjci zicani,jako dobeo reseni bumeranzi(drzaci valjaka),tacno je izvoze u rusiju i mislim da im na nasem trzisti nema premca),,
 
Odg: Setvospremači

@ abro

Evo par fotki consum-ovog spremača sa njihovim mehanizmom sa jednim cilindrom,ako ti može nešto pomoći:

2qn9xdu.jpg


2rdusuc.jpg


f436ud.jpg


2wfl6l2.jpg
 
Odg: Setvospremači

evo moja dva klipa kako sam ja izmislio ako vidite

Post je spojen: [time]1261059693[/time]
_________________________________________________

2n0soxd.jpg
 
Odg: Setvospremači

najeftiniji klipovi sto sam kupio namestim kako hocu poguram ako nemaju snage mislim pritiska u klipovima :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh